کاربرد جاروبرقی آب و خاک در سالن ورزشی

جاروبرقی نظافت سالن ورزشی

همه سالن های ورزشی بنا به نوع کاربری خود دارای کفپوش های مخصوصی هستند که مراقبت از آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. کفپوش ها از مواد مختلفی ساخته شده اند و در محیط ها و شرایط متفاوت کاربردهای گوناگونی دارند. کفپوش سالن ورزشی تنها برای رنگ آمیزی سالن به کار نمی رود و در کنار آن دارای کاربردهای مهم تری می باشد از جمله این که صدمه های ناشی از زمین خوردن ورزشکاران را به حداقل می‌رسانند و با جذب شدت ضربات نیروی عکس العمل وارد شده به مفاصل و ستون فقرات را کاهش می دهد. از همین رو حفظ و نگه داری این کفپوش ها امری ضروری است و نظافت یکی از مهم ترین مصادیق مراقبت از کفپوش های ورزشی به شمار می آید. نظافت پیوسته و به موقع تمامی بخش های یک سالن ورزشی با استفاده از جاروبرقی آب و خاک یا جاروبرقی صنعتی علاوه بر این که به افزایش طول عمر کفپوش ها کمک می کند از گسترش آلودگی ها در محیط جلوگیری به عمل می آورد.

انواع کفپوش های ورزشی

کفپوش های متداول در اماکن تفریحی ورزشی عبارت اند از: درجا ریز، پی وی سی، اپوکسی، تاتامی، لاستیکی، رزشی، مت یوگا، فوم دار و … . هر یک از این کفپوش ها با توجه به ویژگی هایی که دارند در سالن های بدنسازی، فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال و دیگر سالن های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند. انواع کفپوش ها به وسیله جاروبرقی آب و خاک سالن ورزشی قابل نظافت هستند.

بیشتر بخوانید
نظافت سالن های ورزشی با دستگاه کفشوی

نظافت سالن ورزشی با جاروبرقی آب و خاک

در سالن های ورزش و بدنسازی بخش های متعددی وجود دارد که به منظور ارتقای بهداشت و تمیزی محیط و جلوگیری از انتقال میکروب و بیماری به ورزشکاران، همواره باید با روش مناسب نظافت گردند. سالن ها، فضای بین دستگاه ها، اتاق های رختکن و هم چنین بخش های اداری با استفاده از جاروی آب و خاک نظافت می شوند.

کاربرد جاروبرقی آب و خاک در :

سالن های یکپارچه

کفپوش های ورزشی در سالن های والیبال، بسکتبال، فوتسال، هندبال و مشابه آن به راحتی با استفاده از یک جاروی آب و خاک نظافت خواهند شد. مکنده آب و خاک زباله، گرد و غبار و آلودگی های مرطوب را از سطح زمین جمع آوری می کند و حرکت کفی پارویی جارو برقی بر روی کفپوش هیچ گونه آسیبی به وجود نمی آورد.

باشگاه بدنسازی

باشگاه های بدنسازی دارای تعداد زیادی از دستگاه های ورزشی هستند و به همین دلیل فضاهایی با محدودیت حرکت تجهیزات نظافتی در محیط ایجاد می شود. جاروهای آب و خاک ساختار فشرده و منسجمی دارند که می توان از آن ها برای تمیز نمودن چنین فضاهایی بهره گرفت. جاروبرقی آب و خاک نه تنها برای سطوح کف بلکه برای نظافت دستگاه های ورزشی نیز کاربرد دارد.

سکوها

سکوهای تماشاچیان از جمله بخش هایی هستند که نیاز به نظافت دارند. هنگام برگزاری مسابقات تعداد بسیار زیادی از افراد بر روی سکوها حضور می یابند و بنابراین سرعت تولید آلودگی و زباله بالا رفته و سریع تر در محیط پخش می شود. پس از به پایان رسیدن بازی و تخلیه سکو جاروی آب و خاک نقش موثری در نظافت و تمیزی سکوها دارد.

تاتامی

تاتامی یکی از کفپوش های متداول در مجموعه های ورزشی و تفریحی می باشد. این کفپوش ها با استفاده از دستگاه های پولیشر قابل شستشو هستند و به دلیل آن که پولیشر سیستم مکش ندارد، برای جمع آوری بقایای آب و آلودگی جاروبرقی آب و خاک به کار می رود و سبب تمیزی هر چه بیشتر و بهتر این کفپوش می گردد.

ابزارهای قابل استفاده به همراه جاروبرقی آب و خاک سالن ورزشی

لوازم جانبی متنوع و کارآمد طراحی شده برای انواع جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی به منظور افزایش کارایی جارو برقی، افزایش سرعت و سهولت کار با آن مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از نازل های ارائه شده برای مکنده ها دارای کارایی خاص خود هستند و در شرایط خاص به کار گرفته می شوند. به عنوان مثال برای نظافت فضاهای وسیع کفی پارویی و یا نازل ثابت به کار می روند و یا برای تمیز نمودن بخش های دارای دسترسی سخت تر نازل های سرتخت، برس دار و … استفاده می شوند. با بهره مندی از جاروبرقی آب و خاک و لوازم جانبی مناسب، بخش قابل توجهی از آلودگی های موجود در سالن ورزشی از میان برداشته خواهد شد.

لینک های مفید :

فهرستی از محصولات : جاروبرقی آب و خاک

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش