قدرت مکش جاروبرقی چیست؟

اهمیت قدرت مکش جاروبرقی

اغلب افراد وقتی اسم نظافت به گوششان می خورد به یاد شیوه های سنتی نظافت و قدرت مکش جاروبرقی جهت امر نظافت می‌افتند. در حالیکه رشد و گسترش واحد ها صنعتی و پیشرفت علم باعث تولید دستگاه نظافتی مکانیزه شده که جایگزین بسیار خوبی برای روش ها و ابزار های سنتی هستند. جاروبرقی صنعتی یکی از این تجهیزات نظافتی می باشد که برای جمع آوری سریع و موثر آلودگی ها از روی سطوح کاربرد دارد.

راهنمای خرید و مشاوره با کارشناسان فرنام

سیستم فیلتراسیون مناسب، موتور پر قدرت و برخورداری از قدرت مکش بالا از ویژگی های مهم یک جاروی صنعتی به حساب می آید. در این مقاله مفهوم قدرت مکش جاروبرقی و میزان تاثیر آن بر روی عملکرد دستگاه تشریح می شود.

پارامتر های مهم در کیفیت نظافت با جاروبرقی

قدرت مکش جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی ها در مدل های متنوعی طراحی شده اما همگی دارای یک عملکرد کلی یکسان هستند. موتور پر قدرت از فاکتور مهم این دستگاه است که انتخاب مناسب آن ارتقای کیفیت نظافت را به همراه دارد. قدرت مکش جارو برقی نیز بایستی در حد قابل قبولی باشد تا عملیات مکش راحت تر صورت گیرد.

همچنین کیفیت نظافت با جارو برقی به سیستم فیلتراسیون مرتبط است. یک فیلتر مناسب با قدرت جذب بالا از بازگشت ذرات ریز به محیط جلوگیری می نماید و در عین حال بهداشت و تمیزی را در محیط فراهم می آورد.

تفاوت توان مصرفی با قدرت مکش

وقتی صحبت از قدرت مکش جاروبرقی به میان می آید تصور عموم بر این است که هر چه این قدرت بالاتر باشد میزان توان مصرفی بالاتر خواهد بود بنابراین چنین انتخابی را به صرفه ندانسته و به دنبال نمونه های دیگر می روند. در حالی که باید گفت چنین برداشتی کاملا غلط بوده و بهتر است قدرت مکش جاروبرقی را متناسب با محیط مورد استفاده انتخاب کنید.

برای تمیز دادن این دو مفهوم از یکدیگر باید گفت:

توان مصرفی مربوط به مصرف برق موتور و قدرت مکش مربوط به توانایی در مکش آلودگی ها از دور می باشد. بنابراین اگر به دنبال جاروبرقی هستید که از لحاظ مصرف انرژی برای شما به صرفه باشد و هزینه‌ها را کاهش دهد، می‌بایست توان مصرفی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و از خرید دستگاهی که قدرت مکش پایین تری دارد خودداری نمایید.

اگر قدرت مکش جاروبرقی انتخابی متناسب با محیط مورد استفاده نباشد علاوه بر این که کارایی لازم در نظافت محیط را نخواهد داشت بلکه هزینه‌های مصرفی را هم افزایش خواهد داد.

تعریف قدرت مکش جاروبرقی

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان به اهمیت داشتن جاروبرقی با قدرت مکش بالا پی برد و آن را از معیارهای مهم انتخاب جاروی برقی دانست. قدرت مکش به معنای توانایی ایجاد خلا در دستگاه برای جمع آوری انواع آلودگی‌ها می‌باشد.

قدرت جاروبرقی در مکش آلودگی ها

هر چه قدرت مکش بیشتر باشد توانایی دستگاه جاروبرقی صنعتی در نظافت سطوح و جمع کردن خاک و غبار از فواصل دور بیشتر خواهد بود. توجه به این نکته ضروری است که نباید قدرت مکش و سرعت مکش را با هم برابر دانست.

در برخی محیط های صنعتی که انواع آلاینده های سخت موجود می باشد باید به این نکته توجه کرد که قدرت مکش جارو برقی بالا باشد تا از پس جمع آوری این گونه آلاینده ها برآیند.

ارتباط بین قدرت و سرعت مکش

سرعت و قدرت مکش جارو برقی دو تعریف جداگانه از عملکرد این دستگاه هستند که البته ارتباطی نیز با یکدیگر دارند. همان طور که می دانید سرعت مکش، سرعت حجم هوای منتشر شده در محیط می‌باشد.

بنابراین با ارائه این تعریف و مقایسه آن با تعریف قدرت مکش می‌توان گفت هر چه قدرت مکش جارو برقی بالاتر باشد سرعت مکش پایین تر خواهد بود. در واقع این دو موضوع را باید در ارتباط معکوس با یکدیگر دانست.

بنابراین برای انتخاب دستگاه مناسب که کارایی لازم را در ارتباط با نظافت محیط داشته باشد، معیار قرار دادن سرعت و قدرت مکش جاروبرقی بهتر از معیار قرار دادن وات آن می‌باشد. این نکته را در نظر بگیرید که همه چیز در انتخاب جاروبرقی های مناسب صرفه اقتصادی نمی باشد و باید معیارهای دیگر را نیز در نظر گرفت.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش