عملکرد بخش خشک کن دستگاه اسکرابر چگونه است؟

عملکرد بخش خشک کن دستگاه اسکرابر

اسکرابر یکی از کاربردی ترین و موثرترین تجهیزات نظافتی است که در انواع مکان های صنعتی، نیمه صنعتی، تجاری و مسکونی کاربرد دارد. به همین دلیل است که امروزه استفاده نمودن از این دستگاه های نظافتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اسکرابر ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند، که هر کدام از آن ها نقش بسیار موثری در عملکرد دستگاه دارد. یکی از این بخش ها خشک کن دستگاه اسکرابر است. که بخش های مختلفی به آن متصل هستند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با بخش های مختلف خشک کن دستگاه اسکرابر و ویژگی های لاستیک تی اسکرابر، به طور کامل آشنا کنیم.

 

این بخش ها خشک کن دستگاه زمین شوی صنعتی
دستگاه اسکرابر و تی خشک کن

معرفی بخش خشک کن دستگاه اسکرابر

شستشو و خشک نمودن همزمان سطوح، موجب تمیزی و براقیت بیشتر فضا می شود. به همین دلیل است که در محیط های وسیع و عمومی نظافت و تمیزی سطوح کفپوش ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی تمیزی کفپوش ها می تواند موجب افزایش ایمنی و سلامت بیشتر افراد در حال تردد شود. اسکرابرها از مهم ترین و کارآمدترین تجهیزات نظافتی به منظور تمیز کردن کفپوش ها هستند. خشک کن دستگاه اسکرابر شامل تی لاستیکی هلالی شکل و موتور مکش است. سلامت و استاندارد بودن خشک کن دستگاه اسکرابر تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نظافت کفپوش ها دارد. از طرفی این بخش، عملکردی همزمان با فرآیند شستشو دارد. همچنین جمع آوری آب آلوده و انتقال آن به مخزن آب کثیف از دیگر وظایف اسکرابرها است.

این بخش ها خشک کن دستگاه زمین شوی صنعتی
دستگاه اسکرابر و تی خشک کن

عملکرد تی اسکرابر و محل قرارگیری آن

معمولا در طراحی اسکرابرها تی جمع کننده در عقب دستگاه قرار دارد. که بر روی آن دو لاستیک و محل اتصال شلنگ مکش است. همانطور که گفته شد خشک کن دستگاه اسکرابر از سه بخش اصلی تی، شلنگ و موتور مکش تشکیل شده است. عملکرد صحیح این سه بخش و اتصال مناسب میان آن ها تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت نظافت و عملکرد درست دستگاه اسکرابر دارد. همچنین تماس مناسب تی لاستیکی با سطح و تنظیم دقیق آن برای عملکرد صحیح و درست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مقالات مرتبط
اهمیت کیفیت لاستیک تی اسکرابر 

ویژگی های تی اسکرابر

• جنس تی از لاستیک صمغی، پلی اورتان یا لیناتکس است که موجب افزایش طول عمر تی اسکرابر می شود.

• شکل تی به صورت انحنا دار یا هلالی شکل برای جمع کردن آلودگی بصورت صحیح و افزایش کیفیت نظافت

• مقاومت بالای لاستیک تی در برابر سایش نیز از دیگر ویژگی های خشک کن دستگاه اسکرابر است.

• انعطاف پذیری تی اسکرابر موجب افزایش مقاومت آن در برابر برخورد با موانع احتمالی در محیط موجب می شود تا در صورت تغییر شکل پس از برخورد به حالت اولیه خود بازگردد.

• مقاومت در برابر پارگی و رطوبت نیز از دیگر ویژگی های این بخش اسکرابر می باشد.

 

ویژگی های تی خشک کن اسکرابر
ویژگی های تی اسکرابر

معرفی سایر بخش های خشک کن اسکرابر

شلنگ مکش

شلنگ مکش که متصل به شاسی تی و ورودی مخزن آب کثیف است، یکی از بخش های اصلی خشک کن اسکرابر ها است. که نقش اصلی آن جمع نمودن آب های آلوده به منظور کمک به دستگاه جهت خشک کردن سریع تر سطوح شسته شده است.

موتور مکش

از دیگر بخش های این قسمت از اسکرابر می توان به موتور مکش اشاره نمود. که نقش موثری در میزان کیفیت خشک شدن سطوح دارد. این موتور با مکش آب به سمت بالا در مخزن آب کثیف، موجب جمع و پاک شدن آب های آلوده از روی سطوح شسته شده و خشک شدن سریع تر آن ها می شود.

مخزن آب

از دیگر قسمت های این بخش مخزن های آب کثیف در دستگاه های اسکرابر است. مخزن آب کثیف با ظرفیت زیاد برای نگهداری آب آلوده می تواند به خشک نمودن سطوح وسیع تر در مدت زمان کمتر کمک نماید.

تعمیر و نگهداری بخش خشک کن اسکرابر

به منظور نگهداری طولانی مدت از دستگاه اسکرابر و همچنین تعمیر بخش های آسیب دیده آن، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

• بررسی هفتگی لاستیک تی یکی از موارد بسیار مهم در نگهداری از دستگاه اسکرابر است.

• تعویض لاستیک تی فرسوده و فرسایش یافته نیز موجب عملکرد بهتر دستگاه اسکرابر و سیستم خشک کن آن می شود.

• تعویض تی لاستیکی، زمانی که آب را به خوبی جمع نمی کند؛ از دیگر کارهایی است که به منظور افزایش کیفیت عملکرد سیستم خشک کن اسکرابر باید انجام داد.

• تخلیه منظم مخزن آب کثیف نیز موجب افزایش طول عمر دستگاه اسکرابر می گردد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش