افزایش طول عمر و بهبود کارایی اسکرابر با حفظ و نگهداری آن

دستگاه اسکرابر برای شستشو و خشک نمودن هم زمان سطح زمین به کار می رود و در پایان کار با آن نخستین چیزی مورد توجه قرار می گیرد، نظافت و تمیزی خود دستگاه می باشد. نگهداری و مراقبت از دستگاه کف شوی طول عمر مفید آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و در نهایت صرفه جویی در هزینه ها را در پی خواهد داشت. زمین شوی صنعتی هم چون بسیاری دیگر از ماشین آلات مکانیزه راه و روش های مخصوص به خود را در زمینه تمیز کاری دارد و با توجه به ساختار دستگاه شیوه های نظافتی مناسب به کار گرفته می شود. در ادامه مهم ترین قوانین نگهداری از اسکرابر نشان داده خواهد شد.اهمیت حفظ و نگهداری اسکرابر

انجام فرآیند تعمیر و نگهداری دستگاه های کفشوی صنعتی در هم پیچیدگی مسائل جلوگیری نموده و مانع از گسترش مشکلات به وجود آمده در دستگاه می گردد. مراقبت منظم از دستگاه سبب شده خرابی های سنگین تر به بار نیاید و دیگر ضرورتی به انجام تعمیرات پی در پی و متوالی نباشد. یکی از مهم ترین اقدامات اولیه جهت حفظ و نگهداری اسکرابر صنعتی مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه بوده که این امر میزان خطاها را در هنگام به کارگیری دستگاه و مراقبت از آن به حداقل کاهش می دهد. به این ترتیب در هنگام به کارگیری دستگاه و نگهداری از آن میزان اشتباه ها به کمترین حد خود کاهش یافته و دست یابی به طولانی ترین دوره از عملکرد مطلوب امکان پذیر می گردد. برنامه ریزی مناسب برای سرویس منظم اسکرابر سبب می شود ایرادهای جزئی که به مرور زمان می توانند به یک مشکل بزرگ تر تبدیل شوند، به موقع از میان برداشته شده و در نتیجه طول عمر دستگاه افزایش و هزینه های کلی کاهش یابد.


بازبینی اجزای مختلف کف شوی

دستگاه کف شور صنعتی از بخش های گوناگونی تشکیل شده که تمیز نمودن و بررسی این تجهیزات به طور جداگانه، جز برنامه تعمیر و نگهداری قرار دارد.


نظافت برس زمین شوی

برس اسکرابر قطعه ای است که به طور مستقیم با سطح زمین تماس پیدا می کند و در نتیجه بیشترین توجه ها را به خود جلب می نماید. اگر در هنگام کار با دستگاه ذرات خارجی و زباله به الیاف برس بچسبد، حذف هر چه سریع تر این آلاینده ها ضرورت پیدا می کند. باقی ماندن ذرات خشن در برس و استفاده مکرر از آن به این شکل منجر به خرابی دستگاه خواهد شد و علاوه بر آن احتمال آسیب رسیدن به سطح زمین به وجود می آید.

 

 

نحوه اتصالات

یکی از راه کارهای مراقبت از دستگاه اسکرابر بررسی بست ها می باشد؛ به عنوان مثال محل اتصال شلنگ ها، لاستیک تی، برس و دیگر اجزایی که قابل جدا شدن هستند، باید پیش از کاربرد دستگاه، به دقت بازبینی گردند تا در صورت هر گونه نشتی و عدم اتصال درست، اقدامات لازم انجام پذیرد. با این کار کفشور در وضعیت بهینه خود به عملیات شستشو می پردازد و مراقبت های پیش از شروع کار با دستگاه مانع از بروز خرابی های بزرگ تر خواهد شد.

 

 

تی لاستیکی کف شور صنعتی

در کنار برس دستگاه اسکرابر، بخشی از آب جمع کن یعنی تی لاستیکی نیز باید تمیز گردد؛ لاستیک تی همانند برس به طور مستقیم با زمین تماس داشته و در هنگام جمع آوری آب و آلودگی های باقی مانده، امکان به دام افتادن زباله های کوچک در این قطعه ایجاد می شود که به آن صدمه وارد کرده و خط و خش هایی بر روی زمین شکل می گیرد. از همین رو نظافت لاستیک تی پس از هر بار استفاده نقش مؤثری در بهبود کارایی دستگاه و افزایش طول عمر مفید آن ایفا می نماید.

 

 

بازدید شلنگ ها

همه دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی دارای سه شلنگ آب تمیز، آب کثیف و مکش می باشند که به راحتی قابل بازبینی و تعویض هستند. در صورت وجود هر گونه گرفتگی، پوسیدگی و پارگی در شلنگ ها عملکرد کف شوی با اختلال مواجه شده که با تعویض به موقع اجزای مصرفی از بروز این پدیده جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

 

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش