مکنده ضد انفجار، ایمن و کارآمد جهت کاهش خطرات مواد اشتعال زا

دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارای طراحی مهندسی و خلاقانه ای هستند و طیف گسترده ای از انواع محصولات را در بر می گیرد. اثر بخشی، قابلیت اطمینان و ساختار مقاوم جاروهای صنعتی را به بهترین ابزارها برای انجام نظافت های صنعتی و هم چنین یکپارچه سازی با خطوط تولید (مکنده مرکزی) تبدیل نموده است. طراحان و سازندگان این تجهیزات، ایمنی را تنها یک واژه نمی دانند بلکه برای آنان یک مأموریت به شمار می آید. از مرحله ابتدایی طراحی دستگاه تا ساخت نهایی آن ها، هدف اصلی ساخت محصولی با کیفیت، کارآمد و ایمن می باشد، محصولی کار کاربران به صورت روزانه و مداوم از آن بهره برند. تنوع در طراحی و ساخت دستگاه های جارو برقی صنعتی امکان انجام هر فرآیندهای گوناگون را فراهم آورده و همیشه بهترین راه حل های ممکن را برای هر عملیاتی حتی در محیط های انفجاری ارائه می دهد.


گواهی نامه ATEX

گواهی نامه ATEX حاوی دستورالعمل هایی به منظور جلوگیری و محافظت از خطرات ناشی از گازها و مواد اشتعال زا است و دستگاه های جاروبرقی صنعتی و مکنده هایی که از این گواهی نامه برخوردار هستند جهت نظافت محیط های انفجاری و جمع آوری مواد خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

 

مواد، گرد و غبار و گازهای خطرناک

بیش از آن چه که همه ما تصور می کنیم انواع گازها و ذرات اشتعال زا وجود دارد که با داشتن شرایط (اندازه ذرات، معلق بودن در هوا، مقاومت الکتریکی و …) زمینه را برای یک جرقه و شروع آتش سوزی فراهم می کند. آرد، شکر، غلات، حبوبات، نشاسته، فلزات سبک، منسوجات، کاغذ و … نمونه هایی از موادی هستند که می توانند عامل ایجاد آتش سوزی باشند. هم چنین در میان گازها پروپان، اتیلن، هیدروژن و گازهای حاصل از تبخیر الکل، استون، روغن های روان کننده و هیدروکربن خطر انفجار و اشتعال در پی دارند.

 

 

 

جلوگیری از انفجار با مکنده صنعتی ضد انفجار

مکنده هایی که به منظور جمع آوری مواد خطرناک و نظافت محیط های انفجاری طراحی شده اند، از گواهی نامه ATEX برخوردار می باشند و با تکیه بر توانایی های خود مانع از بروز حوادث در زمان جمع آوری مواد می گردند. در واقع هر یک از مکنده های صنعتی بر اساس استاندارهای خاص و سختگیرانه ای طراحی و تولید شده اند که تضمین کننده ایمنی، کیفیت و قابلیت اعتماد می باشند.

 

 

 

ساختار مکنده هواکار ضد انفجار

مکنده هواکار ضد انفجار مجهز به موتور ونتوری بوده که قطعات الکتریکی و قطعات مکانیکی سایشی در آن به کار نرفته است و نیروی محرکه آن به وسیله کمپرسور هوا تامین می شود. مکنده صنعتی دارای موتور ونتوری به اندازه کافی قدرتمند و قابل اطمینان است. نبود مکانیزم های حرکتی در دستگاه علاوه بر این که ایمنی ذاتی مکنده را تضمین می نماید سبب حفظ کارایی آن نیز می گردد. بدنه و مخزن مکنده های ضد انفجار هوا کار به صورت استاندارد و به طور کامل از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده اند و جهت جلوگیری از تجمع الکتریسیته ساکن فیلتر آنتی استاتیک بر روی دستگاه تعبیه شده است.

 

 

جاروبرقی صنعتی ضد انفجار

نوع دیگری از مکنده های ضدانفجار، دستگاه های جاروبرقی صنعتی ضد انفجاری هستند که به موتور الکتریکی عایق کاری شده تجهیز گردیده اند و این عایق بندی مانع از ایجاد جرقه درون جارو می شود. مخزن این دستگاه ها استیل ضد زنگ بوده و فیلتر آنتی استاتیک نیز دارند.

 

 

 

 

کاربرد مکنده ضد انفجار

مکنده ها و جاروبرقی های ضد انفجار در صنایع مختلف هم چون صنایع غذایی، داروسازی، پتروشیمی، پالایشگاه ها، صنایع نظامی، کشتیرانی و بسیاری دیگر از صنایع و مراکزی که با مواد و گازهای خطرناک و اشتعال زا در تماس هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها جهت به کارگیری در Zone22 ، Zone21 ، Zone2 و Zone1 طراحی و ارائه شده اند و دستگاه مورد نظر متناسب با شرایط محیطی، نوع استفاده و موادی که باید جمع آوری گردد، انتخاب می شوند.

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش