نقش جاروی صنعتی در تامین سلامت محیط

جاروبرقی صنعتی

ایجاد و حضور آلاینده ها در محیط کسب و کار و صنایع تولیدی امری اجتناب ناپذیر می باشد. حضور این آلاینده ها در محیط می تواند تاثیرات نا مطلوبی را بر روی سطوح بهداشتی محیط داشته سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را به خطر بی اندازد. ذرات ریز گرد و غبار که در چرخه تولید محصولات ایجاد می گردند به واسطه وزن سبک و ابعاد ریز به راحتی در هوا معلق شده و برای مدت زمان های طولانی در محیط پیرامون شناور بوده و به راحتی می توانند به سیستم تنفسی افراد نفوذ کنند. نفوذ این ذرات ریز به داخل سیستم تنفسی می تواند مشکلات و بیماری های دستگاه تنفسی را در پی داشته باشد. در صورتیکه این ذرات گرد و غبار متعلق به مواد سمی و شیمیایی باشند، تهدید جدی تری برای سلامت افراد محسوب می شوند. از این رو در کنار حذف آلاینده ها، حذف موثر و با کیفیت ذرات ریز گرد و غبار از محیط امری ضروری می باشد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت قادر به جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها نبوده و نه تنها گرد و غبار را از محیط حذف نیم نماید بلکه موجب انتشار بیشتر آنها در محیط می گردد. به منظور حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها و همچنین بهبود کیفیت سلامت و تامین سطوح بهداشتی محیط مورد نظر، استفاده از دستگاه جاروی صنعتی یا جاروبرقی صنعتی گزینه ای مناسب می باشد. دستگاه جاروی صنعتی به واسطه داشتن ویژگی های منحصر به فرد، عملیات نظافت و جمع آوری آلاینده ها را بدون انتشار ذرات ریز گرد و غبار میسر می نماید.ویژگی های جاروی صنعتی

جاروبرقی صنعتیجاروی صنعتی به منظور جمع آوری و مکش آلاینده ها مجهز به موتور و پمپ مکنده می باشد. تجهیز دستگاه های مکنده صنعتی به موتور توربینی امکان استفاده مداوم و پی در پی را فراهم می نماید. فعالیت همزمان موتور و پمپ دستگاه با ایجاد خلا نسبی در داخل مخزن موجب انتقال هوا و در نهایت انتقال آلاینده ها به داخل مخزن و حذف آنها از محیط می شود. استفاده از نیروی مکش در این دستگاه ها مانع از انتشار ذرات گرد و غبار می گردد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی به منظور ممانعت از خروج ذرات ریز گرد و خاک از داخل مخزن دستگاه مجهز به سیستم فیلتراسیون کارآمد می باشند. 

نقش جاروبرقی صنعتی در تامین سلامت محیط

جاروی صنعتیدستگاه های مکنده صنعتی به منظور سهولت در نظافت و همچنین تامین حداکثری سلامت محیط مجهز به سیستم های فیلتراسیون قدرتمند می باشند. استفاده از فیلتر های با مساحت بالا نقش بسزایی در به دام انداختن ذرات معلق داخل مخزن دارند. همچنین تراکم مناسب الیاف فیلتر و کاهش در سایز منافذ، با به دام انداختن کوچک ترین ذرات ریز گرد و غبار مانع از خروج آنها از داخل مخزن می گردد. سیستم نظافت فیلتر به عنوان یکی از بخش های مهم دستگاه مکنده با تکاندن فیلتر دستگاه در فواصل زمانی معین مانع از خفگی فیلتر شده و نه تنها عملکرد بهینه فیلتر را تضمین می نماید، بلکه موجب پیوستگی در عملکرد مکش نیز می گردد. اهمیت فیلتر در ممانعت از خروج آلاینده ها به حدی می باشد که به منظور حفاظت از فیلتر در برابر بریدگی و آسیب های وارده ناشی از ذرات تیز و برنده، دستگاه جاروبرقی صنعتی مجهز به سیستم سایکلون می باشد. آلاینده های مکش شده توسط دستگاه جاروی صنعتی با ورود به داخل سیستم سایکلون، در یک جریان گردابی به دام افتاده و در نهایت مستقیما به داخل مخزن سقوط می نماید. در آخرین مرحله، ذرات معلق و شناور با برخورد به فیلتر دستگاه در داخل مخزن به دام افتاده و قادر به باز نشر در محیط نمی باشند.

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش