ویژگی های کلیدی دستگاه جاروبرقی صنعتی

صنعتی

جاروبرقی صنعتی دستگاهی کاملا مکانیزه و صنعتی می باشد که برای جمع آوری موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته در محیط طراحی و تولید شده است. این دستگاه ها اگر چه از نظر عملکرد مشابه دستگاه های جاروبرقی خانگی و تجاری می باشند اما باتوجه به اینکه حجم و ماهیت آلاینده ها در محیط های صنعتی بسیار متفاوت از نوع و حجم آلاینده های انباشته در محیط های تجاری و مسکونی می باشد، این دستگاه ها دارای ویژگی های تخصصی می باشند. در ادامه به بررسی ویژگی های منحصر به فرد و کلیدی دستگاه های مکنده صنعتی می پردازیم:

 

موتور دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیموتور بخشی از دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد که وظیفه تامین نیروی دستگاه را بر عهده دارد. از آنجایی که حجم آلاینده ها ی انباشته در محیط های مسکونی و تجاری چندان زیاد نبوده و از این رو نظافت به صورت دوره ای در این محیط ها انجام می گیرد، موتور های به کار رفته در این مدل از دستگاه از نوع موتور های کلکتوری می باشند. این موتور ها دارای زغال بوده و از این رو قادر به کارکرد مداوم و پیوسته نمی باشند. اما از آنجایی که حجم آلاینده ها در محیط ها صنعتی زیاد بوده و در برخی صنایع ایجاد آلاینده ها در حین فرآیند تولید، مستمر و پیوسته می باشد، نیازمند استفاده مستمر و پیوسته از دستگاه مکنده هستند. در نتیجه به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط دستگاه های جاروبرقی صنعتی مجهز به موترو توربینی می باشند. در موتور های توربینی انتقال نیرو به جای زغال با استفاده از القای الکترونیکی انجام شده و در نتیجه این موتور ها قادر به عملکرد پیوسته و بدون وقفه می باشند.

 

پمپ دستگاه مکنده صنعتی

جاروبرقی صنعتیقدرت مکش و سرعت مکش دو فاکتور مهم دستگاه جاروبرقی و دو شاخصه کلیدی پمپ دستگاه مکنده هستند. هر چه سرعت مکش پمپ بیشتر باشد،‌ سرعت عملیات نظافت بیشتر بوده و هر چه قدرت مکش پمپ بالاتر باشد،‌ توان ستگاه در مکش الاینده های چگال از فاصله دورتر بیشتر می شود.به طور کلی پمپ ها در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند. در مکنده های تجاری و خانگی با توجه به نوع کارکرد این دستگاه ها، معمولا از پمپ های سانتریفوژال استفاده می شود در حالیکه در مکنده های صنعتی به واسطه زمینه کاری این دستگاه ها و همچنین ماهیت و حجم آلاینده ها از پمپ های ساید چنل استفاده می شود. خلا ایجاد شده توسط پمپ های ساید چنل بسیار بیشتر از دیگر نمونه ها بوده و ازا ین رو دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارای قدرت و سرعت مکش بالایی می باشند.

 

سیستم فیلتراسیون جاروی صنعتی

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیسیستم فیلتراسیون یکی از بخش های مهم و کاربردی در دستگاه های جاروبرقی می باشد. وظیفه اصلی سیستم فیلتراسیون به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبارمکش شده و ممانعت از بازنشر آنها در محیط می باشد. در اغلب نمونه های خانگی، کیسه جمع آوری زباله به گونه ای طراحی شده است که ضمن جمع آوری زباله و آلاینده ها به عنوان فیلتر دستگاه نیز عمل می کند. در نمونه های تجاری نیز بسته به ودل دستگاه یا از فیلتر های ساده استفاده می شود یا از کیسه هیا زباله ای که عمل فیلتراسیون را نیز انجام می دهند. اما درنمونه های صنعتی به واسطه ماهیت آلاینده های ایجاد شده که اغلب سمی یا آتش زا می باشند، از سیستم های فیلتراسیون تخصصی استفاده می شود. از ویژگی های سیستم فیلتراسیون دستگاه های جاروبرقی تجاری می توان به وسعت بالای سیستم فیلتراسیون اشاره نمود. فیلتر های به کار رفته در مکنده های صنعتی وسعت زیادی داشته و بر اساس ابعاد ذرات دارای کلاس بندی های متنوعی می باشند. به عنوان نمونه فیلتر های کلاس L قادر به فیلتراسیون ذرات تا ابعاد 3 میکرون می باشند. سامانه نظافت فیلتر از دیگر بخش های سیستم فیلتراسیون می باشند که با تکاندن فیلتر در فواصل زمانی معین مانع از انسداد فیلتر و خفگی آن شده و در نتیجه عملکرد دستگاه را بهبود می بخشند.

 

ساختار مقاوم بدنه

جاروبرقی صنعتی یا مکندهبه طور معمول در ساخت جاروبرقی های تجاری و خانگی از پلاستیک فشرده استفاده می شود. هر گونه برخورد این دستگاه ها با موانع می تواند موجب شکستکی دستگاه گردد. از این رو با توجه به اینکه عملیات نظافت در محیط های صنعتی از جمله عملیات های سنگین می باشد از فولاد در ساختاربدنه دستگاه های جاروبرقی صنعتی استفاده یمی شود تا از استحکام و مقلومت کافی در شرایط سخت کاری برخوردار باشند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش