چگونگی شستشوی قطارهای مترو

شستشوی قطارهای مترو با تجهیزات نظافت صنعتی

متروها یکی از وسایل نقلیه عمومی هستند که در روز، مسافران بسیار زیادی را جابجا می نمایند. به همین دلیل است که در معرض آلودگی های بسیار زیادی قرار دارند، که می توانند تاثیر مستقیم در به خطر انداختن ایمنی و سلامت مسافران داشته باشند. همین موضوع موجب شده تا نظافت مکرر و روزانه و شستشوی قطارهای مترو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نحوه نظافت و اهمیت شستشوی قطارهای مترو، بیشتر آشنا کنیم.

شستشوی قطارهای مترو با دستگاه های نظافتی
نظافت داخلی قطار های مترو

اهمیت و ضرورت شستشوی قطارهای مترو

همانطور که گفته شد متروها از جمله وسایل نقلیه بسیار پر تردد هستند، که روزانه مسافران بی شماری را از جایی به جای دیگر می برند. به همین دلیل است که به سرعت نیز آلوده می شوند. بنابراین نظافت روزانه و با کیفیت بخش های مختلف آن مانند شستشوی قطارهای مترو و نظافت واگن ها، تاثیر مستقیم در حفظ سلامت و ایمنی مسافران دارد. به طور کلی نظافت متروها به منظور حفظ بهداشت و پاکیزگی داخل واگن ها و حفظ بدنه بیرونی مترو امری کاملا ضروری محسوب می شود.

اسکرابر و واترجت صنعتی برای نظافت قطارهای مترو
واترجت و اسکرابر برای شستشوی قطارهای مترو

از آنجایی که مترو یکی از بزرگ ترین وسایل نقلیه عمومی درون شهری محسوب می شود. نظافت آن تنها با استفاده از روش های سنتی، کار ناکارآمدی محسوب می شود. به همین دلیل است که استفاده از تجهیزات مکانیزه در راستای افزایش کیفیت و سرعت نظافت، ضروری است. دستگاه های نظافتی مختلفی وجود دارند که می توانند با توجه به نیاز شستشوی قطارهای مترو به نظافت سریع تر و با کیفیت تر مترو کمک نمایند. از انواع دستگاه های صنعتی مورد استفاده در نظافت متروها می توان به اسکرابرها و واترجت های صنعتی اشاره نمود.

شستشوی داخل واگن های مترو

یکی از بخش های بسیار مهم در مترو که مستعد آلودگی های بسیار زیادی است، واگن های مترو هستند. که نیازمند نظافت کف، صندلی ها، دستگیره و میله های درون واگن و همچنین شیشه ها هستند. به منظور شستشوی قطارهای مترو و واگن ها می توان از دستگاه پولیشر استفاده نمود. پولیشر ها علاوه بر تمیز کردن سطوح کف، می توانند آلودگی های عمقی، جرم و رسوبات موجود در سطح کف مترو را نیز از بین ببرند. همچنین به منظور نظافت شیشه ها از داخل واگن می توان از روش شستشوی شیشه های داخلی با واترجت استفاده نمود و استفاده نمودن از جاروبرقی های صنعتی برای نظافت صندلی ها مزیت های زیادی دارد.

به طور کلی به منظور نظافت قطارهای مترو و فضای داخلی آن ها بهتر است از روش های مکانیزه و صنعتی استفاده شود. این تجهیزات علاوه بر اینکه نیاز به انرژی کمتر کاربر دارند، می توانند کیفیت نظافت را نیز افزایش دهند. همچنین شستشوی قطارهای مترو با استفاده از روش های سنتی، کار بسیار زمانبر و خسته کننده ای محسوب می شود. به همین دلیل است که می تواند کیفیت نظافت را نیز مختل نماید. استفاده نمودن از اسکرابر ها نیز می تواند در نظافت و شستشوی کف واگن ها موثر واقع شود. زیرا کفشوی های صنعتی می توانند بلافاصله پس از شستشو سطوح را خشک نمایند. به همین دلیل از انتقال آلودگی به بخش های دیگر قطار نیز جلوگیری می نمایند.

شستشوی قطارهای مترو با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی
استفاده از دستگاه پولیشر برای نظافت قطارهای مترو

شستشوی بدنه واگن های مترو

از دیگر بخش های مهم هنگام شستشوی قطارهای مترو، می توان به بدنه خارجی واگن ها اشاره داشت. به منظور نظافت و شستشوی قطارهای مترو می توان از واترجت ها نیز استفاده نمود. به طور کلی شستشوی شیشه و بدنه با دستگاه واترجت صنعتی با اعمال آب پر فشار و شستشوی سریع و ایمن است.

با استفاده از واترجت ها می توان بدون نیاز به انرژی بسیار زیاد کاربر و تنها با استفاده از فشار آب، سطوح بدنه واگن ها و همچنین شیشه ها را شستشو داد. استفاده نمودن از واترجت ها به منظور شستشوی بدنه واگن و شیشه های خارجی قطارهای مترو از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. که عبارتند از:

• افزایش سرعت نظافت در کنار بهبود کیفیت شستشو

• صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده

• از بین بردن لکه های عمیق، جرم و رسوبات از روی بدنه واگن ها و شیشه های خارجی قطارهای مترو

• سازگاری با محیط زیست و عدم آسیب رسانی به سلامت و ایمنی کاربران

• استفاده نمودن از واترجت ها هیچ گونه آلودگی صوتی هنگام نظافت، ایجاد نمی کند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش