آشنایی با خرطومی جاروی صنعتی

جاروی صنعتی ابزاری کارآمد و تخصصی برای جمع آوری موثر و با کیفیت حجم بالایی از آلاینده های ریز و درشت از روی سطوح هموار و ناهموار می باشد. سیستم های مکانیزه به کار رفته در دستگاه جاروی صنعتی امکان جمع آوری و مکش آلاینده ها را بدون باز نشر کوچک ترین ذرات آلاینده در محیط تضمین می نماید. سرعت عمل بالای این دستگاه ها در جمع آوری و مکش حجم بالای آلاینده ها و همچنین سهولت در جا به جایی و تخلیه آلاینده ها و مواد جمع آوری شده موجب افزایش محبوبیت این دستگاه ها در بین کاربران گردیده است. از جمله بخش های تشکیل دهنده یک دستگاه مکنده می توان به واحد مکش، شامل پمپ ساید چنل و موتور های توربینی دائم کار، سیستم فیلتراسیون، شامل فیلتر و سیستم نظافت فیلتر، خرطومی و انواع پارویی و نازل ها می باشد. خرطومی ها به عنوان رابطی بین دستگاه مکنده صنعتی و محل انباشت مواد و آلاینده ها نقش مهمی در عملیات نظافت ایفا می نماید. از آنجایی که خرطومی ها ارتباط و تماس مستقیمی با مواد و آلاینده ها دارند، باید از مقاومت کافی در برابر آلاینده ها بر خوردار باشند.

 

نقش خرطومی جاروی صنعتی در عملیات نظافت

جاروی صنعتی و خرطومیخرطومی به عنوان یکی از اجزای اصلی در دستگاه مکنده صنعتی وظیفه انتقال جریان هوا و آلاینده ها را به داخل مخزن دستگاه بر عهده دارد. مسلما ساختار به کار رفته در این بخش می تواند نقش مهمی در کیفیت نظافت و همچنین طول عمر دستگاه و تجهیزات جانبی داشته باشد. بی شک با توجه به اینکه خرطومی ها نیز مانند بخش هایی چون سیستم فیلتراسیون و مخزن دستگاه جاروبرقی در معرض خلا حاصل از موتور مکنده قرار می گیرند، نیازمند مقاوم سازی در برابر شرایط کاری و خلا ایجاد شده می باشد.

جنس بدنه خرطومی ها

جاروی صنعتی با مکنده صنعتیبا توجه به طیف گسترده صنایع و بخش هایی که نیازمند استفاده از دستگاه مکنده صنعتی برای جمع آوری و انتقال آلاینده ها می باشند، این دستگاه ها با ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی تولید می شوند. مسلما تجهیزات جانبی همراه با جاروی صنعتی همانند خرطومی ها، به منظور تطابق با نیاز های نظافتی محیط و شرایط کاری دست خوش تغییر قرار گرفته اند. اگر چه افزایش مقاومت خرطومی ها در برابر شرایط کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما حفظ انعطاف پذیری و وزن سبک آنها به منظور سهولت در استفاده و کاهش خستگی کاربر نیز مهم می باشد. در اغلب مواقع به منظور حفظ انعطاف پذیری و ممانعت از افزایش وزن خرطومی از موادی چون PVC قابل انعطاف، پلی اورتان، پروفیل سنگین و سبک و پلاستیک در ساخت استفاده شده و در نهایت برای افزایش مقاومت آنها در شرایط سخت کاری و حفظ ساختار اولیه و ممانعت از تغییر شکل خرطومی در دراز مدت از مفتول های استیل، رشته های مس و یا نخ ها نایلونی در ساختار خرطومی استفاده می شود. از این رو توجه به ماهیت آلاینده ها و فشار خلا ایجاد شده توسط موتور مکنده نقش مهمی در انتخاب خرطومی مناسب دارد. به عنوان نمونه برای جمع آوری گرانول ها و دوده ها اغلب از خرطومی های ساخته شده از پلاستیک سخت استفاده می شود در حالیکه برای جمع آوری آلاینده های داغ خرطومی های ساخته شده از پلی اورتان استفاده می شود.

ویژگی های خرطومی ها

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیخرطومی ها به منظور سازگاری با شرایط کاری، نوع آلاینده ها، قابلیت انفجاری یا اشتعال زایی آلاینده ها و دمای آلاینده ها در انواع مختلف و با ویژگی های متفاوت ساخته می شوند. برخی از آنها به طور خاص برای جمع آوری مواد داغ تولید شده و از این رو قادر به تحمل دما در بازه های 40- درجه سانتیگراد تا 125+ درجه سانتیگراد می باشند در حالیکه نمونه های دیگر خواص آنتی استاتیک داشته و برای جمع آوری مواد و آلاینده هایی با بار الکتریکی مناسب هستند. علاوه بر این با توجه به شکل فیزیکی مایع، جامد و گازی آلاینده ها از خرطومی های متفاوتی استفاده می شود. به عنوان نمونه برای جمع آوری مایعات از خرطومی هایی با سطح داخلی صاف استفاده می شود.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش