تجهیزات مکانیزه کاربردی برای نظافت هتل

نظافت لابی هتل با زمین شوی صنعتی

مسافران برای انتخاب هتل مناسب، تمیزی را یک معیار مهم در کنار کیفیت خدمات و قیمت مقرون به صرفه می دانند. نظافت هتل و تمیزی آن زیبایی را برای آن فراهم آورده و مشتریان را راضی نگه می دارد. به بیانی می توان بخش نظافت هتل را یکی از مهم ترین بخش های خدماتی این مجموعه ها دانست. تجهیزات نظافتی برای انجام این امور، باعث سهولت و سریع تر انجام شدن نظافت می شوند. در این مقاله اصول نظافت هتل و مزایای استفاده از تجهیزات نظافتی کاربردی مانند زمین شوی صنعتی را تشریح می کنیم.

نظم دهی، اولویت اول نظافت هتل

برقراری نظم و برنامه در نظافت هتل مهم ترین موضوع در آغاز انجام این فرآیند است. ابتدا باید یک چک لیست مخصوص نظافت هتل تهیه کنید. در این چک لیست تمامی بخش های نظافتی و امور نظافتی مورد نیاز آن ها باید مشخص شود. همچنین بازه زمانی مورد نیاز برای نظافت آن بخش و نیروی خدماتی مسئول باید در این چک لیست ذکر گردد. تهیه تجهیزات نظافتی مورد نیاز برای نظافت هتل اقدام مهم دیگری است که برای نظم دهی شروع کار ضرورت دارد. در شرایط رشد روزافزون آمار مرگ و میر در روزهای کرونایی، در نظر گرفتن آخرین الزامات و مقرارت دولتی برای مقابله با ویروس کرونا دارای اهمیت ویژه ای است.

نظافت قدم به قدم هتل

اگر پرسنل و نیروهای خدماتی هتل دقیقا بدانند که چه امور نظافتی را باید انجام دهند، از فراموش شدن بخش هایی از فرآیند، جلوگیری می شود. بنابراین همانطور که ذکر شد، داشتن یک چک لیست برای نظافت هتل بسیار اهمیت دارد. در اینجا یک راهنمای قدم به قدم نظافت هتل به شما ارائه می دهیم که می تواند برای ایجاد چک لیست به شما کمک کند. قبل از شروع نظافت حتما درب و پنجره ها را باز بگذارید تا هوا در داخل اتاق ها جریان پیدا کند.

 

نظافت رستوران هتل با اسکرابر
نظافت رستوران هتل با اسکرابر

 

امور اولیه نظافت هتل

بعد از خروج مسافر از اتاق، ملافه ها باید جمع آوری شوند. همچنین سطل های زباله تخلیه شده و پلاستکی جدید و تمیز در داخل سطل ها قرار داده شود. همچنین شستشو و تعویض لیوان ها و ظروف مورد استفاده، باید در این مرحله انجام گیرد. بعد از انجام این کار ها و تکمیل سرویس هتل شامل مسواک، مواد شوینده و …، نوبت به نظافت و گردگیری می رسد. گردگیری بخش های مختلف اتاق ها را بطور کامل و دقیق انجام دهید. شستن سطوح کف و نظافت آن بخش مهم نظافت هتل است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

نظافت لابی و اتاق ها با جاروبرقی

لابی اولین بخشی از هتل است که مهمانان با آن روبرو می شوند. بنابراین تمیزی لابی تاثیر چشم گیری در جذب مسافر و رضایت مندی او دارد. در این بخش ها پادری ورودی، فرش و موکت هایی وجود دارد که باید بطور منظم نظافت شوند. استفاده از جاروبرقی هتلی راهکار مناسبی برای نظافت لابی ، اتاق کنفرانس البته اتاق ها می باشد. این جاروی تجاری از نوع آب و خاک با جمع آوری و مکش مواد جامد و مایع سهولت نظافت در هتل را به همراه می آورد.

نظافت هتل با جاروبرقی
نظافت هتل با جاروبرقی

 

شستشوی سطوح کف هتل با دستگاه زمین شوی صنعتی

در برنامه ریزی نظافت هتل، بخش مهمی از فرآیند ها به شستن سطوح کف و نظافت آن اختصاص دارد. شستشوی منظم سطوح کف برای ایجاد ظاهری همیشه تمیز در لابی، رستوران و سایر بخش ها جهت جلب رضایت مشتری ها و جلوگیری از انتقال آلودگی به سایر بخش ها مورد توجه است. اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بهترین ابزار و دستگاه نظافتی جهت تمیز کردن کف هتل ها می باشد. این دستگاه شستشوی سطوح کف و خشک کردن آنرا بطور همزمان انجام می دهد و خللی در رفت و آمد افراد ایجاد نمی کند. همچنین زمین شوی بعد از شستن سطوح کف بلافاصله محیط را برای استفاده افراد فراهم می نماید. این دستگاه نظافتی برای تمیز کردن رستوران، آشپزخانه، راهروها و لابی هتل به آسانی قابل استفاده است. شستشوی یک مرحله ای سطوح با برس های چرخان، باقی نگذاشتن رد آب با سیستم خشک کن و سهولت کاربری از مزایای دستگاه زمین شوی صنعتی برای نظافت هتل هستند. با توجه به اهمیت و لزوم نظافت منظم سطوح کف هتل بخصوص لابی و راهرو ها، استفاده از زمین شوی صنعتی می تواند امر نظافت را آسان و بدون زحمت نماید. کف پارکینگ ها نیز در صورت دسترسی مناسب و امکان حرکت دستگاه زمین شوی با استفاده از این دستگاه نظافت شوند.

شستن انواع سطوح در هتل با واترجت صنعتی

دستگاه واترجت با استفاده از آب پر فشار آلودگی سطوح را از بین می برد. این دستگاه بعلت کارایی بالا در بخش های مختلف هتل بکار می آید. مثلا شستن سرویس های بهداشتی با استفاده از واترجت صنعتی در مدت زمان کم و با کیفیت بالا قابل انجام است. شستن تجهیزات آشپزخانه برای تمیز نگه داشتن محیط و نگهداری تجهیزات ضرورت دارد. آلودگی عمیق کف آشپزخانه، دیگ ها و سایر تجهیزات با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی قابل انجام است. واترجت ها دارای فشار کاری مختلفی هستند و فشار عملیاتی آنها بوسیله یک پیچ قابل تنظیم است. در نتیجه بسته به نوع و حجم آلودگی، می توانید دستگاه را بر روی فشار کاری مورد نظر تنظیم کنید. همچنین در هتل ها خودرو هایی برای جابجایی مسافر وجود دارد که باید تمیز و زیبا باشند. تمیز کردن این خودرو ها و شستشوی آنها با استفاده از واترجت صنعتی بهترین و آسان ترین راه است. با انتخاب نازل مناسب (30 یا 45 درجه) ، فشار کاری و رعایت فاصله ایمن می توانید در عرض چند دقیقه خودرو های هتل را شستشو دهید. بنابراین در مجموع خرید واترجت صنعتی برای هتل بسیار مقرون به صرفه بوده چراکه بسیاری از امور نظافتی بوسیله آن قابل انجام است.

 

واترجت صنعتی مناسب نظافت هتل
واترجت صنعتی مناسب نظافت هتل

 

پولیشر هتل

براق و زیبا بودن سطوح کف در هتل ها اهمیت زیادی دارد. دستگاه پولیشر صنعتی با انجام فرآیند کفسابی سطوح کف و حذف آلودگی های عمیق و قدیمی، کفپوش ها را تمیز و براق می نماید. سطوح بتنی، سرامیکی، کاشی و … در بخش های مختلف لابی و پارکینگ به کمک دستگاه پولیشر براق و تمیز می شوند. این دستگاه همچنین لکه ها و خط و خش سطوح را از بین می برد و باعث افزایش طول عمر سنگ می گردد. پولیشر یک برس چرخان دارد که با سرعت بالا بر روی سطح به چرخش در می آید تا آلودگی ها از بین بروند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش