نظافت ورزشگاه با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

نظافت ورزشگاه با تجهیزات نظافتی صنعتی

نظافت ورزشگاه به جهت ایجاد فضایی پاکیزه و ارائه خدمات رفاهی ارزنده به تماشاچیان و بازیکنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هیچ دلیلی برای عدم رسیدگی صحیح به نظافت یک مجموعه ورزشی قابل توجیح نیست. لازم است از تمامی تجهیزات نظافتی استاندارد و به روز استفاده شود. در این مقاله ضرورت این کار و همچنین مراحل انجام آن را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

نظافت ورزشگاه با دستگاه اسکرابر صنعتی
استفاده از اسکرابر در نظافت ورزشگاه

چالش ­های نظافت ورزشگاه

یکی از مهم­ترین فاکتورهایی که ضرورت استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی را ملموس می­کند، وسعت یک مجموعه ورزشی است. لازم است در بین هر بازی و در کمترین زمان ممکن کل بخش­های مجموعه نظافت شود و وسعت آن یک چالش مهم در نظافت محسوب می­شود.

مراجعه زیاد افراد

به جهت تردد بالای افراد شامل بازیکنان و تماشاچیان، پاکیزه نگه داشتن یک مجموعه ورزشی امری ضروری است که باید به طور مداوم انجام شود. این کار برای حفظ سلامت افراد و زیبایی بصری محیط اجتناب ناپذیر است.

حجم آلودگی بالا

مسلما تمامی تماشاچیان آن طور که باید برای حفظ نظافت ورزشگاه تلاش نمی­کنند. علاوه بر این که تاکید و تذکر لازم است، تحت هر شرایطی باید برای پاکسازی به موقع و سریع محیط اقدام شود. چرا که حجم آلودگی بسیار بالا خواهد بود و تنها با به کارگیری تجیهزات صنعتی پیشرفته پاکسازی سریع و همیشگی امکان پذیر است.

 

شستشوی ورزشگاه با اسکرابر
شستشوی ورزشگاه یا تجهیزان نظافتی صنعتی

بخش ­های مختلف یک مجموعه ورزشی بزرگ­ترین چالش در نظافت

یک مجموعه ورزشی متشکل از بخش­ های متعدد و مختلفی است. از سالن تعویض لباس گرفته تا جایگاه تماشاچیان و سرویس ­های بهداشتی باید به طور مکرر و روزانه نظافت شود.

[ مقالات مرتبط: کاهش هزینه شستشو در سالن های ورزشی با کفشوی صنعتی ]

ضرورت پاکیزگی و نظافت محیط در بخش تماشاگران

تماشاگران برای لذت بردن از بازی وقت و هزینه خود را صرف کرده­اند. لازم است در بدو ورود، در محیطی بهداشتی و استاندارد پذیرایی شوند. بهترین کار الویت قرار دادن نظافت ورزشگاه نسبت به سایر مسائل حاشیه­ای دیگر است. متاسفانه اغلب باشگاه­ های ورزشی در فکر وسعت دادن فضا هستند. در صورتی که در شرایط فعلی هم آن طور که باید نظافت یک مجموعه نسبتا کوچک را مدیریت نمی­کنند.

نظافت جایگاه تماشاگران

همان­طور که ذکر شد، پر تردد ترین بخش یک مجموعه ورزشی که از جمعیت بسیار زیادی استقبال می­کند، جایگاه تماشاگران است. نظافت ورزشگاه در این بخش کار دشوار و زمانبری است. شما به جاروبرقی صنعتی، اسکرابر و واترجت برای پاکسازی صد درصدی آلودگی­ها احتیاج خواهید داشت.

جمع آوری آلودگی­ ها از بین صندلی­ ها

قبل از این که بخواهید از دستگاه ­های صنعتی نظافتی استفاده کنید، لازم است آلودگی­های درشت را با استفاده از انبر از بین صندلی­ها بردارید. پس از آن می­توانید سراغ مراحل بعدی بروید.

تمیز کردن صندلی ­ها به کمک جاروبرقی صنعتی

می ­توانید برای نظافت صندلی ­ها از جاروبرقی صنعتی کمک بگیرید. صندلی­ ها بیشتر از هرجای دیگری آلوده خواهند شد. استفاده از تجهیزات دستی با توجه به وسعت ورزشگاه چندان کار هوشمندانه ­ای نیست. اگر چنین اقدامی کنید، زمان را هدر داده ­اید و از طرفی به نیروی کار بیشتری احتیاج خواهید داشت.

نظافت آلودگی­ های عمیق با دستگاه واترجت

برخی از لکه­ ها و آلودگی­ ها نیاز به شستشو با آب و مواد شوینده دارند. لازم است هر چند وقت یکبار این کار را با استفاده از واتر جت انجام دهید. این ابزار برای نظافت ورزشگاه بزرگی که سرپوشیده نیست، بسیار کارآمد است.

بخش جایگاه ویژه

برای نظافت این بخش باید دقت بیشتری به خرج داد. چرا که بیشتر خبرنگاران و مسئولین ناظر در این محدوده مستقر خواهند بود.

شستشوی کف بتنی طبقات در ورزشگاه­ های بزرگ با دستگاه اسکرابر صنعتی

در این بخش جاروبرقی کفایت نخواهد کرد. لازم است از تجهیزات بهتری از قبیل اسکرابر ورزشگاه استفاده کنید.

 

حذف و نظافت آلودگی¬های عمیق با دستگاه واترجت
حذف و نظافت آلودگی های عمیق

نظافت سرویس­های بهداشتی

ضرورت نظافات مکرر این بخش نیز به جهت جلوگیری از شیوع بیماری­ ها بسیار حایز اهمیت است.

شستشوی بهینه و سریع با دستگاه واترجت

اگر می­خواهید نظافت ورزشگاه به نحو احسن در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد، استفاده از دستگاه واتر جت را فراموش نکنید. واترجت آب پرفشار را با حداقل میزان مصرف، جهت نظافت محیط ورزشی استفاده خواهد کرد.

جمع بندی

برای شستن پیست تارتان که کفی خشن دارد هم می­توانید از تمامی این تجهیزات ذکر شده از قبیل واتر جت و جاروبرقی کمک بگیرید. شستشوی با نازل زمین شوی دستگاه واترجت صنعتی نظافت کف را آسان­تر خواهد کرد. سایر بخش­ها نیز در نظافت ورزشگاه باید در نظر گرفته شود. نظافت محوطه بیرونی ورزشگاه هم مانند محدوده داخلی حایز اهمیت است. نظافت بخش اداری با جاروبرقی و اسکرابر به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش