8 واقعیت درباره نظافت صنعتی

نظافت صنعتی

نظافت صنعتی به معنای بهره مندی از دستگاه های مکانیزه نظافتی مانند اسکرابر ، واترجت صنعتی، پولیشر ، اسپری مکش و … جهت نظافت و شستشوی انواع سطوح هموار و ناهموار به جای روش های دستی و سنتی می باشد. طراحی و تولید تجهیزات مکانیزه نظافتی در صنعت دنیای تمیزی و درخشندگی را در محیط های گوناگون به ویژه امکان تجاری و صنعتی متحول نموده است. امروزه در ارتباط با کارایی و مزایای این دستگاه آگاهی و اطلاعات افراد مختلف در کسب و کارهای مختلف افزایش یافته و می دانند که این تجهیزات جنبه ظاهری و تجملاتی ندارند بلکه سبب افزایش سرعت عمل، کیفیت نظافت، کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری نیروهای انسانی و … می گردد. در زمینه دستگاه های نظافت صنعتی نکاتی وجود دارد که بهتر است مشتریان نسبت آن ها آگاهی بیشتری دریافت نمایند.

همه چیز درباره نظافت صنعتی

در یک محیط تجاری، اداری، درمانی، آموزشی، صنعتی و هر فضایی که روزانه در آن افراد مختلف حضور و رفت و آمد دارند، سطوحی مختلفی وجود دارد که باید نظافت یا شستشو شوند. برخی سطوح آلودگی را به سرعت نشان می دهند و برخی دیگر علی‌رغم کثیفی در ظاهر آلودگی را چندان نشان نمی دهند و همین امر می تواند باعث کوتاهی در نظافت این سطوح و در نهایت بروز مشکلات سلامت و ایمنی شود. در ادامه انواع سطوح و اماکن به همراه شیوه های نظافت مناسب معرفی می گردد.

 

1- لوازم اداری مانند میز، موس و صفحه کلید کامپیوتر و ابزارهای مشابه از جمله لوازمی هستند که آلودگی را زیاد نشان نمی دهند اما هر یک صدها مرتبه نسبت به صندلی توالت فرنگی آلودگی بیشتری دارند. برای تمیز نمودن تجهیزات رایانه ای می توان از دستمال های نظافتی مناسب و اسپری های تمیز کننده مخصوص این لوازم بهره گرفت و به منظور شستشوی عمیق میزهای شیشه ای امکان استفاده از دستگاه اسپری مکش (اسپری وک) وجود دارد.

 

2- حدود 98 درصد از کارکنان اداری و کارگران به دلیل ضعف بهداشت بر اثر به کارگیری روش های نظافتی ناکارآمد در محیط کاری و بی توجهی به امر نظافت، در معرض بیماری های واگیردار قرار می گیرند. در بسیاری از محیط های کاری و به ویژه مشاغلی با حساسیت آلودگی بالا مانند صنایع داروسازی، رستوران ها، کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی، باشگاه های ورزشی، مراکز نگهداری از سالمندان، مهدکودک ها و … دستگاه بخارشوی صنعتی و یا اسپری مکش می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد. سطوحی که افراد با آن تماس مستقیم و با غیر مستقیم دارند و در برابر آب مقاوم باشند به راحتی توسط این تجهیزات قابل شستشو و ضد عفونی شدن هستند.

 

3- همه افراد باید پس از استفاده از سرویس بهداشتی دست های خود را به طور کامل و با دقت با آب و صابون بشویند، زیرا حتی یک گرم آلودگی در این محیط می تواند حاوی 1 میلیون باکتری و 10 میلیون ویروس باشد. در فضاهای عمومی و محیط های کاری علاوه بر استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده مناسب سرویس های بهداشتی می توان از دستگاه های نظافت صنعتی مانند واترجت صنعتی بهره گیری نمود و به این ترتیب تمامی جرم ها و آلودگی ها به ویژه در مناطقی که دسترسی به آن ها وجود ندارد، از میان برداشته خواهد شد.

 

4- تقریباً نزدیک به یک سوم کارمندان و کارگران بیان می کنند هنگامی که در محل کار حضور دارند علائم آلرژی و حساسیت در آن ها تشدید می شود. در این شرایط دستگاه نظافت صنعتی به میان آمده و راهکار مؤثر و کارآمد برای از بین انواع گرد و غبار، خاک و سایر آلاینده های محیطی جاروبرقی صنعتی ، نیمه صنعتی و یا تجاری می باشد که متناسب با نوع کاربری محیط، نوع و شدت آلودگی قابل انتخاب هستند.

 

5- بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی بالاترین سطح استانداردهای بهداشتی را نیاز دارند و انواع مواد تخصصی شوینده، ضد عفونی کننده و گندزدا جهت کاربرد در بیمارستان ها تولید شده است. علاوه برای مصرف چنین موادی استفاده از ماشین آلات مکانیزه نظافت ضرورت دارد. در این اماکن سطح زمین با یک تی کشیدن ساده تمیز و ضد عفونی نخواهد شد و باید ابزار مکانیزه نظافتی یعنی اسکرابر برای شستشو و خشک کردن سطوح کف مورد استفاده قرار گیرد. سرویس های بهداشتی نیز باید با استفاده از واترجت صنعتی شستشو گردند.

 

6- یکی از امکاناتی که امروزه در اختیار کاربران و مشتریان دستگاه های نظافت صنعتی قرار گرفته است، امکان اجاره این تجهیزات به صورت آنلاین می باشد. اجاره ماشین آلات نظافت صنعتی در سراسر دنیا یک عمل بسیار رایج است که برای به انجام رساندن انواع فرآیندهای نظافتی به صورت مقطعی و دوره ای شیوه ای بسیار مناسب به شمار می آید.

 

7- استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی سالانه مبالغ زیادی را حفظ نموده و از به بار آمدن هزینه های گزاف جلوگیری به عمل می آورند. این مزیت یکی از دلایل مهم و بزرگی است که صاحبان مشاغل و کسب و کارها به سوی تهیه چنین تجهیزاتی گام برمی دارند و با یک بار سرمایه گذاری هزینه های مربوط به نظافت و شستشوی مجموعه خود را در بلند مدت به حداقل می رسانند.

 

8- هر دستگاه نظافت صنعتی بنا بر نوع ساخت و کاربردی که دارد، سبب افزایش بهره وری چند برابری نیروهای انسانی و افزایش بازدهی یک کسب و کار دارد. با استفاده از ابزارهای پیشرفته و حرفه ای سرعت انجام نظافت و شستشو افزایش قابل توجه یافته و از اتلاف وقت بیهوده ممانعت می کند.

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش