واترجت شستشوی لوله چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

واترجت شستشوی لوله

شستن لوله های فاضلاب و دیگر لوله هایی که دچار گرفتگی شده اند، کار نسبتا زمان بر و سختی می باشد. از طرفی ممکن است آلودگی هایی را در اطراف لوله ها به وجود آورند. به همین دلیل امروزه شستشوی لوله با واترجت و دیگر دستگاه های نظافت صنعتی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است. استفاده از واترجت شستشوی لوله، می تواند در کمترین زمان و به راحتی لوله ها را نظافت نموده و گرفتگی آن ها را رفع نماید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با واترجت شستشوی لوله، بیشتر آشنا کنیم.

آلودگی لوله ها

لوله ها از جمله عناصر بسیار کاربردی در صنایع مختلف می باشند. که با توجه به محل مورد استفاده، به منظور انتقال مواد و سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل مواد عبوری از آن ها می تواند موجب فرسایش، پوسیدگی و گرفتگی لوله ها شود. انباشت آلودگی بر روی سطوح لوله در صورتی که به موقع نظافت نشود. می تواند موجب گرفتگی شده و از انتقال کامل مواد جلوگیری نماید. در این صورت اگر لوله ها فلزی باشند، امکان زنگ زدگی آن ها نیز وجود دارد. در صورتی که لوله ها با استفاده از پلاستیک فشرده ساخته شده باشند، ممکن است دچار پوسیدگی شوند. به همین دلیل عملکرد و سرعت روند کار دچار اختلال خواهد شد. واترجت شستشوی لوله از جمله دستگاه های صنعتی است. که می تواند در سهولت نظافت و افزایش سرعت نظافت موثر واقع شود.

 

شسشوی لوله با واترجت صنعتی
شسشوی لوله با واترجت صنعتی

اهمیت شستن لوله

استفاده از کارواش صنعتی شستشوی لوله می تواند موجب جلوگیری از آسیب و خرابی لوله ها شود. همچنین شستشوی لوله ها می تواند موجب رفع گرفتگی لوله های فاضلاب و … نیز شود. آلودگی لوله ها می تواند در طولانی مدت باعث ایجاد رسوب در لوله ها شده و مسیر مواد درون لوله ها را مسدود نماید. بنابراین در راندمان انتقال مواد نیز اختلال ایجاد می نماید. استفاده از واترجت شستشوی لوله، می تواند بهترین انتخاب برای شستشوی روزانه سطح لوله ها باشد. از طرفی سهولت استفاده از آن ها موجب شده تا در کمترین زمان بتوان لوله ها را شستشو داد.

 

کاربرد واترجت در شستن لوله

واترجت شستشوی لوله، از جمله دستگاه های نظافت صنعتی است. که با استفاده از قدرت فشار آب آلودگی ها و رسوبات سطح لوله ها را از بین می برد. پاشش آب به صورت فشاری می تواند هرگونه آلودگی و رسوبات را به یکباره حرکت داده و موجب باز شدن لوله ها شود. به طور کلی واترجت شستشوی لوله ها، با اعمال آب پر فشار برای حذف آلودگی های روی لوله و اتصالات تاسیسات و رفع گرفتگی داخل لوله ها به کار برده می شود. استفاده از نازل های مختلف می تواند قدرت فشار آب را تعیین نموده و برای آلودگی ها با مقاومت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال نازل هایی که به صورت نقطه ای آب از آن ها خارج می شود. قدرت بیشتری برای از بین بردن رسوبات دارند. به همین دلیل است که این دستگاه نظافت صنعتی می تواند با استفاده از فشار آب هر گونه آلودگی، رسوب، جرم و لکه های روغنی را از بین ببرد.

 

واترجت لوله یاز کن
واترجت لوله باز کن

نکات شستن لوله با واترجت

واترجت ها به دو نوع واترجت آب سرد و آب گرم دسته بندی می شوند. که استفاده از واترجت آب گرم برای حذف آلودگی های روغنی و جرم ها و همچنین ضد عفونی کردن لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نازل های مختلفی جهت تمیز کردن لوله ها طراحی شده اند. که استفاده از نازل لوله بازکن برای اثربخشی بیشتر و باز کردن گرفتگی لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از واترجت لوله بازکن

  • استفاده از واترجت ها جهت شستشوی لوله ها می تواند سرعت و کیفیت نظافت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
  • ساختار این دستگاه ها کاملا سازگار با محیط زیست می باشد. زیرا در شستشوی لوله ها به وسیله واترجت از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود.
  • از این دستگاه نظافتی می توان به منظور شستشو و باز کردن گرفتگی لوله ها با انواع قطر و طول استفاده نمود.
  • همچنین هنگام استفاده از این دستگاه نظافتی می توان با تنظیم قدرت فشار آب، آن را برای نظافت سطحی ترین تا سخت ترین آلودگی ها مورد استفاده قرار داد.
  • واترجت شستشوی لوله، قادر است آلودگی ها را از غیر قابل دسترس ترین بخش های لوله ها، تمیز نماید.
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش