دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی

صنایع مختلف در فرآیند های تولید، حمل و نقل و توزیع با حجم قابل توجهی از آلودگی مواجه هستند. بعضی از این آلودگی ها بعد از مدتی انباشته شده و مشکلات متعددی را بوجود می آورند. مثلا آلودگی های سطوح کف بعد از مدتی سبب اختلال در تردد ها و جابجایی کالا ها شده و همچنین سلامتی نیروی های کار را به خطر می اندازد. استفاده از تجهیزات مکانیزه سریع ترین و بهترین راهکار جهت نظافت صنعتی می باشد. این تجهیزات نظافتی امور شستشوی سطوح و جمع آوری آلودگی از روی سطوح مختلف را به بهترین نحو انجام می دهند. در این مقاله تجهیزات نظافت صنعتی مناسب صنایع مختلف و مزایای استفاده از آنها بیان می گردد.

 

ضرورت نظافت صنعتی

نظافت محیط های صنعتی و از بین بردن آلاینده های موجود در محیط نقش بسزایی در بالا رفتن کیفیت خدمات و محصولات ارائه شده توسط واحد صنعتی دارد که در نهایت باعث جلب رضایت مشتری می شود. رضایت مشتری مهم ترین موضوع برای واحد های صنعتی به حساب می آید چرا که در نهایت مجموعه بهره مالی بیشتری می برد. از این رو می توان به اهمیت نظافت صنعتی در چنین محیط هایی پی برد. به طور کلی نظافت صنعتی باعث بهبود عملکرد دستگاه ها و تجهیزات در صنایع ، جلوگیری از پخش مواد خطرناک در محیط و کاهش آسیب به نیروهای کار می شود.

 

نظافت صنعتی با زمین شوی سرنشین دار
نظافت صنعتی با زمین شوی سرنشین دار

 

دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی

برای این که در صنایع بتوان به نظافتی اصولی و با کیفیت دست یافت، بایستی از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده نمود. برخی از این دستگاه ها برای نظافت و برخی دیگر برای شستشوی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. جاروی صنعتی برای امور نظافتی و زمین شوی صنعتی به همراه کارواش صنعتی برای شستشوی سطوح مختلف بیشترین کاربرد را دارند.

 

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی از دیگر دستگاه های حوزه نظافت صنعتی می باشد که برای شستشوی سطوح کف، تجهیزات و دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بکارگیری این دستگاه میزان آب را تا حد بالایی کاهش می دهد و بسیار مقرون به صرفه می باشد. اساس کار این دستگاه ها حذف آلودگی به کمک فشار آب می باشد. در ساختار کارواش های صنعتی از یک پمپ استفاده شده است که آب را با فشار معمولی دریافت نموده، آن را با فشار بالا خارج می کند و از این طریق انواع آلودگی ها را از بین می برد. کارواش صنعتی در دو مدل آب گرم و آب سرد طراحی و تولید می شود که مدل های آب گرم بیشتر برای حذف آلودگی های چرب و عمیق کاربردی هستند. کارواش آب سرد نیز برای بسیاری از امور نظافتی از جمله شستشوی محوطه، دیوار ها و سایر سطوح کاربرد دارد.

 

نظافت صنعتی با دستگاه کارواش صنعتی
نظافت صنعتی با دستگاه کارواش صنعتی

 

جاروی صنعتی

دستگاه جاروبرقی در هر محیط خانگی، تجاری و صنعیت یافت می شود. مدل های صنعتی این دستگاه با برخورداری از ساختار حرفه ای تر، سیستم فیلتراسیون قدرتمند تر و موتور و پمپ کارامد برای نظافت محیط در بخش های صنعتی کاربردی هستند. جمع آوری مواد جامد و مایع، مکش روغن، جمع کردن پلیسه و خرده آهن از روی سطح دستگاه های صنعتی و حتی انتقال مواد از جمله کاربرد های جاروی صنعتی در صنایع مختلف می باشد.

 

زمین شوی صنعتی

زمین شوی صنعتی از جمله دستگاه های شستشوی صنعتی است که شستشو و خشک کردن سطوح کف را بطور همزمان انجام می دهد. اثربخشی فرآیند های شستشو با این دستگاه بصورت ایده آل با انجام نظافت اولیه قبل از شروع فرآیند شستشو بدست می آید. زمین شوی صنعتی از بخش هایی مانند مخازن آب، سیستم برس زنی و بخش مکش تشکیل شده است. برای استفاده از این دستگاه لازم است ابتدا مخزن آب تمیز را از آب و مواد شوینده مناسب پر کنید. بعد از روشن شدن دستگاه به کمک کلید مخصوص، آب و مواد شوینده بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شوند. برس های چرخان زمین شوی صنعتی در این مرحله به کمک محلول شستشو، سطح را تمیز می کنند. برس ها با حالت دورانی که دارند می توانند انواع آلودگی ها را از روی سطح جدا کنند. در سیستم مکش از یک موتور مکنده استفاده شده است که آلودگی ها را جمع کرده و وارد مخزن آب کثیف می کند. این موتور با جمع آوری تمام آب های موجود در کف باعث خشک شدن سطح می شود.

زمین شوی صنعتی
زمین شوی صنعتی

 

مزایای استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی مزایای بی شماری دارد که صاحبان این صنایع را ترغیب به استفاده از این تجهیزات کرده است. از مهم ترین مزایای بکارگیری تجهیزات مکانیزه نظافتی می توان به سرعت و کیفیت بالای نظافت اشاره کرد. در محیط های صنعتی معمولا به دلیل وجود تعداد بالایی دستگاه و تجهیزات دسترسی به همه محیط ها برای نظافت وجود ندارد. اما تجهیزات نظافتی صنعتی با برخورداری از سیستم های حرکتی سریع و کارآمد و قدرت نظافتی بالا قادر به نظافت محوطه های وسیع صنایع و بخش های دور از دسترس هستند. نظافت صنعتی بصورت حرفه ای و با تجهیزات مکانیزه باعث افزایش طول عمر تجهیزات موجود در واحد صنعتی می شود و هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه ها را به طور چشم گیری کاهش می دهد. تمام موارد گفته شده در رابطه با نظافت صنعتی در نهایت منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش