معرفی 3 دستگاه نظافتی کارآمد برای محیط های صنعتی

دستگاه نظافتی اسکرابر ، سوییپر و جاروبرقی فرنام صنعت

محیط های صنعتی ، در خطوط تولید ، کارگاه ها و انبار های خود با حجم بالایی از آلودگی مواجه هستند. این آلودگی ها عمدتا ناشی از جابجایی تجهیزات و فرآیند های تولید می باشند و در صورت انباشته شدن می توانند در فرآیند های آن محیط صنعتی اختلال ایجاد کنند. بعلاوه ، یک محیط کثیف و آلوده ، تهدیدی برای نیرو های کار به حساب می آید و بر روی بازدهی آن ها تاثیر گذار است. جدیدترین راه کار نظافتی برای محیط های صنعتی ، استفاده از دستگاه های مکانیزه اسکرابر ، جاروبرقی و واترجت صنعتی می باشد. در این مقاله انواع کاربرد های این سه دستگاه نظافتی در بخش های مرتبط با صنعت مورد بررسی قرار می گیرد.

 

دستگاه نظافتی اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتیدستگاه نظافتی اسکرابر صنعتی ، بعنوان یک دستگاه کفشوی شناخته می شود و بعد از نظافت سطح قابل استفاده است. اسکرابر یک یا دو برس چرخان دارد که همزمان با پاشش محلول شستشو ، آلودگی ها را از سطوح کف جدا می نمایند. این دستگاه نظافتی ، در حین برس زنی ، به کمک تی خشک کن و موتور مکش، آب آلوده را جمع نموده و به مخزن آب کثیف دستگاه می فرستد. به همین جهت ، در زمان عملکرد دستگاه، اختلالی در فرآیند های کاری محیط های صنعتی بوجود نمی آید. جدا بودن مخازن آب ، افزایش سطح بهداشت ، کاهش هزینه های نظافتی و چند برابر شدن سرعت شستشو، مزایای دیگر کفشوی صنعتی می باشد. این دستگاه با عملکرد سریع و دقیق خود ، به منظور شستشوی سطوح کف انبار ها ، سوله ها، محیط های کارگاهی و سالن های تولید کاربرد دارد. مدل های خودرویی کف شوی برای نظافت محیط های وسیع و بدون موانع زیاد و نمونه های دستی جهت شستشوی محیط های کم وسعت یا دارای معابر و ورودی های باریک پیشنهاد می شوند.

 

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی مناسب صنایعجاروبرقی یا مکنده صنعتی ، از جمله تجهیزات نظافتی پر کاربرد در محیط های صنعتی می باشد. این دستگاه ، به یک پمپ مکش تجهیز شده تا آلودگی ها از طریق خرطومی به مخزن مکش شوند. جاروبرقی ها در مدل های متنوعی طراحی و تولید می گردند که تفاوت عمده آن ها در پمپ ، موتور مکش و سیستم فیلتراسیون است. کاربرد های متنوعی برای این دستگاه در محیط های صنعتی وجود دارد که همگی موجب افزایش سطح بهداشت و بهبود شرایط کار و بازدهی آن ها می شوند. جاروبرقی ها بطور کلی در چند مدل صنعتی ، دائم کار صنعتی ، ضد انفجار و مکنده های مخصوص صنایع مختلف مانند نساجی در دسترس هستند. جاروبرقی صنعتی به منظور نظافت سطوح کف و جمع آوری آلودگی در انبار ها و خطوط تولید ، مکنده دائم کار به منظور جمع آوری مداوم و 24 ساعته ذرات از روس سطح تجهیزات و ماشین آلات ، مکنده ضد انفجار جهت جمع آوری گرد و غبار خطرناک در صنایع غذایی یا جمع آوری مواد و مایعات اشتعال زا استفاده می شوند.

 

واتر جت صنعتی

واترجت صنعتی مناسب برای شستشوی سطوح کفدستگاه واترجت صنعتی ، با هدف شستشوی سطوح هموار و نا هموار مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ، آب را از یک منبع ورودی دریافت نموده و بوسیله پمپ فشار قوی ، به فشار مورد نظر می رساند. به دلیل پر فشار بودن آب خروجی از واترجت ، شستشوی سطوح بوسیله این دستگاه با سهولت و دقت بسیار خوبی انجام می شود. واترجت ها در محیط های صنعتی جهت شستشوی سطوح کف ، ماشین آلات ، جک ها و قطعات و به منظور افزایش سطح بهداشت محیط و ضدعفونی آن بکار می روند. مثلا در صنایع غذایی ، از واترجت ها به منظور رفع آلودگی های سطوح کف و تجهیزات و در نتیجه افزایش سطح بهداشت و ارتقای کیفیت محصولات استفاده می شود. شوینده های فشار قوی ، در مدل های آب سرد و گرم و با منبع تغذیه برق یا سوخت فسیلی قابل ارائه هستند. کارواش صنعتی آب گرم با هدف حذف آلودگی های روغنی و عمیق اتصالات و قطعات بکار گرفته می شود. نحوه خروج آب از دستگاه توسط نوع نازل تعیین می گردد و افراد با توجه به نیاز خود می توانند از نازل های تیغه ای با زوایای مختلف یا دوار استفاده نمایند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش