آشنایی با کارایی واترجت صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا دستگاه کارواش صنعتی یکی از تجهیزات مکانیزه و بسیار پیشرفته نظافتی است که با ایجاد فشار بسیار قوی و پاشش آب با شدت زیاد به سطح مورد نظر سبب جدایی آلودگی از آن می شود. برای کارایی بیشتر و مفیدتر و افزایش سرعت کارهای روزانه در طراحی و تولید این دستگاه از قطعات با کیفیت فوق العاده استفاده شده است. در نتیجه عمر این شوینده فشار قوی افزایش یافته و استفاده مداوم و پیوسته از آن را در نظافت صنعتی امکان پذیر می کند. با توجه به کاربردهای متنوع و مفید واترجت صنعتی، رقابت بین تولید کننده ها بالا بوده و هر کدام از این تولید کننده ها برای جلب رضایت مشتری برای فروش محصولات خود دست به کار شدند و با طراحی زیبا و کاربردی اقدام به تولید این دستگاه ها و روانه بازار می کنند. یکی از معتبرترین و محبوبترین شرکت های تولیدی این دستگاه ها که بیش از 40 سال در این زمینه سابقه کاری دارد، شرکت آلمانی Ehrle می باشد. محصولات این شرکت بسیار متنوع و به روز هستند و به سراسر دنیا ارسال می شوند. شرکت فرنام صنعت پاکسا در ایران وارد کننده محصولات واترجت صنعتی این برند می باشد. تولید کننده ها بر اساس نوع کاربرد در محیط های مختلف مدل های متنوعی از این دستگاه را طراحی و تولید می کنند.

انواع واترجت صنعتی بر اساس نوع کارکرد و محیط مورد استفاده

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتیدستگاه های تمیز کننده فشار قوی بر اساس نوع کاربرد به دو دسته واترجت خانگی یا کارواش خانگی (ثابت و متحرک) و واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی مجزا می شوند. بنابر نوع کاربرد و محیط کاری، کیفیت و قدرت کارواش صنعتی نسبت به کارواش خانگی بسیار بیشتر است. از این گذشته شستشوی صنعتی با واترجت پیشرفته موجب می گردد سطح کیفیت بهداشت ارتقاء پیدا کرده و انجام کارهای روزمره با سرعت بیشتری ممکن می شود.

 

منبع انرژی واتر جت صنعتی

بر اساس منبع انرژی، واترجت صنعتی به دو شکل واترجت برقی و واترجت بنزینی طراحی و تولید می شود. از واترجت های مجهز به موتور برقی می توان در محیط های باز و بسته استفاده کرد. این مدل از شوینده های فشار قوی نسبت به مدل های بنزینی یا دیزلی کم صداتر و سبک تر است، آلودگی ایجاد نمی کند و هزینه تعمیر و نگهداری آن کمتر است. تامین انرژی واترجت بنزینی از سوخت های فسیلی می باشد و بهتر است از آن ها فقط در محیط باز بهره برد. این نوع مدل به راحتی قابل جابجایی بوده و محدودیت ناشی از کابل برق از بین می رود.

توان موتور واترجت صنعتی

یکی از مهمترین پارامترهایی که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد توان موتور واترجت صنعتی است، زیرا انرژی مورد نیاز برای عملکرد پمپ آب توسط موتور تامین می شود که در تعیین دبی و مقدار فشار ایجاد شده برای پاشش آب خروجی نقش حیاتی را ایفا می کند. اینکه بخواهید از شوینده های فشار قوی برای تمیز کردن خانه، باغ، گاراژ و یا حتی خانه حیوانات اهلی استفاده کنید، تجهیزات ساخت شرکت Ehrle برای نظافت این محیط ها از سطوح مرطوب و خیس گرفته تا سطوح خشک، بهترین راه حل و مناسب ترین انتخاب می باشند.

انواع واترجت صنعتی بر اساس دمای آب خروجی

استفاده از واترجت صنعتی در دامداریبرای شستشوی بسیاری از سطوح، آب سرد فشار قوی آلودگی را بر طرف و نیازی به آب گرم نیست. اما برای شستشوی بعضی از سطوح به ویژه سطوحی که با آلودگی های چرب و روغنی، رسوبات به جا مانده و جرم های ناشی از مواد شیمیایی مواجه می باشند، به آب گرم نیاز است. بر همین اساس واترجت صنعتی به دو دوسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم تقسیم می شوند. این دستگاه ها قابلیت افزایش دمای آب را تا 140 درجه سانتی گراد دارند. شوینده های فشار قوی در مراکز صنعتی مختلفی از جمله دامداری ها کاربردهای ویژه ای دارند. واترجت صنعتی در دامداری دارای مزایای قابل توجهی همچون جلوگیری از انتقال و گسترش عوامل بیماری زا، افزایش طول عمر تجهیزات دامداری و حفظ سلامت کارکنان می باشد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش