معرفی کامل دستگاه واترجت صنعتی آب گرم

قدرت از بین برندگی واترجت آب گرم

شوینده های فشار قوی با نام تجاری واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی شناخته می شوند. این دستگاه ها دارای پمپ فشار قوی جهت اعمال آب پر فشار به سطوح آلوده هستند. انواع سطوح کف، دیوار ها، تجهیزات، ماشین آلات و … با استفاده از واترجت به راحتی تمیز و شستشو می شوند. مدل های آب گرم این دستگاه که دارای سامانه گرمکن برای افزایش دمای آب هستند، کارواش آب گرم نام دارند. این دستگاه که با نام واترجت آب گرم نیز شناخته می شود، برای شستشوی سطوح چرب، بسیار آلوده و عمیق استفاده از آب گرم نتیجه بهتری نسبت به آب سرد دارد. در ساختار واترجت صنعتی آب گرم، گرمکن بعد از پمپ قرار دارد تا پمپ دچار آسیب نشود. جزئیات بیشتر عملکرد این دستگاه و موارد استفاده از آن در ادامه تشریح می گردد.

عملکرد دستگاه واترجت آب گرم

کارواش های آب گرم از بهترین و بی نظیرترین کارایی ممکن در حذف آلودگی های عمیق و روغنی برخوردار هستند. از مهمترین قسمت ها و بخش های تشکیل دهنده واترجت صنعتی آب گرم می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– ورودی آب

– منبع تغذیه

– پمپ فشار قوی

– شلنگ فشار قوی

– لنس و تفنگی

– نازل

چگونگی کارکرد این دستگاه از دیگر مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی می باشد که کاربر باید به‌ آن توجه کند. در این دستگاه ابتدا آب از یک منبع به داخل دستگاه انتقال پیدا می کند. این کار به کمک یک شلنگ و از طریق بخش ورودی آب که دارای فیلتر است، انجام می گیرد. آب در مسیر خود وارد پمپ فشار قوی شده و با فشار بالا وارد گرمکن می شود. در ساختار گرمکن درجه حرارت آب افزایش می یابد. عبور آب از گرمکن کمی کاهش فشار آب را به همراه دارد. آب پر حرارت با فشار از گرمکن خارج می شود و از طریق شلنگ فشار قوی به سمت لنس و در آخر نازل می رود. در خروجی دستگاه و در انتهای لنس، نازل قرار گرفته که وظیفه پاشش آب براساس نوع طراحیش را انجام می دهد.

 

قدرت از بین برندگی واترجت آب گرم
قدرت از بین برندگی واترجت آب گرم

کاربرد های واترجت صنعتی آب گرم

واترجت صنعتی آب گرم یکی از پیشرفته ترین و بروزترین تجهیزات نظافتی می باشد که امروزه شما می توانید تنوع بسیار بالایی از این محصول را در بازار مشاهده کنید. کارایی بسیار بی نظیر این محصول، توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است. از مهمترین و اصلی ترین کاربردها و مزیت های استفاده از این دستگاه می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

– از بین بردن سخت ترین چربی ها از سطوح کف، تجهیزات و ماشین آلات

– از بین بردن آلودگی عمیق

– ضدعفونی کردن سطوح

– نظافت بسیار سریع سطوح

– تمیزی و نظافت فوق العاده در کمترین زمان ممکن

– نیاز به نیروی انسانی بسیار کم

– افزایش طول عمر تجهیزات و تاسیسات

منبع تغذیه واترجت صنعتی آب گرم

واترجت صنعتی آب گرم نیز مانند بسیاری از دستگاه های مکانیزه، نیازمند یک منبع تغذیه می باشد تا بتواند نیروی محرکه لازم را برای عملکرد دستگاه تامین کند. منبع تغذیه این دستگاه را یک موتور الکتریکی یا دیزلی و بنزینی تشکیل می دهد. سامانه گرمکن واترجت آب گرم بصورت جداگانه یک منبع تغذیه دارد. این منبع تغذیه می تواند الکتریکی یا دیزل باشد. وجود سامانه گرمکن در ساختار این دستگاه باعث شده تا وزن و ابعاد آن کمی نسبت به مدل های آب سرد افزایش یابد. در نتیجه فضای بیشتری برای نگهداری آنها مورد نیاز است.

 

قدرت از بین برندگی واترجت آب گرم
کاربرد واترجت آب گرم

انواع گرمکن مناسب واترجت صنعتی آب گرم

گرمکن واترجت صنعتی می تواند از نوع دیزلی یا الکتریکی باشد. هر دو مدل با استفاده از سوخت فسیلی و یا جریان مستقیم برق آب ورودی را به دماهای بالا تا حدود ۱۵۰ درجه می رسانند. در گرمکن دیزلی یک مشعل عمودی در وسط یک بدنه استوانه ای قرار دارد. دور تا دور این مشعل لوله های کویل تعبیه شده است. آب در داخل لوله و در مسیر عبور از مشعل به دمای بالا می رسد. گرمکن های پر قدرت دیزلی با توان بالا دمای آب را به ۱۵۰ درجه نیز می رسانند. در مقابل گرمکن الکتریکی دارای المنت های الکتریکی برای افزایش دمای آب را دارد. این نوع گرمکن ها از نظر محیط زیستی مناسب تر بوده اما توان افزایش دمای آب را تا حد های بالا ندارند.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش