ویژگی ها و کاربرد های دستگاه مکنده مداوم کار

مکنده دائم کار

دستگاه های جاروبرقی ، عمدتا جهت نظافت محیط و در مدل های صنعتی برای انتقال یا بازیابی مواد مورد استفاده قرار می گیرند. با بکارگیری این دستگاه ها ، سطح بهداشت محیط بالاتر می رود و بهره وری کار افزایش پیدا می کند. در بعضی صنایع ، دستگاه جاروبرقی باید دارای ویژگی های خاص صنعتی و دائم کار باشد تا نتیجه مورد نظر بدست آید. این نوع خاص از جاروبرقی ، جاروبرقی دائم کار یا مکنده صنعتی مداوم کار نام دارد و از موتور مداوم کار، پمپ قدرتمند و ساختار صنعتی مقاوم بهره مند است. در این مقاله ویژگی ها و کاربرد های مکنده دائم کار را بررسی می کنیم.

 

ویژگی های مکنده صنعتی مداوم کار

مکنده مداوم کارمکنده مداوم کار یا مخصوص کارهای سنگین ، برای نظافت سطوح کف یا سطح تجهیزات تولیدی استفاده می شود. این نوع جاروبرقی توانایی کار بطور 24 ساعته را دارد و در طول هفته و بطور مداوم ، عملیات نظافت و بازیابی مواد را انجام می دهد. جنس بدنه این دستگاه، فولاد با روکش ضخیمی از اپوکسی می باشد تا در شرایط سخت صنعتی آسیبی به آن وارد نشود. مخزن قابل جدا شدن مکنده دائم کار نیز امکان تخلیه آسان آلودگی ها را فراهم نموده است. بخش های دیگر این دستگاه شامل پمپ ، فیلتر ، موتور و سیستم نظافت فیلتر نیز دارای طراحی و مشخصات خاصی هستند که به ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 

موتور و پمپ مکنده

پمپ ساید چنلبه منظور عملکرد مداوم و بی وقفه دستگاه مکنده ، موتور آن باید دارای کیفیت ساخت و بازدهی بالایی دارد. موتور های توربینی با عملکرد بی نقص، توان بالا و بدون اجزای سایشی، گزینه مناسبی جهت استفاده در ساختار جارو برقی دائم کار هستند. این موتور ها ، به ندرت دچار استهلاک و خرابی می شوند و در زمان های طولانی مدت ، کاربر را همراهی می کنند. پمپ مکش این دستگاه نیز باید دارای قدرت مکش و طول عمر بالایی باشد. پمپ های ساید چنل با برخورداری از ویژگی ها ذکر شده ، در ساختار مکنده صنعتی مداوم کار استفاده می شوند.

 

فیلتر

فیلتر مکندهبسته به نوع ذرات مکش شده ، نوع فیلتر مکنده می تواند متفاوت باشد. فیلتر بکار رفته در مکنده مداوم کار معمولا از نوع کارتریجی یا پلی استری بوده و با توجه به نوع آلودگی، در کلاس های M ، L و H طراحی و تولید می گردد. با افزودن یک فیلتر ثانویه (ایمنی) به این دستگاه ها، می توان به نحو بهتر از بازگشت ذرات ریز به محیط جلوگیری نمود. با گرفتگی فیلتر جاروبرقی، عملیات مکش به خوبی انجام نمی شود و باید فیلتر را نظافت کرد. فیلتر مکنده دائم کار به دو روش تکاندن و یا بوسیله کمپرسور هوا تمیز می شود. استفاده از سایکلون نیز می تواند به افزایش کیفیت فیلتراسیون و طول عمر فیلتر بینجامد.

 

کاربرد های جاروبرقی صنعتی دائم کار

کاربرد مکنده دائم کارکاربرد عمومی جاروبرقی دائم کار ، نظافت بی وقفه سطوح کف و سطح تجهیزات و دستگاه ها در صنایع مختلف می باشد. مثلا در صنایع سیمان ، حجم آلودگی و لزوم نظافت مداوم سطوح موجب می شود تا از مکنده مخصوص کارهای سنگین استفاده شود. در این محیط ها به دلیل سر و کار داشتن با مواد پودری و جلوگیری از آسیب دیدن جاروبرقی، باید سیستم فیلتراسیون قوی در ساختار آن بکار رود. جمع آوری مواد پودری و بازیابی آن ها برای استفاده مجدد از جمله کاربرد های جارو برقی مداوم کار در صنایع سیمان می باشد. همچنین بر روی نوار نقاله خط تولید سیمان ، موادی از دستگاه نشت می شوند که جمع آوری آن ها امر دشواری است. مکنده صنعتی مداوم کار قادر است این ذرات را بطور مدام جمع کند تا مجددا مورد استفاده قرار گیرند. در نتیجه بازدهی و سوددهی کار بطور چشم گیری افزایش می یابد. همچنین این دستگاه جهت جمع آوری حجم بالایی از مواد جامد ، مایع ، ذرات ریز و پودری ، سمی ، پودر آهن و .. در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. انتقال مداوم مواد از جایی به جای دیگر نیز بوسیله این مدل مکنده صنعتی قابل انجام است.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش