مدیریت و کاهش هزینه های مربوط به نظافت با استفاده از اسکرابر صنعتی

اسکرابر دستی

شستشو و نظافت محیط کسب و کار و زندگی از دیر باز تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. هدف اصلی از انجام امور نظافتی در هر مجموعه ای ارتقا سطوح بهداشتی و استاندارد های لازم جهت سکونت و اقامت افراد در محیط می باشد. هر چند که این اقامت محدود به ساعات کاری باشد. بی شک گذران ساعاتی از روز در محیطی آلوده و کثیف می تواند سلامت افراد و به تبع آن سلامت جامعه را تهدید نماید. از سوی دیگر فراهم نمودن محیطی تمیز و عاری از آلودگی با افزایش جلوه های بصری محیط می تواند روحیه مثبت و آرامش خاطر افراد حاضر در محیط و مراجعه کنندگان را فراهم نماید. از این رو انجام امرو نظافتی به صورت با کیفیت و موثر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با توجه به اهیمت شستشو و نظافت در محیط کسب و کار همواره بخش اعظمی از در آمد حاصل صرف انجام امور نظافتی می شود. با توجه به اینکه هدف اصلی از در هر کسب و کاری کاهش در هزینه ها و افزایش بهره وری و سود آوری می باشد، با مدیریت هزینه های مرتبط با بخش نظافت می توان گام موثری در کاهش هزینه ها و در نتیجه افزایش بهره وری برداشت. یکی از راهکار های قابل تامل برای کاهش هزینه ها استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت می باشد. به عنوان نمونه اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی دستگاه مکانیزه و صنعتی می باشد که در ادامه به بیان نقش این دستگاه در مدیریت و کاهش هزینه های نظافتی می پردازیم.

 

ساز و کار کلی دستگاه های اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا کفشوی صنعتیدستگاه های اسکرابر یا کفشور صنعتی دستگاه های کاملا مکانیزه و صنعتی می باشند که شامل سیتم های پاشش آب، برس زنی، مکنده و مخازن آب تمیز و آب کثیف می باشند. ساز و کار هماهنگ و پیوسته این بخش ها با یکدیگر سطوحی تمیز، خشک و عاری از آلودگی ایجاد می نماید. اسکرابر ها با استفاده از پاشش آب و سیستم برس زنی تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و در نهایت آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو توسط تی و سیستم مکنده نصب شده در بخش انتهایی دستگاه به داخل مخزن آب کثیف منتقل می شود.

 

نقش دستگاه اسکرابر صنعتی در کاهش هزینه های مرتبط با نظافت

کاهش هزینه ها با استفاده از اسکرابراز آنجایی که شستشو و نظافت سطوح کف دشوار می باشد در اغلب مواقع شستشو و نظافت آنها مورد غفلت واقع می شود. آلودگی انباشته بر روی این سطوح نه تنها جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد بلکه به واسطه فراهم نمودن محیطی مناسب برای رشد و تکثیر انواع باکتری ها و عوامل بیماری زا، سطوح بهداشتی محیط را نیز کاهش می دهد. انجام امور نظافتی با استفاده از شیوه های سنتی و دستی در محیط کسب و کار به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. ضن اینکه در شیوه های سنتی و دستی نظافت از حجم بالایی از آب و مواد شوینده استفاده می شود که همین امر علاوه بر عدم سازگاری با محیط زیست موجب اتلاف هزینه ها نیز می گردد. با توجه به مشکلات استفاده از شیوه های سنتی ئر نظافت و شستشوی سطوح کف، دستگاه های اسکرابر گزینه ای ایده ال و مقرون به صرفه برای شستشو و نظافت می باشند. استفاده از سامانه های کاملا مکانیزه در این دستگاه ها موجب ارتقا کیفیت شستشو و نظافت می گردد ضمن اینکه استفاده از سیستم های مکانیزه در این دستگاه ها میزان آب و مواد شوینده مصرفی را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و از این رو موجب صرفه جوی در هزینه ها و سازگاری این دستگاه ها به محیط زیست می گردند. علاوه بر این سرعت عمل بالای دستگاه های اسکرابر در کنار پهنای کاری بالای این تجهیزات نقش بسزایی در کاهش تعداد نیروی خدماتی داشته و همین امر موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه ها و در نهایت افزایش سود آوری و بهره وری کسب و کار می گردد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش