آموزش کار با دستگاه اسپری مکش یا مبل شوی

آموزش و نحوه استفاده از دستگاه اسپری مکش یا مبل شوی

مبل، فرش، موکت و … همگی از منسوجاتی هستند که در معرض آلودگی های بسیار زیادی مانند لکه ها و گرد و غبار قرار دارند. با استفاده از جاروبرقی می توان گرد و غبار روی این سطوح را جمع آوری نمود. اما لکه های مختلف روی منسوجات به راحتی قابل نظافت نیستند. استفاده نمودن از روش های سنتی نیز می تواند هنگام از بین بردن لکه ها موجب آسیب دیدگی الیاف منسوجات شود. استفاده نمودن از روش های به روز و مکانیزه می تواند علاوه بر پیشگیری از آسیب دیدگی الیاف پارچه، موجب صرفه جویی در هزینه نظافت شود. دستگاه اسپری مکش یا مبل شوی یکی از کاربردی ترین دستگاه های مکانیزه جهت از بین بردن این لکه ها، است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با آموزش کار با دستگاه اسپری مکش و مزایای آن، بیشتر آشنا کنیم.

اسپری مکش چیست

دستگاه اسپری مکش یکی از مناسب ترین دستگاه های نظافتی، جهت شستشوی مبل، موکت و فرش ها است. دستگاه ترکیبی از یک جاروبرقی آب و خاک با دستگاه شستشوی مبل و فرش است که قابلیت شستشو و خشک کردن را دارد. به طور کلی دستگاه اسپری مکش، دستگاهی بسیار سبک، مقاوم و قابل حمل است که می تواند بدون نیاز به جابجایی انواع سطوح را نظافت نماید. از طرفی سیستم مکش بسیار قوی این دستگاه از باقی ماندن رطوبت روی الیاف پارچه جلوگیری می نماید. وجود این سیستم موجب افزایش سرعت نظافت و شستشو در فضاهای مختلف نیز می شود. از طرفی نازل های مخصوص این دستگاه مکانیزه، موجب می شود تا آب و مایعات آلوده را نیز به راحتی از روی الیاف جمع آوری نمود. به همین دلیل از آسیب دیدگی الیاف جلوگیری نموده و موجب افزایش طول عمر آن ها می شود.

اسپری مکش چیست و مزیت های مبل شوی
اسپری مکش

نحوه عملکرد دستگاه اسپری مکش

نحوه عملکرد دستگاه اسپری مکش به گونه ای است که، با استفاده از پمپ کم فشار، محلول آب و مواد شوینده را به سطح مورد نظر می پاشد. به کمک موتور مکش، آلودگی و کف به داخل مخزن، مکش می شود. به دلیل سرعت مکش بالا، آلودگی ها جدا شده و سطح تا حد زیادی خشک می شود. این دستگاه نظافتی بمنظور شستشوی سطوح مختلف فرش، صندلی و … با اتصال نازل مخصوص آن کاربردی تر خواهد بود. استفاده نمودن از دستگاه مبل شوی، روشی بسیار ایمن و موثر در از بین بردن آلودگی و لکه های باقی مانده روی منسوجات است.

به طور کلی این دستگاه از دو مخزن جدا به منظور نگهداری از آب تمیز و جمع آوری آب آلوده، یک دستگاه مکش قوی، فیلتر و … تشکیل شده است. آلودگی های جمع آوری شده توسط نازل، درون مخزن آب کثیف جمع آوری می شود. همچنین وجود فیلتر از انتقال آلودگی و گرد و غبار ناشی از آن، به فضاهای دیگر جلوگیری می نماید. نکته قابل توجه در طراحی این دستگاه مکانیزه، این است که مستقل بودن مخزن آب آلوده موجب شده تا آب کثیف جدا از چرخه نظافت و شستشو قرار گیرد.

 

نحوه عملکرد دستگاه اسپری مکش
نحوه عملکرد دستگاه اسپری مکش

مزیت های استفاده از دستگاه اسپری مکش

استفاده نمودن از دستگاه اسپری مکش ویژگی های منحصر به فردی دارد، که موجب شده تا از این دستگاه علاوه بر مصارف خانگی، در مصارف عمومی نیز مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد های متعدد دستگاه مبل شوی، موجب استقبال فراوان از این دستگاه شده است. از برترین ویژگی های این دستگاه های مبل شوی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• کیفیت بالای شستشو و سرعت عمل زیاد در نظافت

• عدم نیاز به جابجایی در هنگام شستشوی از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه است.

• قابلیت خشک کردن سطوح بلافاصله پس از شستشوی منسوجات که موجب کاهش نفوذ آلودگی بر روی الیاف پارچه می شود.

• عدم نیاز به وسایل جانبی برای انجام فرآیند نظافت نیز موجب کاهش هزینه های آن می شود.

• استفاده آسان و سهولت کاربری از دیگر مزایای اسپری وک می باشد.

کاربرد های اسپری مکش

از دستگاه های اسپری مکش می توان در مصارف بسیار متنوعی استفاده نمود. به همین دلیل است که استفاده نمودن از این دستگاه با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است. از جمله کاربرد های متنوع این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• شستشوی صندلی های ماشین

• شستن فرش ها و موکت ها

• نظافت و شستشوی مبل ها

• تمیز کردن شیشه ها

• شستن سطوح سخت مانند سرامیک، سنگ و …

• تمیز کردن کفپوش و سطوح کف

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش