حذف گرد و غبار و ضایعات کفسابی با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

آماده سازی سطوح کف در ساختمان سازی و هم چنین بازسازی و یا زیبا سازی بناهای مختلف انجام می گیرد و به عنوان کف سابی از این عملیات یاد می شود. در فرآیند کفسابی لایه ای از سطح برداشته شده و بنابراین سطحی کاملاً صاف، صیقلی و درخشان بر جای می ماند. لایه برداری از سطوحی مانند سیمان، بتن، سنگ مرمر، چوب، انواع سنگ و … با ایجاد گرد و غبار شدید همراه است؛ شرکت هایی که در زمینه کف سابی فعالیت دارند دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص کفسابی را مورد استفاده قرار می دهند که در طول فرآیند آماده سازی و پوشش دهی سطوح حجم بالایی از ذرات گرد و غبار تولید می شود. گرد و غبار ایجاد شده باعث کاهش سرعت کار شده و سلامتی کارکنان را به شدت به مخاطره می اندازد. به همین دلیل باید از منبع و پیش از آن که در هوا پراکنده شوند، کنترل گردند که با استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی امکان پذیر خواهد بود.

جاروبرقی صنعتی سیستمی مناسب برای مکش ذرات زیان بار

بهره مندی از دستگاه مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی به همراه تجهیزات جانبی کارآمد، یک راه حل ایده آل برای مقابله با آلاینده های مضر و خطرناک مانند گرد و غبار ناشی از کفسابی، به شمار می آید. این رده از دستگاه های نظافتی از ساختاری تمام فولادی و مستحکم برخوردار هستند و سیستم فیلتراسیون قوی و کارآمدی دارند. مکنده ها برای مکش ذرات گرد و غبار حاصل از کفسابی به کار می روند و با اتصال به دستگاه کفساب، این ذرات را به طور مستقیم از نقطه تولید مکش کرده و غلظت آلاینده های منتشر شده در هوا را به حداقل کاهش می دهد. مهم ترین نکات برای انتخاب دستگاه مکنده صنعتی مناسب عبارت اند از:

1- سیستم فیلتراسیون : همه دستگاه های جارو برقی صنعتی دارای فیلتر اولیه هستند و امکان افزودن فیلتر ایمنی (فیلتر هپا) بر روی جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارد. به منظور مکش ذرات ریز حاصل از کف سابی وجود فیلتر هپا بر روی دستگاه ضرورت دارد که سبب افزایش کارایی مکنده شده و عملکرد مداوم و ایمن دستگاه را تضمین می کند. بنابراین هنگام گزینش جاروبرقی صنعتی جهت کفسابی باید توجه داشت دستگاه از قابلیت تجهیز به فیلتر ایمنی برخوردار باشد.

2- تماس غیر مستقیم با ذرات : با توجه به این که ذرات گرد و غبار که از سایش سطوح بتنی، سنگی و … ایجاد می شود برای سلامت کاربران بسیار مضر است، جمع آوری و دفع ذرات باید به صورت کاملاً ایمن و بدون تماس مستقیم کاربر انجام گیرد. این عمل با کمک کیسه های یک بار مصرف و قابل تعویض امکان پذیر خواهد بود. با قرار دادن کیسه های مخصوص درون مخزن یا به جای مخزن مواد به طور مستقیم درون این کیسه ها تخلیه می شوند و در پایان کاربر، سریع و ایمن، با جدا نمودن کیسه از دستگاه بدون تماس با آلودگی، آن را با اطمینان به محل دفن انتقال می دهد.

3- ابعاد و حمل و نقل : مکنده های صنعتی و نیمه صنعتی در اندازه های گوناگون و مدل های متنوعی طراحی و تولید شده اند و از همین رو با در نظر گرفتن حجم کاری و وسعت محیط می توان جاروبرقی صنعتی مناسب را انتخاب نمود؛ تجهیزاتی که ابعادی متناسب با شرایط کاری و حمل و نقل آسان داشته باشند.

کارایی جاروبرقی صنعتی

در فرآیند کف سابی علاوه بر ذرات گرد و غبار امکان تشکیل مواد جامد پودری نیز وجود دارد که برای نظافت عمومی و جمع آوری این مواد و هم چنین گرد و غبار جاروبرقی صنعتی کاربرد دارد. با بهره مندی از فیلتر هپا که توانایی فیلتر سازی ذراتی به کوچکی 3/0 میکرون را دارند، جمع آوری گرد و غبار زیان آور و خطرناک با اطمینان انجام می پذیرد و در کنار آن مواد جامد و پودری تولید شده و پخش شده بر روی زمین و سایر سطوح و به طور کلی همه آلودگی ها و ضایعات به وجود آمده در زمان آماده سازی سطح، به وسیله جاروبرقی صنعتی قابل جمع آوری خواهد بود. بنابراین به کارگیری یک جاروی صنعتی یا نیمه صنعتی مناسب در هنگام کفسابی علاوه بر این که ایمنی و سلامت کاربران را تامین و تضمین می کند، کف سابی و آماده سازی سطح با کیفیت بالا را به ارمغان می آورد.

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش