انتخاب پولیشر یا اسکرابر برای نظافت کفپوش ها

انتخاب پولیشر یا اسکرابر برای نظافت کفپوش ها

امروزه استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی یکی از بهترین و موثرترین روش های نظافتی است. که در فضاهای تجاری، اداری، نیمه صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. پولیشر یا اسکرابر دو نوع از تجهیزات نظافت صنعتی می باشند. که برای شستشو و نظافت کفپوش ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما تفاوت های بارزی میان این دو دستگاه نظافتی وجود دارد که موجب می شود پولیشر یا اسکرابر را انتخاب نمایید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نحوه انتخاب پولیشر یا اسکرابر، با توجه به نیاز کفپوش ها، به طور کامل آشنا کنیم.

پولیشر صنعتی چیست؟

در برخی از مواقع ممکن است افرادی که قصد خرید پولیشر یا اسکرابر را دارند. این دو دستگاه نظافتی را یکی دانسته و با ویژگی های آن به طور کامل آشنایی نداشته باشند. به همین دلیل بهترین کار قبل از خرید پولیشر یا اسکرابر، آشنایی با ویژگی و کاربرد هر کدام از آن ها است. پولیشر یک دستگاه نظافتی مکانیزه است که که با ابزار های خود همچون برس دورانی با دور موتور بالا و همچنین سیستم پاشش آب و مواد شوینده موجب شستشوی سریع تر کفپوش ها می شود. از طرفی پولیشر ها دارای دسته هدایت کننده با کلید ها و اهرم های کنترلی می باشند که می توانند در استفاده آسان تر از آن ها بسیار موثر باشند.

 

پولیشر صنعتی چیست و چه کارایی هایی نسبت به اسکرابر دارد
نحوه انتخاب پولیشر یا اسکرابر

اسکرابر صنعتی چیست؟

زمین شوی صنعتی نیز یک ابزار مکانیزه است که مجهز به یک یا دو برس چرخشی می باشد. این دستگاه دارای مخازن آب تمیز و آب کثیف است که می تواند در نظافت با کیفیت تر کفپوش ها موثر واقع شود. از طرفی اسکرابرها مجهز به سیستم خشک کن و تی جمع کن هستند. که می تواند در جمع آوری آب های آلوده و افزایش ایمنی افراد در برابر لغزش موثر باشد.

 

اسکرابر صنعتی چیست و تفاوت ان نسبت به پولبشر صنعتی
نحوه انتخاب تجهیزات نظافت صنعتی

تفاوت بخش های مختلف اسکرابر و پولیشر

یکی از تفاوت های بارزی که هنگام انتخاب پولیشر یا اسکرابر باید به آن توجه نمود. تفاوت میان بخش های مختلف پولیشر و اسکرابر است. که به شرح زیر می باشند.

  • پولیشر دارای تنها یک برس است اما چرخش برس پولیشر سریع تر از برس اسکرابرها می باشد. در حالی که اسکرابر با دو برس خود عرض بیشتری از فضا را نظافت می کند به همین دلیل می تواند به صورت همزمان فضای بیشتری را شستشو دهد.
  • از دیگر بخش هایی که هنگام خرید پولیشر یا اسکرابر باید در نظر داشته باشید، مخزن آب است. زیرا پولیشر ها در دو نوع مخزن دار و بدون مخرن هستند در صورتی که اسکرابر دو مخزن جداگانه برای آب تمیز و آب کثیف دارد. که موجب می شود سطح گسترده تری از کفپوش ها را بتوان با کیفیت مطلوب شستشو داد.
  • سیستم خشک کن نیز از دیگر بخش های حائز اهمیت هنگام خرید پولیشر یا اسکرابر است. دستگاه اسکرابر دارای سیستم خشک کن است به همین دلیل بلافاصله پس از شستشوی سطوح، سطح کفپوش ها به سرعت خشک می شود. در صورتی که پولیشرها فاقد سیستم خشک کن هستند اما در مقابل آب جاری شده توسط پولیشر با بخش مکنده دستگاه جمع می شود به همین دلیل قدرت مکش پولیشرها در کیفیت نظافت بسیار موثر می باشد.

    پولیشر یا اسکرابر ؟

    به طور کلی برای اینکه بدانید کدام یک را بخرید، نیاز است تا با وظایف و کاربردهای تخصصی هر کدام از آن ها به طور کامل آشنا شوید. به طور مثال کارایی پولیشر بیشتر در جلادهی، براق کردن سطح و یا شستن سطوح با وسعت کم است اما اسکرابر بیشتر برای شستشوی روزانه سطوح کف و عموما محیط های وسیع مورد استفاده قرار می گیرد.

    همچنین پولیشرها نقش بسیار موثری در پیشگیری از پوسیدگی و ایجاد رسوب روی کفپوش ها دارند. از طرفی کنترل کردن دستگاه اسکرابر از پولیشر آسان تر است. به طور کلی اگر قصد دارید از دستگاه نظافتی برای شستشوی سطح گسترده ای از کفپوش ها مانند فضاهای صنعتی استفاده نمایید بهتر است اسکرابر بخرید. اما اگر زیبایی و درخشندگی کفپوش ها برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، مانند محیط های تجاری، خرید پولیشر می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. از طرفی در محیط های پر تردد، مانند راهروها استفاده نمودن از اسکرابرها ایمن تر است. زیرا با کمک سیستم خشک کن، از انتقال آلودگی به دیگر بخش ها و همچنین آسیب دیدن افراد هنگام تردد جلوگیری می نماید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش