کاربرد دستگاه واترجت در استخرها

استخر یکی از مهم ترین مراکز تفریحی ورزشی به شمار می آید و به دلیل حضور دائمی آب و رطوبت همواره در معرض آلوده شدن قرار دارد. محیط استخر بستر مناسبی برای رشد و تکثیر قارچ، جلبک، انواع باکتری و سایر آلودگی ها است که یک مشکل شایع در همه استخرها می باشد. نظافت و شستشوی مداوم و اصولی استخر راهکار موثر برای جلوگیری از رشد و انتشار آلودگی در محیط استخر بوده و باید با استفاده از ابزارهای مناسب آن انجام پذیرد. محوطه بیرونی و دیوارهای درونی استخر اغلب کاشی کاری شده اند و احتمال انباشت آلودگی در میان بندهای کاشی زیاد است. در چنین شرایطی بهره مندی از دستگاه واترجت یکی از بهترین راهکارها بوده و درصد بالایی از بهداشت و تمیزی محیط استخر را فراهم می آورد.

واترجت صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

شوینده فشار قوی یا واترجت صنعتی دستگاهی است که با تولید جریان پرفشار آب شستشوی حرفه ای و عمیق انواع سطوح مقاوم به آب و فشار را امکان پذیر می سازد. واترجت صنعتی یک دستگاه کاربر پسند می باشد که عملکرد آن پیچیدگی خاصی ندارد و کاربران طی یک آموزش ساده و رعایت تمامی نکات ایمنی می توانند در محیط استخر به کار با این دستگاه بپردازند. هسته اصلی همه دستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی پمپ آن ها است چرا که آب با فشار معمولی را دریافت نموده و آب فشار قوی تولید می کند.

 

 

شستشوی استخر با واترجت صنعتی

با رعایت کامل نکات ایمنی در زمینه استفاده از دستگاه شوینده فشار قوی در محیط های مرطوب، شستشوی استخر توسط واترجت صنعتی به راحتی امکان پذیر می شود.

واترجت برای شستشوی محوطه استخر و هم چنین شستشوی دیواره های داخلی استخر در صورتی که استخر خالی باشد، کاربرد دارد و به دلیل پاشش آب با قدرت بالا و زاویه کم فاصله میان کاشی کاری ها که در شرایط معمول نظافت آن ها سخت و دشوار است،‌ به خوبی شستشو می شوند. با این روش آلودگی، جرم و قارچ های باقی مانده در بندهای کاشی ها کاملا از بین می روند.

به منظور شستشوی کف و دیواره های استخر با واترجت صنعتی لازم است آب استخر تخلیه شده باشد و به این ترتیب دیگر مانعی برای شستشوی این سطوح با شوینده فشار قوی وجود ندارد. جرم، خزه و جلبک های چسبیده به کف و دیواره استخر با استفاده از فشار بالای آب از سطوح استخر جدا می شوند.

 

بیشتر بخوانید
استفاده از دستگاه کف شوی برای نظافت استخر

نکات ایمنی استفاده از واترجت صنعتی در استخر

برای شستشوی استخرها فشاری معادل 180 تا 250 بار کافی است و با بهره مندی از نازل های مناسب عملیات شستشو بهینه سازی می گردد. فاصله نازل از سطوح باید به اندازه ای باشد که هم به کاشی ها آسیبی وارد نشود و هم آلودگی ها کاملا از میان برداشته شوند. پیش از شروع به کار با دستگاه کارواش صنعتی کاربران باید از سالم بودن تمامی اجزای دستگاه اطمینان حاصل نمایند و مطمئن باشند کابل برق واترجت هیچ گونه زدگی و آسیب دیدگی ندارد.

چه بخش هایی از استخر با واترجت شستشو می شود؟

کف و دیواره های استخر، کناره ها، سکوها، جکوزی، اتاق های دوش، سرویس های بهداشتی و دیگر بخش هایی که نسبت به آب مقاوم هستند و راه خروج آب در محیط وجود دارد، به وسیله شوینده فشار قوی شستشو و جرم زدایی می گردند. استخرهای سرپوشیده و روباز در مجموعه های ورزشی، منازل مسکونی، هتل ها و … توسط این دستگاه قابل شستشو هستند.

چه نازل های برای شستشوی استخر کاربرد دارد؟

نازل دهانه خروجی آب از واترجت است که برای شستشوی انواع سطوح نازل تخت و دوار کاربرد دارند. از طرف دیگر نازل هایی به صورت اختصاصی برای شستشوی سطوح کف طراحی شده اند که با بهره مندی از آن ها سطوح هموار آسان تر و سریع تر شستشو خواهند شد که در استخر و سایر محیط های هدف مورد استفاده قرار می گیرند. با انتخاب نازلی متناسب با شرایط کاری و محیطی سرسخت ترین آلودگی ها از سطح جدا شده و بهداشت و تمیزی استخر به نحو قابل توجهی افزایش می یابد.

 

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش