پارامتر های مهم برای خرید جاروبرقی صنعتی

خرید جاروبرقی صنعتی

آلودگی های ایجاد شده در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی انواع گوناگونی هستند که برای جمع آوری و حذف آن ها از محیط لازم است یک جاروبرقی صنعتی متناسب با نوع و میزان آلودگی خریداری شود. با وجود تنوع و گستردگی در طراحی و ساخت مکنده های صنعتی، نیمه صنعتی، تجاری و خانگی، برای داشتن بهترین انتخاب، توجه به چند مورد از ویژگی های ساختاری مکنده حائز اهمیت می باشد که گام های اولیه در خرید جاروبرقی صنعتی مناسب محسوب می گردند. مکنده ها به منظور حذف سریع و با کیفیت انواع آلودگی های خانگی، تجاری و صنعتی و حتی تمیز نمودن دوده و غبارهایی که به سختی دیده می شوند، تولید شده اند و برای نظافت هر کدام از این محیط ها انواع مختلفی از مکنده ها ارائه شده اند که ویژگی های خاص خود را دارا می باشند. پس از مشخص شدن نوع کثیفی و برآورد میزان آلودگی پراکنده شده، مشخصات دستگاه های جاروبرقی صنعتی عرضه شده باید مورد بررسی قرار گیرند.

 

پارامتر های مهم جهت خرید جاروبرقی صنعتی

برای خرید جاروبرقی صنعتی باید به معیار های مختلفی توجه کنید. قدرت مکش دستگاه، توانایی پمپ مکش در ایجاد خلا در مخزن، توان موتور و قدرت سیستم فیلتراسیون از جمله این معیار ها هستند که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

 

سرعت مکش (CFM)

خرید جاروبرقی صنعتیدر خرید جاروبرقی صنعتی ، یکی از مهم ترین مقیاس های اندازه گیری برای سنجش کیفیت مکش ، مقدار هوای مکش شده در یک زمان مشخص می باشد؛ به این مقدار هوا سرعت مکش گفته می شود که نشانگر اندازه هوای جا به جا شده از جانب سطح به طرف مخزن مکنده می باشد. میزان سرعت مکش دستگاه تنها به قدرت موتور آن محدود نمی شود؛ بلکه اجزایی مانند فیلتر، فن و سایکلون بر این کمیت تاثیر گذار هستند. فیلتر مکنده به عنوان یک سد عمل می کند و اگر منافذ آن به گونه ای باشد که مسیر عبور هوا را مسدود کند، از سرعت مکش دستگاه کاسته می شود؛ از این رو مساحت فیلتر مکنده اهمیت ویژه ای پیدا می کند و باید در اندازه ای طراحی شود که دارای منافذ کافی جهت عبور جریان هوا باشد. یا در مکنده های دارای سایکلون، از آن جایی که مقداری از انرژی صرف گردش هوا در سایکلون می شود، این وسیله باید به گونه ای طراحی شده باشد که بر سرعت مکش دستگاه تاثیر منفی نگذارد. انتخاب مکنده صنعتی با سرعت مکش کمتر یا بیشتر وابسته به نیاز و شرایط مشتریان می باشد.

 

قدرت مکش

معیار های خرید جاروبرق صنعتیقدرت مکش یک مکنده صنعتی بر حسب میلی متر آب سنجیده می شود. اگر مخزنی با حجم مشخصی از آب درون آن وجود داشته باشد، میزان ارتفاع بالا آمده توسط مکنده قدرت مکش آن تلقی می شود. به این معنا که هر چه سطح آب بالا آمده بیشتر باشد قدرت مکش دستگاه بیشتر می باشد. قدرت مکش نیرویی است که این توانایی را به جارو برقی می دهد تا آلودگی ها و ذرات را از روی سطح بلند کند و به داخل مخزن هدایت کند.

 

 

توان موتور مکنده

مکنده صنعتی و ویژگی های آننکته مهم دیگری که در انتخاب یک مکنده موثر است، توان موتور جاروبرقی می باشد. توان موتور بیانگر میزان مصرف آن می باشد. به عنوان یک قانون کلی افزایش قدرت مکش دستگاه، توان آن را نیز افزایش می دهد هر چند که افزایش توان موتور همیشه لزوما به معنای افزایش قدرت مکش دستگاه نیست؛ از آن جایی که توان مکنده ضریبی از سرعت مکش و قدرت مکش آن است با افزایش یکی از این پارامترها یا هر دوی آن ها، توان موتور بیشتر می گردد. هنگام مقایسه مکنده ها با یکدیگر با ویژگی های مشابه مثل توان موتور یکسان، اما با سرعت و قدرت مکش متفاوت، انتخاب مکنده با سرعت مکش بیشتر یا قدرت مکش بیشتر بستگی به شرایط و نیازهای مشتریان دارد.

 

فیلتراسیون و سیستم تمیز کننده آن

مکنده صنعتی و ویژگی های آنیکی از اجزای بسیار مهم همه مکنده های صنعتی و همین طور غیر صنعتی فیلتر آن می باشد. فیلتر از ورود گرد و خاک و ذرات دیگر و حتی مایعات به داخل پمپ، موتور و قسمت های دیگر دستگاه جلوگیری می کند. به صورتی قطعات یا ذرات بزرگتر را در خود نگه می دارد و بقیه ذرات ریزتر وارد مخزن مکنده می شوند. فیلترها دارای انواع مختلف هستند که با توجه به نوع و مقدار آلودگی ها بر روی جاروبرقی ها تعبیه می شوند. مکنده ها دارای قابلیت نصب فیلتر اضافه هستند. هم چنین نظافت فیلتر دارای اهمیت بسیار است؛ فیلتر جهت نظافت به راحتی از دستگاه جدا می شود و همین طور در بعضی از مکنده ها سیستم نظافت فیلتر بر روی دستگاه نصب گردیده است.

 

ظرفیت مخزن

مکنده صنعتی و ویژگی های آنمخازن جاروبرقی ها در ابعاد گوناگون ساخته شده اند و انتخاب مکنده بر اساس ظرفیت مخزن با در نظر گرفتن مقدار آلودگی های موجود در محیط می باشد. تخلیه مخزن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر محفظه بیش از ظرفیت پر شود، به پمپ و دیگر اجزا اسیب می رساند، بهتر است پس از هر بار استفاده مخزن دستگاه تخلیه گردد.انتخاب مکنده مناسب

انتخاب مکنده بز اساس نیاز مشتریان و نوع آلودگی ها می باشد. برای نظافت یک محیط ادارای یا تجاری که آلودگی ها در سطح گرد و خاک و غبار هستند، جارو با توان موتور و قدرت مکش استاندارد مناسب است و برای محیط های صنعتی که آلودگی ها سنگین تر، در حجم بیشتر و حتی در موقعیت های خاص نفتی یا شیمیایی هستند و نیاز است تا این آلودگی ها در مدت زمان کوتاهی جمع آوری شود، به دستگاه های قوی تر و بزرگتر نیاز است.

 

جهت دریافت قیمت و مشاوره خرید جاروبرقی صنعتی می توانید از طریق شماره 58453000-021 با کارشناسان شرکت فرنام صنعت تماس بگیرید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش