شستشوی ماشین آلات راهسازی، ساختمانی و کشاورزی با واترجت

ماشین آلات سنگین با کاربردهای صنعتی برای داشتن طول عمر بیشتر و کارایی بهینه باید به شکلی اصولی و شستشو شوند و در حقیقت شستشو بخش مهمی مراحل تعمیر و نگه داری این ماشین آلات به شمار می آید. شستشوی منظم آلودگی هایی را مانند گل و لای، آهک، نمک، روغن و … از ماشین آلات صنعتی خارج نموده و از خرابی های پی در پی اجزای مختلف آن ها جلوگیری به عمل می آورد. ماشین آلات سنگین شامل ناوگان حمل و نقل سنگین، ماشین آلات راه سازی، کشاورزی،‌ ساختمانی،‌ معدنی و … می شود که به دلیل حضور دائمی در شرایط کاری و محیطی سخت همواره در معرض آلودگی های سخت قرار دارند و این آلودگی ها می تواند طول عمر مفید ماشین آلات را کاهش دهد. از همین رو شستشوی ماشین آلات سنگین با دستگاه واترجت عملی ضروری و حیاتی برای احیای کارایی چنین تجهیزاتی به شمار می آید.

انواع ماشین آلات سنگین صنعتی

برخی از تجهیزات کاربردی که در بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، عبارت اند از:

ماشین آلات ساختمانی، راه سازی و معدنی : میکسر بتن، لودر، بولدوزر، گریدر، غلتک، بیل مکانیکی، کمپرسی، جرثقیل کامیونی، کامیون، اسکریپر، تراکتور، تریلر شاول، حفار و …

ماشین آلات کشاورزی : تراکتور، دیسک، خیش، خردکن، سم پاش، دروگر، تیلر،‌ کمباین و …

عوارض وجود آلودگی بر ماشین آلات راه و ساختمان

گرد و خاک، گل و لای، روغن و سایر آلاینده هایی که با ماشین آلات سنگین تماس دارند، بیش از آن که جلوه بصری دستگاه ها را خدشه دار کنند، باعث افت کارایی ماشین ها و ایجاد خسارت در آن ها می شود. تمامی آلاینده های چسبیده به ماشین آلات تعمیرات پرهزینه و وقت گیر بر جای می گذارد، تعمیراتی که توسط شستشوی منظم و اصولی قابل پیشگیری هستند. علاوه بر این گرد و خاک ظرفیت حمل و نقل و کارایی ناوگان را کاهش می دهد.

عوارض وجود آلودگی بر ماشین آلات کشاورزی و دامداری

کشاورزی اساس زندگی همه انسان ها را تشکیل می دهد و برای آن که مواد غذایی سالم و تمیز تولید شود، یکی از ملزومات استفاده از ماشین آلات، ابزارها و انبارهای پاکیزه است. بنابراین تمامی تجهیزات و ماشین آلاتی که در برابر آب مقاوم هستند، باید به طور مرتب شستشو شده و از آلودگی ها پاک شوند.

واترجت صنعتی چیست؟

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی یک شوینده فشار قوی است که با تبدیل جریان آب معمولی به جریان آب پرفشار سبب شستشوی عمیق انواع سطوح مقاوم به آب و فشار می شود. شستشوی تجهیزات صنعتی به مراتب آسان تر، سریع تر، باکیفیت تر و مقرون به صرفه تر از شستشو با روش های دستی است. ماشین آلات سنگین راه سازی، ساخت و ساز و کشاورزی ماشین آلاتی غول پیکر با آلودگی های شدید هستند که عملاً شستشوی آن ها با شیوه های سنتی امکان پذیر نبوده و برای دست یابی به تجهیزاتی پاکیزه و عاری از آلاینده های صنعتی باید از دستگاه واترجت استفاده شود.

شستشوی ماشین آلات با دستگاه واترجت

در صنایع گوناگون به منظور بهبود قدرت و کارایی دستگاه ها و افزایش راندمان آن ها، همواره باید به دنبال فناوری ها و تجهیزات پیشرفته ای بود. جهت شستشوی ماشین آلات سنگین صنعتی واترجت های قدرتمند با فشارهای بیشتر از 200 بار از کارایی لازم برخوردار هستند و یک گزینه ایده آل برای از بین بردن آلودگی های سخت به شمار می آیند. هر چه میزان فشار بالاتر باشد آلودگی های سخت تر مانند قیر، بتن و … با کیفیت و سرعت بهتری از ماشین آلات جدا می شوند. تمامی ماشین آلات راه سازی، ساختمانی، کشاورزی و دامداری به وسیله شوینده های فشار قوی قابل شستشو می باشند و تهیه دستگاه های نظافت صنعتی مناسب از ملزومات داشتن یک کسب و کار موفق در زمینه های ذکر شده است.

 

مزایای شستشوی ماشین آلات سنگین صنعتی با واترجت صنعتی

بهره مندی از شوینده های فشار قوی برای عملیات سنگین نظافت تجهیزات صنعتی مزیت های بی شماری به همراه دارد. این رده از دستگاه های نظافت صنعتی عملیات سخت و دشوار شستشوی تجهیزات صنعتی سنگین را به فرآیندی آسان و قابل اطمینان تبدیل می نمایند. واترجت بخش های دور از دسترس یعنی بخش هایی از ماشین آلات را که امکان شستشوی آن ها به روش دستی وجود ندارد، به راحتی امکان پذیر می سازد. با رفع آلودگی ها خرابی های احتمالی مانند خوردگی، ترک و شکستگی ها به سرعت شناسایی شده و در نتیجه آن از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری می شود. اغلب ماشین آلات صنعتی دارای آلودگی های چرب و روغنی هستند که به منظور از بین بردن آن ها دستگاه کارواش آب گرم به عنوان بهترین گزینه شناخته می شود و تمامی چربی های شدید را از میان برمی دارد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش