مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع

دستگاه جاروبرقی صنعتی یک ابزار پر کاربرد و مهم برای بهبود شرایط کاری مطابق با استانداردهای ایمنی می باشد. از همین رو مدل های متنوعی از این دستگاه ها طراحی و ساخته شده اند که در بسیاری از محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرند. در کارگاه های نجاری و کارخانه های چوب بری آلودگی های ریز و درشتی ایجاد می شود که ذرات ریزتر در هوا پراکنده شده و مواد بزرگ تر روی سطوح مختلف باقی می مانند. کارکنان این محیط در معرض استنشاق آلودگی ها قرار دارند که سبب بروز آسیب های جدی به دستگاه تنفسی این افراد وارد کند و بیماری های مزمن به وجود آورد. با استفاده از یک جاروبرقی صنعتی مناسب می توان آلودگی های تولید شده در زمان کار را جمع آوری نمود.سطح خطر آلاینده ها

بر طبق مقررات اروپا آلودگی های صنعتی و مقررات بین المللی آلودگی های صنعتی دارای طبقه بندی هستند که با توجه به سطح خطر آن ها به سه دسته L، M و H تقسیم بندی می شوند. به طور معمول گرد و غبار ناشی از بریدن چوب و انواع دیگری از گرد و غبار به طبقه M تعلق دارند. با افزایش غلظت آلاینده ها و فراتر رفتن از سطحی خاص، سلامت کارکنان با خطر مواجه می شود. به همین دلیل بهره مندی از یک مکنده یا جاروبرقی ایده آل اولین گام برای محافظت از سلامت افراد خواهد بود. آلودگی ها و ضایعات علاوه بر این که از جنبه سلامتی مضر هستند خسارات های فنی و مالی نیز به بار می آورند.

 ویژگی های جاروبرقی صنعتی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر یک از آن ها از جنبه های گوناگون اهمیت دارند، به عنوان مثال توان موتور، قدرت مکش، طول لوله خرطومی، سیستم فیلتراسیون، جنس بدنه و … از جمله عواملی هستند که بر کارکرد یک مکنده صنعتی تاثیرگذار هستند و در هنگام انتخاب جارو برقی صنعتی مناسب باید به همه آن ها توجه نمود. جاروهای صنعتی با دقت بالای مهندسی طراحی شده اند و از همین رو شرایطی حرفه ای و محیط کاری ایمن و راحت برای کارکنان فراهم می کنند. دستگاه های مکنده صنعتی مجهز به سیستم فیلتراسیون کارآمدی می باشند که می تواند با توجه به اندازه ذرات آلاینده فیلتر کلاس L و یا M داشته باشند و در صورت لزوم فیلتر هپا نیز به عنوان فیلتر ایمنی یا ثانویه بر روی مکنده نصب گردد. به این ترتیب طیف وسیعی از آلودگی ها و ضایعات تولید شده در صنایع مختلف از جمله صنایع چوب بری قابل جمع آوری می باشد و به دلیل برخورداری از سیستم فیلتراسیون قدرتمند ذرات مکش شده دوباره به محیط اطراف باز نمی گردند و بنابراین سلامت کارکنان تضمین می گردد.

مزایای بهره مندی از جاروبرقی صنعتی

به طور کلی در انواع محیط های صنعتی و نیمه صنعتی باقی ماندن مواد خطرناک و آلاینده های مشکلات و صدمات بسیار زیادی را به بار خواهد آورد. با استفاده از جارو برقی صنعتی این مواد به آسانی جمع آوری شده کند. مکنده ها کاربردهای متعددی دارند و به منظور انجام نظافت های عمومی، غبارگیری، انتقال مواد، جداسازی مایعات و جامدات و … مورد استفاده قرار می گیرند و دارای قابلیت بازگرداندن مواد به چرخه مصرف می باشند.؛ این عمل سبب صرفه جویی و افزایش بازدهی اقتصادی می گردد. هم چنین جمع آوری آلودگی ها و ضایعات به وجود آمده، سبب پاک سازی ماشین آلات صنعتی می گردد، عملکرد آن ها را بهبود می بخشد و تعمیر و نگه داری تجهیزات و ماشین آلات را آسان می سازد. به این ترتیب طول عمر دستگاه ها افزایش می یابد و هزینه های مربوط به تعمیرات به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. دستگاه های مکنده و جاروبرقی صنعتی می توانند در حین کارکرد تاسیسات فرآیند نظافت را انجام دهند که نیازی به متوقف ساختن خطوط تولید نخواهد بود.

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش