حذف لکه ها و لایه های چرب و روغنی با واترجت آب گرم

واترجت صنعتی آب گرم

امکان تشکیل لکه های روغنی در مکان های مختلف وجود دارد. در خیابان ها به علت تصادف، خرابی و روغن ریزی وسایل نقلیه، انبارهای ذخیره سازی مواد نفتی و روغنی، ایستگاه های سوخت گیری، کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی و … در معرض چنین آلودگی هایی قرار دارند و علاوه بر مشکل آلودگی همواره لکه های زشت و ناخوشایند روی سطح زمین و سایر سطوح وجود دارد. لکه های روغن و گریس بر روی آسفالت، بتن و دیگر سطوح در محیط کار و فضاهای شهری سطح را لغزنده ساخته که باعث کاهش میزان ایمنی می شود و از طرف دیگر برای محیط زیست مضر است. به منظور حذف لکه های نفتی و روغنی و دست یابی به نتایج بهینه دستگاه واترجت مورد استفاده قرار می گیرد و با در نظر گرفتن عوامل محیطی، به دلیل دارا بودن دمای بالا و فشار مناسب موثرترین ابزار برای شستشوی این دسته از آلودگی ها به شمار می آید.

کارایی واترجت آب گرم در حذف آلودگی روغنی

دمای آب در دستگاه های واترجت صنعتی آب گرم به بیش از 150 درجه سانتی گراد می رسد و قدرت پاک کنندگی بالای آب داغ به طور مؤثر کمک می کند تا باقی مانده لکه ها از سطح پاک شود. سطوح متخلخل منافذ بسیار زیادی دارند که آلودگی های شدید را در خود نگه می دارند و جهت استخراج روغن، گریس و سایر آلاینده های نفوذ کرده در خلل و فرج سطح دستگاه واترجت آب گرم بیشترین کارایی را دارا می باشد. شوینده های آب سرد فشار قوی نیز از قدر بالایی در از میان برداشتن آلودگی های سرسخت برخوردار هستند، اما برای شستشوی روغن، گریس و دیگر فرآورده های نفتی علاوه بر فشار بالای آب، حرارت بالا نیز لازم است.

 

 

معایب مصرف مواد شیمیایی در حذف لکه های روغنی

یکی از روش های به کار گرفته شده برای رفع چربی ها استفاده از شوینده ها و مواد شیمیایی بوده که آن هم بدون بهره مندی از آب داغ فایده چندانی نداشته و آن چنان که باید نقشی در حل شدن و رقیق شدن آلودگی ها ندارند. تنها ممکن است پس از آن که آلودگی ها از سطح آزاد شدند، مواد شوینده بقایای این آلودگی ها را از بین می برند. هم چنین بدون شک مواد شیمیایی آلاینده های زیست محیطی هستند و مصرف زیاد آن ها مضرات زیادی را در پی خواهد داشت.

 

 

 

مضرات آلودگی روغنی و گریس

آلودگی های چرب و روغنی در هر محیطی به چشم می خورد؛ روغن ریزی وسایل نقلیه در پارکینگ ساختمان ها، انتشار مواد نفتی و روغنی در مراکز صنعتی مانند کارخانه ها، کارگاه ها، پالایشگاه ها و …، مصرف چربی های حیوانی در صنایع غذایی و … از جمله مهم ترین عوامل ایجاد لکه ها و آلودگی های چرب و روغنی هستند. با گذشت زمان و در صورت بی توجهی آلودگی ها تثبیت شده و حذف آن ها دشوارتر خواهد شد. وجود چنین موادی در محیط ناقص ایمنی و سلامت به ویژه در محیط های کاری بوده زیرا امکان تبخیر گریس و سخت تر شدن روغن وجود دارد. علاوه بر آن لکه های روغنی باعث لغزنده شدن سطوح شده که می تواند سقوط و لغزش افراد منجر گردد.

 

 

مزیت های استفاده از واترجت آب گرم

دستگاه های واترجت آب گرم به منظور از میان برداشتن آلودگی های سرسخت و مواد چرب و روغنی طراحی و تولید شده اند، از همین رو از کارایی و عملکرد فوق العاده برخوردار هستند. در هنگام استفاده از کارواش صنعتی آب گرم می توان نازلی متناسب با نوع سطح انتخاب نمود. نازل تیغه ای برای شستشوی سطوح مسطح، نازل دوار (توربو) برای کندن لایه های شدید تر از سطوح متخلخل و نازل زمین شوی برای لایه برداری از سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند و به این ترتیب دستگاه واترجت عملکردی بهینه ارائه می دهد. نازل توربو به میزان قابل توجهی قدرت پاک کنندگی را افزایش داد و مدت زمان شستشو را به حداقل کاهش می دهد. برای شستشوی سطوحی مانند بتن کاربرد نازل تیغه ای مناسب خواهد بود. کاهش مصرف مواد شوینده یکی از مزیت های برجسته واتر جت آب گرم به شمار می آید که آن را به دستگاهی سازگار با محیط زیست تبدیل می نماید.

 

تنوع در ارائه محصولات

شوینده های فشار قوی آب گرم در مدل های مختلفی تولید شده و در دسترس کاربران قرار گرفته و بنابراین در شرایط کاری گوناگون امکان به کارگیری هر یک از محصولات وجود دارد. دستگاه های آب گرم به خوبی از پس حذف آلاینده های نامطلوب چرب و روغنی برآمده و امکان شستشوی سریع، دقیق و با کیفیت پارکینگ در مناطق مسکونی و تجاری، نظافت سایت های صنعتی، انواع سطوح هموار و ناهموار و حتی محیط های شهری را به سادگی فراهم می آورد.

 

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش