برطرف نمودن نیاز های نظافتی در صنایع الکترونیک با دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

یکی از صنایع مهم و کاربردی در دنیای امروزی صنایع الکترونیک می باشند. این صنایع با تولید تراشه ها و قطعات ریز و مینیاتوری نقش مهمی در راه اندازی و فعالیت دستگاه ها و تجهیزات ایفا می نماید. دقت بالا در ساخت این قطعات تاثیر بسزایی در نحو عملکرد آنها دارد. از این رو رعایت استاندارد های بالا در هنگام ساخت این قطعات امری ضروری می باشد. یکی از چالش های پیش رو در صنایع الکترونیک نشت ذرات ریز گرد و غبار بر روی قطعات و تراشه های تولیدی می باشد که می تواند آثار نامطلوبی در پی داشته باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ کیفیت ساخت و استاندارد های لازم استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.

 

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع الکترونیک

مزایای جاروبرقی صنعتینشست گرد و غبار بر روی تجهیزات و قطعات الکترونیکی به شدت عملکرد این تجهیزات را تحت تاثیر قرار می دهد. حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از روی محصولات تولیدی ضمن اینکه کیفیت محصولات تولیدی را ارتقا می دهد، تولید محصولات با کیفیت موجب افزایش میزان بهره وری و بازدهی خط تولید شده و در نهایت افزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار را نیز در پی دارد.

انتخاب مکنده مناسب برای صنایع الکترونیک

انتخاب مکنده صنعتییکی از ویژگی های مهم برای دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا دستگاه های مکنده کاربردی در این صنایعف قابلیت تجهیز این دستگاه ها به فیلتر های ایمنی (HEPA) می باشد. فیلتر های هپا با به دام انداختن کوچک ترین ذرات ریز گرد و غبار مانع از خروج آنها از مخزن دستگاه و در نهایت نشست مجدد آنها بر روی تجهیزات و قطعات می گردد. به طور کلی استفاده از فیلتر های هپا سلامتی و بهداشت محیط را تضمین می نماید.

دستگاه مکنده مناسب برای تولید مدار چاپی

جاروبرقی صنعتیتولید مدار های چاپی به دقت بالایی نیازمند است. حضور کمترین میزان آلودگی و گرد و غبار در خط تولید مدار های چاپی تاثیر نامطلوبی بر روی کیفیت محصولات دارد. از این رو جمع آوری پیوسته و مستمر آلاینده ها و ذرات ریز گردو غبار در تمامی مراحل امری لازم و ضروری می باشد. در چنین شرایطی نیاز به مکش موضعی بوده و دستگاه مکده باید مجهز به فیلتر ایمنی باشد.

مکنده صنعتی مناسب در صنایع تولیدی نیمه رسانا

مکنده صنعتیقسمت اعظم آلاینده های تولید شده در خط تولید نیمه رسانا ها متشکل از گرد و غبار سیلیکون می باشد. با توجه به ماهیت سمی این ذرات، تماس مستقیم این ذرات با افراد شاغل در محی می تواند خطر افرین باشد. با توجه به ماهیت سمی ذرات و ابعاد کوچک آنها، در چنین مواردی از دستگاه های مکنده ای استفاده می شود که قابل تجهیز به کیسه بوده و آلاینده ها مستقیما در داخل کیسه جمع آوری می شوند. در نهایت بدون تماس کاربر ب ا آلاینده ها می توان کیسه را به محل دفع زباله ها منتقل نمود.

کارآیی جاروبرقی صنعتی در صنایع الکترونیک

کارآیی جاروبرقی صنعتیاغلب دستگاه های جاروبرقی صنعتی به کار رفته در صنعت الکترونیک، نقش غبارگیر داشته و با مکش ذرات ریز گرد و غبار، مانع از ماندگاری و نشست انها برر روی تجهیزات و محصولات می گردد. با توجه به نقش موثر دستگاه های جاروبرقی صنعتی در چنین صنایعی سرعت مکش بالا یکی از ویژگی های کلیدی و مهم در دستگاه های مکنده کاربردی در این صنایع می باشد. استفاده از فولاد ضد زنگ در ساختار بدنه این دستگاه ها از جمله دیگر ویژگی های کاربردی دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشد که موجب افزایش عمر مفید و مقاومت این دستگاه ها در شرایط سخت کاری می گردد. سهولت در جا به جایی و دائم کار بودن دستگاه ها نیز از دیگر موارد قابل ذکر در مورد یک دستگاه جاروی صنعتی کاربردی می باشد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش