افزایش بهره وری اقتصادی با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

شستشوی ماشین آْلات با واترجت صنعتی

فرآیند تولید و کار در محیط های صنعتی و تولیدی همواره با تولید آلایند ها همراه می باشد. یکی از انواع آلودگی های ایجاد شده در این محیط ها، انواع جرم و آلاینده های تثیبت شده بر روی سطوح محیط و تجهیزات می باشد. حضور چنین آلودگی ها در محیط ضمن اینکه سطوح بهداشتی محیط را کاهش می دهد با تیره و کدر نمودن فضا، محیط نا مناسب و نا مطلوبی را برای افرد ایجاد می نمایند. با توجه به گستردگی سطوح در این محیط ها استفاده از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و نظافت محیط از کارآیی لازم بر خوردار نبوده و نمی تواند نیاز های نظافتی را آنگونه که باید و شاید، تامین نماید. دستگاه واترجت صنعتی به عنوان یک دستگاه مکانیزه و تخصصی گزینه ای مناسب برای نظافت و حذف لایه های عمیق آلودگی انباشته در این محیط ها می باشد.

 

چگونگی عملکرد دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتیواترجت صنعتی یا کارواش صنعتی یک دستگاه مکانیزه می باشد. این دستگاه بااستفاده از پاشش اب پر فشار آلاینده ها را از روی سطوح حذف می نماید. به عبار دیگر آب پر فشار با اعمال نیرو بر روی لایه های آلوگی موجب گسستن نیروی چسبندگی بین آنها شده و در نتیجه موجب نظافت سطوح می گردد. دستگاه کارواش صنعتی به منظور افزایش فشار آب و پاشش پر فشار آن بر روی سطوح هدف،‌ مجهز به پمپ فشار قوی، شیلنگ فشار قوی، لنس و نازل ها می باشد. در این دستگاه ها آب با فشار معمول وارد دستگاه شده و پس از عبور از پمپ فشار آن افزایش یافته و به سمت بیرون پاشش می گردد.

 

دسته بندی دستگاه کارواش صنعتی

واترجت صنعتیکارواش صنعتی دستگاهی کاربردی در نظافت می باشد. گستردگی دامنه کار برای این دستگاه و همچنین کیفیت نظافت ارائه شده توسط این دستگاه ها به حدی است که موجب شده تا از این دستگاه ها علاوه بر محیط های صنعتی در محیط های تجاری و مسکونی نیز استفاده گردد. از این رو دستگاه های واترجت صنعتی در فشار های کاری متنوعی تولید شده و در دسته بندی های خانگی ، ‌صنعتی و فوق فشار قوی قرار می گیرند. دسته بندی دیگر دستگاه های واترجت صنعتی بر اساس دمای آب خروجی از دستگاه می باشد. بر این اساس دستگاه های واترجت صنعتی به دو گروه واترجت های آب سرد و واترجت های آب گرم دسته بندی می شوند.

 

ویژگی های واترجت صنعتی آب گرم و آب سرد

واتر جت صنعتیدستگاه واترجت صنعتی آب سرد با استفاده از پاشش پر فشار بالای آب، تمامی آلاینده ها را شستشو داده و نظافت می نمایند. این دستگاه ها توانایی بالایی در حذف لایه های عمیق آلودگی دارند. اگر چه برای حدف آلودگی های چرب و روغنی می توان از این دستگاه ها استفاده نمود اما بهره گیری از واترجت صنعتی آب گرم به واسطه پاشش آب پر فشار با حرارت بالا،‌ تاثیر مطلوب تری در نظافت آلاینده های چرب و روغنی داشته و موجب افزایش سرعت عملیات می گردند. نمونه های آب گرم واترجت صنعتی برای افزایش دمای آب، مجهز به سیستم گرمکن می باشند. در این دستگاه ها ابتدا آب وارد پمپ شده و پس از افزایش فشار با عبور از سیستم گرمکن، دمای آن افزایش می یابد. این دستگاه ها به واسطه داشتن سیستم گرمکن در مقایسه با مدل های آب سرد، بعاد بزرگتر و وزن بیشتری داشته و از این رو حمل و نقل و جا به جایی آنها به نیروی بیشتری نیاز دارد. ضن اینکه به فضای بیشتری نیز برای نگهداری نیاز دارند.

 

نقش واتر جت صنعتی در بهره وری کسب و کار

واترجت صنعتیافزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار یکی از اهداف اصلی هر مجموعه ای می باشد. از این رو مجموعه ها همواره در تلاشند تا هزینه های مصرفی را کاهش داده و بالاترین کیفیت ممکن را با صرف هزینه کمتری بدست آورند. عملیات نظافت نیز به عنوان یکی از امور مهم در مجموعه نیازمند صرف هزینه می باشد. استفاده از سیستم های مکانیزه ای چون دستگاه واترجت صنعتی یکی از راهکار های مناسب جهت کاهش در هزینه ها می باشد. به طئر معمول شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی موجود در محیط، با استفاده از شیوه های سنتی به تعداد زیادی نیروی خدماتی، آب و مواد شوینده و تجهیزات دستی نیاز دارد. اما استفاده از دستگاه واترجت صنعتی به واسطه استفاده از سامانه های مکانیزه و پاشش پر فشار آب، تمامی آلودگی های را به نحو مطلوب و با کیفیتی حذف نموده و در نتیجه موجب کاهش قابل ملاحظه در هزینه ها می گردند. کاهش در مصرف آب و انرژی نیز از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها می باشد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش