اهمیت استفاده از اسکرابر در شستشو و نظافت بیمارستان

اسکرابر یا کفشوی صنعتی

بیمارستان ها و درمانگاه ها به واسطه نوع فعالیت و حضور بیماران مستعد انواع آلودگی ها می باشند. با توجه به اینکه زمینه فعالیت این مراکز تامین سلامت افراد جامعه می باشد، رعایت اصولی بهداشت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها و عوامل بیماری زا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بی شک عدم نظافت موثر و با کیفیت آلاینده ها در چنین محیط هایی می تواند محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع میکروب ها قارچ ها و عوامل بیماری زا باشد. با توجه به اهمیت نظافت در اماکن درمانی و بیمارستانی و همچنین مشکلات پیش رو در استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت، یکی از بهترین و کاربردی ترین گزینه ها استفاده از شیوه های نوین نظافتی و به کارگیری دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون اسکرابر که به طور خاص برای شستشو و نظافت با کیفیت سطوح کف طراحی و تولید شده است می باشد.مشخصات اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتیاسکرابر صنعتی یا دستگاه کف شوی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت با کیفیت سطوح کف می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب تمامی آلودگی های نشست کرده در داخل خلل و فرج سطوح را بیرون کشیده و نظافت می نماید. دستگاه های اسکرابر داری دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند. همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح از مهمترین ویژگی های دستگاه های اسکرابر می باشد که به واسطه تجهیز این دستگاه ها به سامانه مکش و تی محقق می گردد. 

انواع دستگاه اسکرابر

اسکرابر یا زمین شوی صنعتیاسکرابر ها به منظور تامین نیاز های نظافتی در محیط هایی با وسعت گوناگون در دو نوع اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تولید می شوند. نمونه های دستی اسکرابر در مقایسه با نمونه های سرنشین دار یا خودرویی ابعاد کوچک تر و فشرده تری داشته و از این رو برای استفاده از اماکن متراکم و معابر باریک کاربرد ویژه ای دارند و در حالیکه اسکرابر های خودرویی به واسطه پهنای کاری بالاتر و مخازن با ظرفیت بیشتر برای شستشو و نظافت محیط هایی با وسعت بالا مناسب می باشند. 

مزایای استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی

اسکرابر یا کف شوی صنعتیهمزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه های اسکرابر می باشد که بر خلاف شیوه های سنتی نظافت مانع از ایجاد محدودیت در دسترسی افراد به نقاط شسته شده می گردد. استفاده از مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف از دیگر مزایای اسکرابر ها می باشد. بر خلاف شیوه های سنتی که تنها با یک سطل آب عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهد و تا مادامی که آب سطل تعویض نگردد موجب انتقال آلودگی ها از بخشی به بخش دیگر می گردد، دستگاه های کف شوی همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند. همین امر مانع از انتقال آلودگی ها به بخش های دیگر شده و در نتیجه ارتقا کیفیت شستشو را در پی دارد. علاوه بر این کاهش در تعداد نیروی خدماتی نیز از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های اسکرابر می باشد که موجب افزایش بهره وری و سود آوری می گردد.


اهمیت استفاده از دستگاه کف شور صنعتی در شستشو و نظافت بیمارستان

اسکرابر صنعتیشستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف، نقش موثر و ویژه ای در حذف آلاینده ها و کنترل عوامل بیماری زا دارد. استفاده از تجهیزات نوین و به کار گیری تکنولوژی های پیشرفته به جای شیوه های سنتی نظافت موجب ارتقا سطوح بهداشتی محیط و تامین سلامت افراد شاغل در محیط دارد. ممانعت از ایجاد محدودیت در دسترسی به نقاط شسته شده عبور و مرور بر روی سطوح را بدون ایجاد وقفه فراهم نموده و از این رو مانع از ایجاد خلل در فرایند خدمت رسانی و مداوای بیماران می گردد. علاوه بر این ایجاد سطوح خشک پس از عملیات شستشو، خطر سقوط ناشی از لغزندگی سطوح را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و از این رو ایمنی پرسنل و بیماران را تامین می نماید.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش