شستشوی خط تولید و تاسیسات توسط واترجت

دستگاه های واترجت یا همان شوینده های فشار قوی برای شستشوی خط تولید کارخانه ها و پاک کردن آن ها از بخار، دوده، روغن و چربی، گرد و خاک، پسماند مواد اولیه و … تجهیزاتی ایده آل و کارآمد هستند. این دستگاه ها جهت شستشو و لایه برداری نوار نقاله ها، ماشین آلات و تأسیسات صنعتی به کار می روند و زمینه مناسبی را برای فرآیند بهینه تعمیر و نگهداری دوره ای کارخانه ها را فراهم می آورند. هم چنین دستگاه های واتر جت صنعتی برای تمیز نمودن محوطه های بیرونی و سطوح دور از دسترس و یا به دور از منبع آب و برق کارخانه ها نیز کاربرد دارند. تمیز کاری و نظافت صنعتی در کارخانه ها و سایت های صنعتی یک موضوع جدی به شمار می آید و بسیاری از قوانین مربوط به بهداشت و ایمنی به این تجهیزات وابسته است.

اهمیت تمیزی مناطق تولیدی

در کارخانه ها و محیط های تولیدی تمیزی و بهداشت محیط و تجهیزات با توجه به نوع کاربری منطقه اهمیت بسیار زیادی دارد و ابزارهای گوناگونی هم چون دستگاه های اسکرابر، جاروبرقی صنعتی، واترجت فشار قوی و … طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. نظافت صنعتی در نواحی تولیدی تضمین کننده انطباق محیط با استانداردهای بهداشتی بوده و علاوه بر آن حداکثر سطح بهداشت خطوط تولید، از بین بردن میکروب ها، کاهش خرابی ماشین آلات، ایمنی محیط کار، کیفیت بالای محصولات تولیدی و … را در پی خواهد داشت و تفاوت حاصل از آن کاملاً چشمگیر است.

کاربردهای متنوع واترجت در صنایع گوناگون

دستگاه های واترجت صنعتی آب سرد و آب گرم با هدف آسان ساختن و بالا بردن سرعت نظافت و رسیدگی به تجهیزات کارخانه طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه ها برای شستشوی انواع سطوح هموار و ناهمواری که نسبت به آب مقاوم هستند، کاربرد دارند. در ادامه به ذکر چند نمونه از کاربردهای کارواش صنعتی می پردازیم.

 

شستشوی کانال هوا

در بخش های مختلف مراکز صنعتی همواره کانال ها و مجراهایی جهت تهویه هوا و تأمین هوای تمیز تعبیه می گردد. گرد و غبار، خاک، دوده، چربی و رسوب در طول زمان بر روی این کانال ها تشکیل شده و به مرور زمان شدت می یابد. تمیزی کانال های هوایی کارایی بهتر و بهینه آن ها را رقم می زند و اجازه می دهد هوا بهتر و راحت تر جریان پیدا کند. بهره مندی از دستگاه های واترجت صنعتی یکی از بهترین راهکارها برای شستشوی انواع کانال های هوایی فولادی، انعطاف پذیر، عایق، خشک کن و … می باشد. به منظور شستشوی کانال ها باید لوازم جانبی مناسب به کار گرفته شود و توجه داشت که جریان آب با سیستم های برقی کانال تماس پیدا نکند.

 

 

شستشوی لیفتراک و ماشین های باری

در کارخانه ها و انبارها به منظور نقل و انتقال انواع کالاها و محصولات لیفتراک به کار می رود. دستگاه های واترجت یا کارواش صنعتی برای شستشوی این ماشین آلات کاربرد ویژه ای دارند و آلودگی های را از آن ها می زدایند. علاوه بر این وسایل نقلیه باری هم چون کامیونت ها، تریلرها، کانتینرها و … به وسیله واتر جت صنعتی قابل شستشو هستند.

 

 

 

 

شستشوی قطعات

در کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و سایر واحدهای صنعتی رده های گوناگونی از قطعات صنعتی در تأسیسات و خط تولید به کار رفته است که قابل تفکیک هستند. بسیاری از این قطعات در معرض آلودگی هایی مانند گرد و غبار و یا چربی ناشی از گریس و دیگر روغن های مصرفی قرار می گیرند که انباشت آلودگی بر روی آن ها از کارایی و طول عمر آن ها می کاهد. شستشوی به موقع این قطعات از فرسایش و کاهش طول عمر آن ها جلوگیری به عمل می آورد و فرآیندهای پر هزینه تعمیر و یا تعویض را به تعویق می اندازد. دستگاه واترجت صنعتی تمامی سطح قطعات صنعتی و حتی خلل و فرج دور از دسترس آن را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت شستشو می دهد و در صورت وجود آلودگی های چرب و روغنی کارواش فشار قوی آب گرم کاربرد دارد.

 

 

شستشوی مخازن و سیلوها

بسیاری از کارخانه ها دارای مخازن و سیلوهایی هستند که انواع مواد اولیه و یا محصولات فرآوری شده در آن ها نگهداری می شود. از آن جایی که نگهداری برخی محصولات دوره های زمانی طولانی تری را در برمی گیرد، مخازن و سیلوها باید به طور مداوم نظافت و شستشو شوند. بنابراین تمیز نمودن مخزن و سیلو با استفاده از واترجت صنعتی هنگامی که خالی هستند، نه یکی از بهترین راهکارها برای محافظت از آن ها به شمار می آید بلکه این بخش ها را برای پر کردن دوباره آماده می سازد. در کارخانه های تولید و فرآوری مواد خوراکی از اهمیت دو چندان برخوردار است.

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش