شستشوی موتورخانه با واترجت صنعتی

شستن موتورخانه با دستگاه کارواش صنعتی

موتورخانه ها یکی از بخش های تاسیسات هستند که برای کنترل انواع سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه مناسب در ساختمان ها در نظر گرفته می شوند. برای این که بتوان عملکرد این سیستم ها را بهبود بخشید، لازم است قسمت های مختلف آن را در دوره های زمانی مختلف و پیاپی نظافت کرد. در واقع شستشوی موتورخانه باعث رسوب زدایی بخش های مختلف می شود. کارهای دیگری که در نظافت موتورخانه ها باید به آن ها توجه کرد شستن سطوح کف، جرم گیری و حذف روغن از لوله ها و اتصالات می باشد که هر یک در جایگاه خود می توانند طول عمر مفید تجهیزات را افزایش دهند. با توجه به این که شستشوی موتورخانه کاری سخت و پیچیده می باشد لازم است برای انجام آن از دستگاه های مخصوص استفاده کرد. استفاده از واترجت صنعتی یک راهکار بهینه و موثر برای شستشوی لوله ها و سایر تجهیزات در موتورخانه می باشد.

اهمیت شستشوی موتورخانه

شستشوی موتورخانه با واترجت صنعتی

موتورخانه ها از جمله مکان هایی هستند که نگهداری و تعمیر آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از بخش نگهداری می توان به شستشوی موتورخانه اشاره کرد که موضوع مهمی است. اولین موضوعی که می تواند اهمیت نظافت موتورخانه ها را نشان دهد بهبود عملکرد تاسیسات می باشد. از مزایای دیگر شستشوی موتورخانه می توان به کاهش انواع آلودگی ها اشاره کرد که به تمیزی بهتر محیط کمک کند. اگر امور نظافتی موتور خانه ها در زمان های مناسب انجام گیرد از به وجود آمدن مشکلات دیگر در تاسیسات جلوگیری می کند. با توجه به این که در تاسیساتی مانند موتورخانه ها تعداد لوله بالا می باشد و معمولا رسوبات این لوله ها به سختی از بین می روند، بهتر است از روش های مکانیزه برای شستشوی آن ها استفاده کرد. کارواش صنعتی به عنوان روشی مکانیزه می تواند به از بین بردن تمام رسوبات و آلودگی های لوله ها کمک کند.

 

 

استفاده از واترجت صنعتی برای شستن موتورخانه

همان طور که گفته شد واترجت دستگاهی مناسب برای شستشوی موتورخانه می باشد. این دستگاه ها با سرعت بالایی که دارند تمام قسمت های موجود در تاسیسات را در کوتاه ترین زمان تمیز می کنند. پمپ فشار قوی بخش مهم این دستگاه است که به کمک آن آب ورودی به واترجت به فشار های بالا می رسد. آب پر فشار ابزار دستگاه واترجت برای حذف آلودگی ها از روی سطوح می باشد. نازل دستگاه نیز تعیین کننده نحوه پاشش آب بر روی سطح است. دمای آب خروجی دستگاه بسته به مدل می تواند گرم یا سرد باشد. در مجموع واترجت صنعتی می توانند تمام آلودگی های عمیقی که از قبل باقی مانده است را به راحتی و در کمترین زمان از بین ببرد. یکی دیگر از مواردی که باعث استفاده از این دستگاه ها برای شستشوی موتورخانه شده است، راحتی استفاده از آن می باشد. ساختار ساده این دستگاه ها استفاده از آن را آسان کرده است به طوری که هر اپراتوری به راحتی می تواند با آموزش اندکی با آن کار کند. استفاده از این دستگاه ها نیاز به نیروی کار را که در روش های سنتی بالا بود به شدت کاهش داده و از این طریق باعث کاهش هزینه ها می شود.

 

واترجت مناسب شستن موتورخانه

شستن موتورخانه با دستگاه کارواش صنعتی

واترجت صنعتی در مدل های مختلف با تفاوت در فشار کاری، دبی، دمای آب خروجی و منبع تغذیه طراحی و تولید می شوند. برای انتخاب واترجت مناسب برای شستشوی موتورخانه، موارد مختلفی باید مد نظر قرار گیرد. یکی از مهم ترین نکات در انتخاب این دستگاه ها برای شستشوی تاسیسات توجه به فشار مناسب آب می باشد. فشار آب باید طوری انتخاب شود که بتواند تمام آلودگی های موجود در تاسیسات را از بین ببرد. با توجه به این که نازل های مختلفی را برای این دستگاه ها در نظر می گیرند انتخاب نازل مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر عمق آلودگی ها در موتور خانه ها زیاد باشد بهتر است از واترجت آب گرم برای شستشوی موتورخانه استفاده کرد. معمولا از واترجت های آب سرد در مواقعی استفاده می کنند که میزان آلودگی ها کم بوده و این آلودگی ها از جنس روغن نباشد. در استفاده از واترجت آب سرد برای شستشوی موتورخانه بهتر است از مواد شوینده مناسب هم استفاده کرد تا آلودگی ها به طور کامل از بین بروند.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش