راهکارهای افزایش طول عمر اسکرابر

شستشوی کف پارکینگ با اسکرابر صنعتی

دستگاه های اسکرابر صنعتی جهت شستشوی مکانیزه و مؤثر سطح زمین به کار می روند و هنگامی که نو هستند بهترین کارایی را ارائه می دهند. به منظور این که عملکرد یک کف شوی صنعتی همواره در حالت بهینه قرار داشته باشد باید به طور پیوسته یعنی قبل و بعد از استفاده اجزای مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد. رسیدگی به یک اسکرابر سبب می شود علاوه بر این که شستشوی سطوح کف با بالاترین سطح کیفی انجام گیرد، خرابی های دستگاه و هزینه های مربوط به آن کاهش و طول عمر دستگاه افزایش یابد. نبود رسیدگی های لازم و کافی برای زمین شوی صنعتی اختلال در کارایی و کاهش عمر مفید آن را در پی خواهد داشت. در ادامه نکات مهم در چکاب اسکرابر برشمرده می شود.

بررسی بخش های گوناگون اسکرابر

اسکرابر دارای بخش های متعددی می باشد که عملکرد هماهنگ آن ها با یکدیگر کارایی بهینه دستگاه را رقم می زند. قطعات مصرفی و در دسترس دستگاه باید پیش از استفاده از و پس از آن مورد وارسی قرار گیرند. بهتر است همواره پس از هر بار شستشوی سطح این اجزا بررسی شوند و اگر این امر صورت نگرفت حتماً پیش از استفاده دوباره دستگاه بازبینی گردد. تمامی این اقدامات در زمان خاموشی دستگاه و بر روی سطحی هموار انجام می پذیرد. بخش هایی که نظافت و رسیدگی به آن ها توسط کاربر ضرورت دارد:

لاستیک تی

در انتهای همه دستگاه های کف شوی صنعتی تیغه لاستیکی هلالی شکلی تعبیه شده است که به عنوان بخش مهمی از سیستم خشک کن دستگاه وظیفه جمع آوری آب و آلودگی باقی مانده را بر عهده دارد. فرسایش تی و یا نصب نادرست آن باعث می شود این مواد به خوبی جمع نشوند و ردی از آب بر روی زمین باقی بماند. این مشکل به سادگی و با بررسی تی اسکرابر قبل و بعد از شستشو قابل رفع خواهد بود. تی لاستیکی دسترسی آسان دارد و کاربر می تواند با جدا کردن تی از دستگاه پس از هر بار استفاده آن را چک نموده، آلودگی های تی را پاک کند و در صورت فرسودگی و خوردگی آن را جایگزین نماید.

 

 

شیلنگ مکش، آب تمیز و آب کثیف

شیلنگ مکش به لاستیک تی اتصال داشته و آب و آلودگی جمع آوری شده را به مخزن آب کثیف اسکرابر انتقال می دهد. در صورت گرفتگی و انسداد و یا پارگی این عمل به درستی انجام نخواهد گرفت؛ هنگامی که دستگاه خاموش است، این شیلنگ را جدا نموده تا آلودگی ها و گرفتگی های آن رفع شود و اگر پارگی در آن وجود دارد، شیلنگی سالم جایگزین گردد. موارد ذکر شده در ارتباط با شیلنگ آب تمیز و آب کثیف دستگاه نیز صحت دارد و باید از سالم بودن و عدم گرفتگی شیلنگ ها اطمینان حاصل نمود.

 

 

فیلتر مخزن آب کثیف

به منظور جلوگیری از ورود آلودگی های جامد مکش شده به موتور مکنده و سایر اجزای دستگاه، فیلتری درون مخزن آب کثیف قرار دارد. با باز نمودن درب مخزن آب کثیف می توان به فیلتر آن دسترسی پیدا کرد. فیلتر ذرات آلودگی را در خود نگه می دارد و مانع از ورود آن به بخش های مهم و حساس می شود. بنابراین نظافت و شستشوی فیلتر یکی از اقدامات ضروری در زمینه رسیدگی به اسکرابر به شمار می آید. فیلتر مخزن آب کثیف قابل تفکیک بوده از همین رو به راحتی تمیز و یا تعویض می گردد.

 

 

فیلتر مخزن آب تمیز

علاوه بر مخزن آب کثیف، مخزن آب تمیز دستگاه نیز دارای یک فیلتر سبدی می باشد. با توجه به نوع دستگاه محل قرارگیری این فیلتر می تواند تفاوت داشته باشد که با یافتن این محل، امکان جدا نمودن فیلتر وجود داشته و نظافت و شستشوی فیلتر و یا جایگزینی به آسانی صورت می پذیرد. حتی اگر فیلتر در ظاهر تمیز بود باز هم آن را بشویید به این ترتیب اگر ماده شوینده هم در شبکه های آن باقی مانده باشد، از بین خواهد رفت.

 

 

سیستم شستشو

گاهی کافی نبودن آب تمیز و یا محلول شوینده کارایی اسکرابر را تحت تاثیر قرار داده و تمیزی مطلوب و مورد نظر را ارائه نمی دهد. جهت اطمینان از کافی بودن مقدار آب و شوینده سیستم خشک کن را غیر فعال و سیستم برس زنی را فعال نموده و چند متر را شستشو دهید. مقدار آب و شوینده بر جای مانده روی سطح نشان دهنده عملکرد درست سیستم پاشش آب خواهد بود و اگر به اندازه کافی محلول شوینده مشاهده نشد، دستگاه از لحاظ گرفتگی باید بررسی گردد.

 

 

برس

برس اسکرابر صنعتی باید پس از هر بار شستشو بازدید شود و آلودگی های جامد باقی مانده در آن رفع گردد تا از ایجاد خط و خش روی سطح جلوگیری به عمل آید. برس یا برس های کف شور صنعتی با سهولت از دستگاه جدا شده که به این ترتیب نظافت آن آسان می گردد و در صورت بروز فرسایش و کوتاه شدن الیاف، برس تعویض می گردد.

 

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش