توصیه های ایمنی در هنگام استفاده از کارواش صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. این دستگاه ها با استفاده از فشار بالای آب تمامی آلاینده های انباشته بر روی سطوح را شستشو داده و نظافت می نماید. دستگاه کارواش صنعتی به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه،‌ دارای توان نظافتی بالایی بوده و از این رو شستشو ارائه شده توسط این دستگاه ها بسیار با کیفیت تر از شیوه ها سنتی می باشد. ضمن اینکه،‌ سرعت عمل این دستگاه ها بسیار بالا بوده و در نتیجه نظافت را در زمان کوتاه تری نسبت به شیوه های سنتی انجام می دهد. تجهیز این دستگاه ها به پمپ فشار قوی موجب افزایش فشار آب ورودی به دستگاه و در نهایت پاشش پر فشار آن بر روی سطوح هدف می گردد.

 

الگوی پاشش آب نازل های کارواش صنعتی

کارواش صنعتینازل دستگاه کارواش صنعتی یکی از بخش های دستگاه واترجت می باشند که با جهت دهی به آب پرفشار خروجی از دستگاه، نقش بسزایی در تسریع فرآنید شستشو ایفا می نماید. نازل های دستگاه کارواش صنعتی الگو های پاشش متفاوتی دارند. مسلما داشتن اطلاعات کافی از نوع نازل و چگونگی الگوی پاشش آن و همچنین تناسب الگوی پاشش با سطوح مورد نظر می تواند تاثیر بسزایی در سرعت عملیات داشته باشد. به عنوان نمونه،‌ نازل با زاویه پاشش 45 درجه برای شستشو و نظافت سقف ها و پیاده راه ها مناسب می باشد، در حالیکه نازل با الگوی پاشش کاردکی، برای حذف آلاینده ها از روی سطوح بتنی عملکرد بهتری دارد. از سوی دیگر نازل هایی با الگوی پاشش سوزنی و 15 درجه برای نظافت و شستشوی بخش هایی با دسترسی دشوار، گوشه ها و کناره ها مناسب هستند. البته فارق از الگوی پاششی نازل ها، آب پر فشار خارج شده از دستگاه کارواش صنعتی به واسطه فشار بالایی که دارد، در صورت برخورد با پوست و بدن آسیب زا می باشد.

 

توصیه های ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه کارواش صنعتی

واترجت صنعتیبا توجه به پاشش آب با فشار های بالا توسط دستگاه های کارواش صنعتی،‌ در نظر گرفتن نکات ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه به منظور حفظ سلامت کاربر و محافظت از سطوح هدف الزامی می باشد. از جمله نکات ایمنی قابل اشاره در حین استفاده از دستگاه واترجت صنعتی، رعایت فاصله مناسب بین نازل و سطوح هدف می باشد. نزدیکی بیش از حد نازل به سطوح هدف می تواند، موجب آسیب پوشش رنگ سطوح، آسیب بدنه خودرو و یا کنده شدن آسفالت از روی سطوح کف شود. استفاده از فشار های بسیار بالا برای حذف لایه های رو غن انباشته بر روی سطوح بتنی نیز می تواند موجب آسیب این سطوح گردد. شستشوی شیشه ها با واترجت صنعتی نیز به دقت بالایی نیاز دارد چرا که استفاده از فشار زیاد یا نزدیکی بیش از حد نازل به شیشه ها موجب شکستگی آنها می شود. با توجه به اینکه فشار آب خروجی از دستگاه واترجت صنعتی بالا می باشد، هدف گرفتن افراد یا حیوانات با آن می تواند صدمات جدی و بعضا جبران ناپذیری به آنها وارد نماید. همچنین لازم است قبل از شروع عملیات از عدم حضور اتصالات الکترونیکی اطمینان حاصل نمود و یا به صورت کاملا ایمن و به منظور ممانعت از تماس اتطالات برقی با آب از عایق بندی مناسب استفاده نمود. توجه به دستورالعمل کارخانه سازنده پیش از استفاده از دستگاه کارواش صنعتی از دیگر مواردی می باشد که نقش بسزایی در ایمنی محیط و حفظ سلامت کاربر ایفا می نماید. از دیگر نکات ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه کارواش صنعتی می توان به استفاده از مواد شوینده مناسب و سازگار با دستگاه اشاره نمود. چرا که استفاده از مواد شوینده ای که استاندارد های لازم برای استفاده در دستگاه کارواش را ندارند، می تواند موجب آسیب های جدی به دستگاه گردد. بازبینی شیلنگ فشار قوی به منظور عدم وجود پارگی و سوراخ در شیلنگ از دیگر مواردی می باشد که پیش از شروع عملیات شستشو نیاز به بررسی دارد.

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش