کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع داروسازی

صنایع داروسازی در طول انجام مراحل تولید دارو، پر کردن، بسته بندی و جا به جایی محصولات همواره با چالش های زیادی رو به رو هستند. نگرانی مشترکی که در میان همه تولید کنندگان محصولات دارویی وجود دارد که شامل زمان بندی های مشخص شده برای عرضه کالاها، جلوگیری از کمبود دارو و اطمینان یافتن از سرعت بازار می باشد. ایجاد تأخیر در فرآیند تولید منجر به توقف خطوط پر کردن دارو می شود که در نتیجه تولید محصول نهایی کاهش می یابد. به منظور افزایش بهره وری در صنایع داروسازی به حداکثر رساندن سرعت عملیاتی خطوط تولید و به حداقل رساندن میزان خطاها یک ضرورت به شمار می آید.افزایش بهره وری صنایع داروسازی

کارخانه های تولید محصولات دارویی دارای عملکردی پیوسته و بدون توقف هستند و بدون تردید توقف خط تولید خسارت های مالی فراوانی به بار می آورد. در کنار انجام کنترل کیفیت و دیگر فعالیت های فنی و تخصصی که در کارخانه های داروسازی جهت بهبود کیفیت محصولات و افزایش تولید و بهره وری صورت می گیرد، فرآیند نظافت نیز یک امر مهم و تأثیر گذار محسوب می شود.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع تولید دارو

امروزه انواع مختلفی دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی ساخته شده اند که از طراحی دقیق مهندسی برخوردار هستند. بنابراین استفاده از تجهیزات مناسب برای مراقبت از خطوط تولید و انجام موفقیت آمیز پردازش ها ضرورت دارد. دستگاه های مکنده صنعتی در صنایع داروسازی نقشی حیاتی ایفا می کند و قابلیت اطمینان از سطح بالایی از کارایی، پاکیزگی، سرعت عمل و پیوستگی دارد. بنابراین انتخاب یک جارو برقی صنعتی مناسب و سازگار با شرایط کارخانه یک موضع اساسی بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. دستگاه های مکنده صنعتی ضمانت کننده دست یابی به بالاترین سطح کیفیت می باشد و نیازهای نظافتی و جمع آوری مواد را در صنایع تولید دارو مرتفع می سازد. خرابی خط تولید، تعمیرات غیر اصولی و یا برنامه ریزی های غیر عملی می تواند باعث نگرانی شود، در حالی که وجود مکنده های صنعتی مناسب در این صنایع نه تنها هیچ گونه نگرانی به وجود نمی آورد بلکه استفاده از آن ها مزیت های فراوانی به همراه دارد.

نحوه انتخاب مکنده صنعتی مناسب برای صنایع داروسازی

مراکز صنعتی مختلف با کاربری های گوناگون ویژگی ها و نیازهای مخصوص به خود را دارند؛ بنابراین پیش از فکر کردن درباره آن که کدام جاروبرقی صنعتی مناسب تر خواهد بود، بهتر است بدانیم که نیاز آن ها چیست، چه موادی باید جمع آوری شود، چند ناحیه و به چه تعداد دفعاتی باید نظافت شود، چه تجهیزات ایمنی مورد نیاز است، کدام قوانین و مقررات و استاندارها باید رعایت گردد و … . در صنایع داروسازی نیز نکاتی وجود دارد که در هنگام انتخاب جاروی صنعتی باید بدان توجه شود:

 

 

1 – فیلتر

از آن جایی که به طور معمول موادی که در صنایع داروسازی جمع آوری می شوند، ذرات ریز و پودری هستند، فیلتر تعبیه شده بر روی مکنده باید سطح مقطع بالایی داشته باشد و در کنار فیلتر اصلی، فیلتر هپا به عنوان فیلتر ایمنی مورد استفاده قرار گیرد. فیلتر ایمنی بعد از خروجی جریان هوای موتور قرار می گیرد. فیلتر هپا ذراتی به کوچکی 0.1 میکرون را فیلتر می سازد.

2- مکنده پرتابل و یا مرکزی

در کارخانه های تولید دارو علاوه بر این که می توان از جاروبرقی پرتابل استفاده نمود، امکان نصب مکنده مرکزی نیز وجود دارد و متناسب با شرایط کارخانه نحوه نصب مکنده انتخاب می گردد. استفاده از جاروی مرکزی سبب صرفه جویی در فضا، جمع آوری مواد از چند نقطه و عدم نیاز به جا به جایی دستگاه می شود.

3- کارکرد مداوم

دستگاه های جارو برقی صنعتی دائم کار به طور پیوسته و طولانی مدت کار می کنند و قادر خواهند بود ضایعات را به صورت مداوم از خطوط تولید جمع آوری کنند. به این ترتیب فرآیند جمع آوری مواد و ضایعات منظم و بدون نیاز به توقف تولید انجام می پذیرد.

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش