سازگاری دستگاه اسکرابر با صنایع گوناگون

کفشوی دستی سالن تولید

در حال حاضر، دستگاه های اسکرابر در محیط های صنعتی و تجاری تصویر آشنایی هستند و در زمینه حفظ و نگهداری محیط به عنوان ابزاری ضروری شناخته می شود. تمیز نمودن سطح زمین در مراکز صنعتی به عنوان مثال در کارخانه های تولیدی، انبارها، سالن های مونتاژ و …، با اهداف متعددی همراه است. علاوه بر حفظ تمیزی این اهداف مواردی را از جمله جلوگیری از وقوع حوادث، حصول اطمینان از حفظ استانداردهای بهداشتی و زیست محیطی و حفظ ارزش کلی کف ساختمان، در بر می گیرد. دستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی عمدتاً در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و در انواع محیط های صنعتی و تجاری برای شستشوی سطوح کف کاربردهای بی نظیری دارند و بخش قابل توجهی از سطوح را پوشش می دهند.

اسکرابر در چه صنایعی کاربرد دارد؟

برخی از صنایعی که نظافت و شستشوی سطوح کف در آن ها مبتنی بر اسکرابر بوده و بدون بهره مندی از آن ها نظافت حرفه ای و عمیق امکان پذیر نخواهد بود:

 

صنایع غذایی

در صنایع غذایی که شامل تولید و فرآوری انواع محصولات غذایی می شود، اسکرابر در حل مشکلات نظافتی و بهداشتی نقش حیاتی دارد. در سالن های تولید و بخش هایی که کالاهای فاسد شدنی نگهداری می شوند، به منظور جلوگیری از رشد باکتری ها و میکروب ها دستگاه کف شوی صنعتی خواهان بسیار زیادی دارد. کفشور صنعتی میزان آلودگی را به حداقل می رساند و از همین رو ایجاد محیطی امن و پاکیزه را ضمانت می نماید. اسکرابر بدون ایجاد دردسر، با سرعت بالا و کیفیتی مثال زدنی سطوح کف را به طور کامل و عمیق شستشو داده و خشک می کند.

 

 

صنایع خودروسازی

در صنعت خودروسازی دستگاه اسکرابر یک عنصر مهم و جدایی ناپذیر از این صنعت می باشد. صنایع تولید خودرو، تولید قطعات مرتبط، لاستیک سازی، انبار و … از کفشوی صنعتی بهره می برند. این دستگاه ها با اطمینان در سالن های تولید و سایر بخش ها شروع به کار نموده و محیطی تمیز و عاری از آلودگی فراهم می کنند. اسکرابرها دارای سرعت عمل بالا، سطح صدای کم و کارایی فوق العاده هستند که سطح زمین را در صنایع خودروسازی و زیر مجموعه های آن از آلودگی پاک می کنند.

 

 

 

صنایع داروسازی

صنایع تولید دارو از دیگر صنایع مهمی هستند که اسکرابر در تأمین بهداشت آن ها نقش مهمی ایفا می کند. تنوع دستگاه های کفشور صنعتی شستشوی سطوح کف را در سالن های وسیع و هم چنین مسیرهای کم عرض و محدود امکان پذیر می سازد. صنعت دارویی به مسئله بهداشت حساس است و بنابراین تجهیزات مکانیزه نظافتی در اولویت قرار می گیرند. اسکرابر هم در مناطق خلوت و هم در نواحی پر رفت و آمد به کار می رود. با توجه به حساسیت بهداشتی بالای صنایع داروسازی و وجود کلین روم در کارخانه، هیچ ابزاری هم چون اسکرابر صنعتی نمی تواند به شستشوی بهداشتی سطح زمین بپردازد زیرا علاوه بر دارا بودن قدرت پاک کنندگی بالا به سیستم خشک کن تجهیز می باشد و هم زمان با شستشوی آب و آلودگی های باقی مانده را جمع آوری نموده و اجازه نمی دهد رطوبت محیط از مقدار مجاز بالاتر رود.

 

صنایع شیمیایی

دستگاه های اسکرابر با دوام و کارایی بالا در کارخانه های تولید مواد شیمیایی مانند کارخانه های تولید رنگ، حلال ها، شوینده ها، روغن و گریس، سموم دفع آفات و ده نوع دیگر از مواد شیمیایی، برای حذف گرد و غبار و آلاینده ها به ویژه در سالن های تولید استفاده می شوند. هنگام تولید این مواد شیمیایی چرخه ای گازهای مضر به وجود می آید که برای سلامت کارکنان و ایمنی محیط کار زیان آور است. بهره مندی مداوم از دستگاه اسکرابر از انباشت ذرات گرد و غبار بر روی سطوح کف جلوگیری می کند. در کارخانه های تولید رنگ، محصولات شیمیایی مختلفی به کار می رود که اثرات سوزشی دارند و یک کف شوی به اندازه زیادی به حذف این اثرات کمک می کند.

 

 

 

 

صنایع ذکر شده تنها بخشی از مراکز صنعتی هستند که دستگاه های اسکرابر صنعتی در آن ها به کار می رود. ساختار این دستگاه ها به گونه ای است که با شرایط محیط های صنعتی سازگاری دارد و کمتری واحد صنعتی است که نتواند از چنین تجهیزاتی بهره برد.

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش