انواع نازل مورد استفاده در واترجت

انواع نازل واترجت

دستگاه‌های واترجت صنعتی به همراه نازل کارواش صنعتی، دارای کاربردهای فراوان و منحصر به فردی هستند که سبب می شود شستشو‌های سبک و صنعتی تسهیل گردد. همراه با واترجت انواع گوناگون تجهیزات جانبی ارائه می شود که به انجام فرآیند شستشو سرعت می‌بخشد و کمک می نماید تا بخش هایی که دور از دسترس بوده به راحتی شسته و تمیز شوند.

یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در انواع واترجت صنعتی، نازل می‌باشد. نازل ها وسیله ای برای کنترل مسیر حرکت آب بوده که فشار آب خروجی از دستگاه را نیز افزایش می دهد. اگر نازل به طور صحیح انتخاب نشود می تواند به سطح مورد نظر آسیب برساند.

انواع نازل کارواش صنعتی در مدل های گوناگونی طراحی و ساخته شده که هر یک از آن‌ها دارای کاربردهای خاص و ویژه هستند. انتخاب نازل کارواش صنعتی مناسب بر اساس نیازهای کاربران، جنس سطح و نوع آلودگی، صورت می‌گیرد.

راهنمای خرید سندبلاست و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

انواع نازل کارواش صنعتی یا واترجت

همان طور که می دانیم واترجت ها کاربردهای خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سخت کار دارند و نکته مهم و کلیدی در به کارگیری این دستگاه ها انتخاب نازل مناسب می باشد و تصمیم گیری برای این که کدام نازل واترجت صنعتی می تواند پاسخ گوی رفع نیاز مصرف کنندگان باشد، حائز اهمیت خواهد بود.

نازل‌ها آب را با زاویه‌های متفاوت به سطح پاشش می‌کنند و بر همین اساس نیز تقسیم بندی می‌شوند. انتخاب نازل کارواش صنعتی باید با توجه به نیاز، حساس بودن سطح و عملیات مد نظر انجام گیرد. در ادامه انواع این نازل ها را معرفی می‌کنیم.

نازل سوزنی

نازل سوزنی واترجت صنعتی

با نصب نازل سوزنی بر روی واتر جت آب با زاویه صفر درجه خارج می‌گردد و با تمرکز و فشار بالا بر یک نقطه پاشش می شود. از آنجایی که فشار آب خروجی از نازل سوزنی بسیار زیاد است، این نازل کارواش برای شستشوی سطوحی که آسیب پذیر نباشند و فشار زیاد آب به آن صدمه ای وارد نکند بسیار مناسب و کارآمد هستند؛ مانند سطوح بسیار آلوده، سطوح بتنی، زنگ زدگی و خوردگی و… .

بخوانید: کاربرد نازل چرخشی واترجت در حذف آلاینده های سخت

نازل کارواش صنعتی تخت

نارل تخت واترجت صنعتی

نازل های تخت، به نازل‌هایی اطلاق می‌شود که بر روی واتر جت صنعتی نصب شده و آب را با زاویه ای بیشتر از صفر درجه پاشش کرده و سطح نسبتاً وسیع تری را با قدرت بالا شستشو می‌دهد. به عنوان مثال، نازل تخت 15 درجه قادر است تجهیزات صنعتی و انواع دیگری از سطوح آلوده را تمیز کند و یا این که اگر آلودگی‌هایی مانند کپک و رنگ‌های کهنه که سطحی تر بوده و خیلی سخت و چسبناک نیستند و هم چنین اگر سطوح شیاردار نیاز به نظافت داشته باشند، استفاده از نازل 25 درجه می‌تواند یک انتخاب کاملا مناسب به شمار آید.

هنگامی که سطح آلوده ابعاد وسیع‌تری پیدا کند و زمان کافی برای شستشوی آن وجود نداشته باشد، نازل تخت 40 درجه می‌تواند بسیار مفید باشد. این نازل کارواش برای شستشوی وسایل نقلیه، قایق، حیاط، معابر و محیط‌ها و تجهیزات دیگری مناسب است که آغشته به آلودگی‌های متداول و ساده می‌باشند.

علاوه بر نازل‌های تختی که ذکر شده، نازل 65 درجه نیز عرضه شده است که نقش جاروب را برای سطوح ایفا می‌کند و عملیات شستشوی معمولی را در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد داد.

نازل توربو (دوار)

نازل دوار واترجت صنعتی

نازل توربو یا نازل دوار، آلودگی ها را چرخانده و از روی سطوح سخت جدا می‌کند. این نازل کارواش صنعتی آب سرد برای از بین بردن آلودگی های سخت و خشن به کار می‌رود.

نازل دوار کارواش علاوه بر این که آب را با فشار بالا پاشش می‌کند، با داشتن حرکت دورانی پر سرعت به انجام پذیرفتن هر چه بهتر و با کیفیت‌تر فرآیند نظافتی با بازدهی بیشتر، کمک می‌کند. هم چنین اگر برای شستشوی یک سطح وسیع هم زمان به فشار بالا نیاز باشد، نازل توربو از عهده این وظیفه بر خواهد آمد.

نازل کارواش صنعتی لوله باز کن

در صنایع گوناگون امکان رسوب گرفتگی و بسته شدن لوله‌ها و مجراهای عبور سیالات مانند مبدل‌های حرارتی وجود داشته و فعالیت‌های صنعتی را با مشکل مواجه می‌کند. از این رو بهترین روش برای از بین بردن این نوع از آلودگی‌ها استفاده از نازل‌های مخصوص لوله باز کن می‌باشد. نازل لوله باز کن علاوه بر پاشش آب به سمت جلو، آب را از پشت نیز با فشار خارج می‌کند.

پاشش آب رو به عقب در حقیقت نیروی پیشران به سمت لوله را فراهم می‌کند و موجب می‌شود آب به داخل مجراهای مسدود با هر قطری که باشند، نفوذ کرده و کلیه جرم‌ها و رسوبات را از بین ببرد. به منظور افزایش تاثیر و کارایی این نازل واترجت، بیش از یک انشعاب برای خروجی آب وجود دارد که موجب افزایش فشار و دبی خروجی میگردد.

بخوانید: معرفی دستگاه واترجت و انواع مختلف آن

نازل سند بلاست

نازل سندبلاست مخصوص دستگاه کارواش صنعتی

برای از بین بردن زنگ زدگی و خوردگی و همچنین رنگ‌های فرسوده بر روی سطوح فلزی، فناوری سند بلاست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انجام فرآیند سند بلاست، هم زمان با آب ماسه نیز پرتاب می‌گردد که برای کشش و پاشش ماسه، نیاز به نصب نازل مخصوص سند بلاست خواهد بود.

در حقیقت سند بلاست در زمره عملیات سایشی قرار می‌گیرد و نازل سند بلاست با پاشش ماسه به شکل مناسب، انجام مطلوب این عمل را فراهم می‌نماید. نازل‌های سند بلاست در فشارهای مختلف قابل به کارگیری هستند.

نازل مواد شوینده

نازل مواد شوینده مخصوص واترجت صنعتی

اگر کاربران در هنگام به کارگیری دستگاه واترجت، تمایل به استفاده از مواد شوینده داشته باشند، می‌توان با بهره‌گیری از نازل کارواش مخصوص این امر میسر می گردد. این نازل واترجت، مواد شوینده را از مخزن مکش کرده و بدون آسیب رساندن به سطح و همین طور اجزای دستگاه، پاشش می‌شود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش