نظافت صنعتی

نظافت صنعتی چیست؟

نظافت صنعتی چیست؟ نظافت صنعتی به معنای نظافت محیط های غیرخانگی مانند انبار ها، کارخانجات، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، تجاری و اداری می باشد. یکی از اهداف نظافت صنعتی ایجاد محیط کار سالم، بهداشتی و ایمن برای کارمندان و کارگرانی است که ساعت ها در آن محیط مشغول به کار هستند. این بخش نظافتی معمولا بیشتر بعد از ترک افراد از محیط یا به میزان کمتر در حین فعالیت آنها انجام می گیرد. همچنین نظافت صنعتی به منظور افزایش بازدهی محیط کار، کاهش آلودگی های صنعتی، افزایش کیفیت محصولات و بهره وری بیشتر انجام می شود.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی برای انجام این فرآیند ها از تجهیزات مختلف مانند اسکرابر صنعتی، واترجت، جاروبرقی و سوییپر صنعتی استفاده می گردد. دستگاه نظافت صنعتی متناسب با کاربردشان برای از بین بردن آلودگی ها، روغن، لکه ها، زنگ بری و سایر آلودگی های مضر از سطح قطعات، فلزات،‌محصولات و سطوح کف بکار می آیند.

استعلام قیمت دستگاه نظافت صنعتی:

اسکرابر خودرویی

اهمیت نظافت صنعتی چیست؟

محیط های صنعتی بسیار شلوغ و پر تردد هستند و افراد و ماشین آلات نظافت صنعتی همواره در آنها تردد دارند. به همین تمیز کردن روزانه سطوح کف و ماشین آلات و تجهیزات مورد توجه است. فرآیند نظافت صنعتی انجام این گونه امور برای افزایش هرچه بهتر پاکیزگی محیط، ایمنی بیشتر و سالم تر ماندن تجهیزات و قطعات می باشد. در صنایع مختلف برای انجام این فرآیند های نظافتی از تکنیک ها و دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه استفاده می کنند تا سرعت و کیفیت نظافت را چند برابر کنند.

نظافت صنعتی با استفاده از تجهیزات مکانیزه سطح بهداشت محیط را بالا برده و از بیمار شدن نیروی های کار جلوگیری می کند. جمع شدن سریع و به موقع زباله ها و خاک در محیط برای حفظ ماشین آلات نظافت صنعتی و جلوگیری از آسیب دیدن نیروی های کار اهمیت دارد.

نظافت صنعتی به چه نوع تجهیزاتی نیاز دارد؟

امروزه شرکت های ارائه دهنده خدمات و تجهیزات نظافت صنعتی با فراهم نمودن طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه امر نظافت صنعتی را تسهیل نموده اند. نظافت صنعتی باید ایجاد بدون وقفه در فرآیند تولید و با استفاده از تجهیزات حرفه ای و کارآمد انجام شود. تجهیزات نظافتی مکانیزه باید با سرعت و انعطاف پذیری بالا امور مربوط را انجام دهند. ماشین آلات نظافت صنعتی برای شستشو و نظافت سطوح کف بطور ویژه تری باید در این محیط ها تهیه و استفاده شود. انواع اسکرابر های صنعتی یا کفشوی صنعتی برای انجام این فرآیند ها مورد نیاز هستند.

خدمات نظافت صنعتی چیست و شامل چه مواردی است؟

بطور کلی خدمات و نظافت صنعتی نظافت صنعتی شامل موارد زیر است:

نظافت صنعتی به چه نوع تجهیزاتی نیاز دارد؟

تمامی کارخانجات، انبار ها، بخش های تولیدی، صنایع داروسازی، نساجی، مراکز توزیع کالا و تاسیسات نگهداری کالا و محصولات به طیف گسترده ای از تجهیزات نظافت صنعتی نیازمندند.

نظافت صنعتی با نظافت معمول چه تفاوتی دارد؟

پیچیدگی امور نظافتی و سطح بالای مهارت و تجهیزات نظافت صنعتی مورد نیاز برای انجام این امور از مهم ترین تفاوت های خدمات نظافت صنعتی با سایر خدمات نظافتی است. خدمات نظافتی بطور ساده شامل تمیز کردن سطوح کف، جمع کردن زباله ها و تمیز کردن سطوح مختلف است. اما در بخش خدمات نظافت صنعتی ، امور سنگین تر در محیط های پیچیده تر صنعتی در حین تردد افراد و ماشین آلات نظافت صنعتی انجام می گیرد. بنابراین چنین اموری، به فرآیند های عمیق نظافتی به کمک راهکار ها و تجهیزات خاص و حرفه ای نیاز دارد. در فرآیند های نظافت صنعتی از تجهیزات مکانیزه ای استفاده می شود که سطح ایمنی را بالا برده و امور را به بهترین نحو تسهیل می بخشند.

ماموریت نظافت صنعتی

با توجه به قوانین ایمنی و استاندارد ها در صنعت، نظافت در چنین محیط هایی یک فرآیند پر ریسک و چالش برانگیز می باشد. بنابراین فرآیند های نظافتی باید سطح سلامت نیروهای مشغول به کار و ایمنی محیط را حفظ و بهبود نماید. استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی، مدیریت انجام فرآیند در فضاهای شلوغ، جلوگیری از انتشار آلودگی در محیط از جمله موارد مهم در جهت نظافت اصولی محیط های صنعتی هستند. محیط تمیز و بدون ریسک سلامت و شادابی کارمندان و افزایش بازدهی تولید را در پی دارد.

تجهیزات نظافت صنعتی پر کاربرد کدامند؟

انجام فرآیند های نظافت صنعتی با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی کارآمد صورت می گیرد. این تجهیزات شامل انواع اسکرابر صنعتی ، دستگاه نظافت صنعتی جاروبرقی‌،‌ کارواش صنعتی و پولیشر می شوند. هریک از این تجهیزات و دستگاه نظافت صنعتی پر کاربرد برای یک کار و در محیط های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسکرابر صنعتی جز ماشین آلات نظافت صنعتی سالن است که برای شستشوی سطوح کف انبار ها، سالن تولید و سایر بخش های مسقف بکار می آید.

این دستگاه فرآیند شستشو و خشک کردن سطوح را بطور همزمان و در مدت زمان کم بوسیله سیستم برس زنی و مکش انجام می دهد. واترجت دیگر دستگاه نظافت صنعتی کاربردی برای انجام فرآیند های نظافت صنعتی است که برای شستشوی سطح قطعات، تجهیزات نظافت صنعتی و سطوح کف استفاده می شود. حذف آلودگی های عمیق تجهیزات صنعتی، لوله ها، مخازن، سطوح کف و هر سطح غیر حساس به کمک فشار بالای آب خروجی از دستگاه کارواش صنعتی انجام می گیرد. دیگر تجهیز نظافتی یعنی دستگاه نظافت صنعتی پولیشر برای انجام فرآیند براق نمودن سطوح، کف سابی سطوح آلوده و جلادهی استفاده می شود. جاروبرقی های صنعتی نیز در مدل های مختلف وظایف متعددی از جمله جمع آوری خاک و آلودگی ها، انتقال مواد، مکش ذرات خطرناک را در محیط های صنعتی بر عهده دارند.

دستگاه اسکرابر صنعتی

برای شستشوی سطوح کف و خشک کردن آن بوسیله سیستم مکانیزه

دستگاه جاروبرقی صنعتی

برای جمع آوری آلودگی‌های سطوح کف و مکش انواع آلودگی‌ها و مواد جامد و مایع

دستگاه واتر صنعتی

برای شستن سطوح کف، دیوارها، قطعات و ماشین آلات نظافت صنعتی

دستگاه پولیشر صنعتی

برای جلادهی سطوح، کفسابی و براق نمودن کف

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش