نقش مهم اسکرابر در تامین سلامت و ارتقا بهداشت محیط

اسکرابر دستی

اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد. این دستگاه که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح کف طراحی و تولید شده است بر خلاف شیوه های سنتی نظافت سرعت عمل بالایی داشته و موجب ارتقا کیفیت شستشو و نظافت می گردد. با توجه به موقعیت فیزیکی سطوح کف شستشو و نظافت آنها برای نیرو های خدماتی دشوار بوده و اغلب مورد غفلت قرار می گیرد. همین عدم توجه کافی به نظافت و شستشوی موثر و دقیق سطوح کف می تواند به عنوان منشای برای رشد و تکثیر باکتری ها و عوامل بیماری زا بوده و از همین رو موجبات، انتشار بوی نامطبوع و شیوع انواع بیماری ها را فراهم نماید. با توجه به اهمیت حفظ بهداشت و سلامت محیط، و همچین چالش های پیش رو در شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح کف، دستگاه های اسکرابر گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشند.

 

اساس عملکرد دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتی یا کفشور صنعتیاسکرابر صنعتی یا دستگاه کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد. این دستگاه به منظور شستشو و نظافت مجهز به سیستم برس زین، پاشش آب، مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف و همچنین سیستم مکنده می باشد. ساز و کار هماهنگ و پیوسته این اجزا موجب حذف آلاینده ها و ایجاد سطوحی تمیز و خشک می گردد. دستگاه های اسکرابر صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط هایی با وسعت گوناگون در ابعاد متفاوتی تولید می شوند.

 

دسته بندی اسکرابر ها

اسکرابر یا کف شوی صنعتیاسکرابر ها یا کفشور های صنعتی از نظر نوع هدایت دستگاه، به دو مدل اسکرابر های دستی و اسکرابر های خودرویی تقسیم می شوند. نمونه های دستی ابعاد کوچکی داشته و از این رو برای شستشو و نظافت محیط های کوچک، معابر باریک و متراکم مناسب می باشند. در مدل های دستی اسکرابر کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و به واسطه دسته تعبیه شده در دستگاه آن را هدایت می نماید. از سوی دیگر، ابعاد مناسب اسکرابر های دستی جا به جایی و حمل و نقل آنها را تسهیل نموده است. در مقابل نمونه های خودرویی دستگاه اسکرابر ابعاد بزرگتری داشته و مجهز به صندلی کاربر می باشند. در مدل های خودرویی کاربر با نشستن بر روی صندلی عملیات هدایت و شستشوی مکانیزه دستگاه را انجام می دهد. از آنجایی که ابعاد این دستگاه ها بزرگت راز نمونه های دستی می باشد پهنای کاری بیشتر و ظرفیت مخازن بالاتری نیز داشته و از این رو بری شستشو و نظافت محیط های وسیع مناسب می باشند. علاوه براین در مدل های خودرویی کاربر بر روی دستگاه قرار میگیرد، کمتر خسته شده و از این رو توان بیشتری برای انجام عملیات شستشو دارد. همین امر موجب افزایش سرعت عملیات و راندمان کاری می گردد.

 

نقش مهم دستگاه اسکرابر در تامین سلامت و ارتقا بهداشت محیط

اسکرابر صنعتیاسکرابر ها به واسطه تجهیز به سیستم های مکانیزه و صنعتی، توان نظافتی بالاتری از شیوه های دستی و سنتی دارند. استفاده از سیستم برس زنی در دستگاه های اسکرابر تمامی آلاینده های انباشته در خلل و فرج کف پوش ها را بیرون کشیده و از محیط حذف می نماید. از سوی دیگر کف شوی های صنعتی مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نماید. بر خلاف شیوه های سننتی نظافت استفاده مداوم از آب تمیز مانع از انتشار آلاینده ها به دیگر بخش ها شده و در نتیجه موجب ارتقا استاندارد های بهداشتی محیط شده و سلامت افراد را تضمین می نماید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش