لایه برداری از روی سطوح با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی

لایه برداری سطوح با کارواش صنعتی

لایه برداری، رنگ بری و زنگ بری از روی سطوح از جمله عملیات های سنگین نظافتی می باشند. به منظور افزایش مقاومت و کارآیی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی در شرایط سخت کاری، اغلب از فلزاتی چون فولاد و آهن در ساخت بدنه و قطعات استفاده می شود. مسلما استفاده بلند مدت از تجهیزات و مجاورت سطوح بدنه ماشین آلات و قطعات با رطوبت و مایعات موجب خوردگی و از بین رفتن پوشش رنگ سطوح بدنه می گردد. مسلما آسیب وارد آمده بر روی پوشش رنگ بدنه موجب تماس مستقیم سطوح فلزی بدنه با هوای بیرون و رطوبت شده و در نتیجه می تواند موجب خوردگی و وارد آمدن آسیب به سطوح زیرین گردد. به منظور محافظت از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی از بین بردن لایه های رنگ مخدوش شده و زنگ های ایجاد شده بر روی سطوح به منظور فراهم نمودن سطوحی صاف نقش بسزایی در ارتقا کیفیت پوشش رنگ بعدی دارد. یکی از اقدامات اساسی برای رنگ بری و زنگ بری از روی سطوح سند بلاست با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی می باشد.نحوه عملکرد واترجت صنعتی

کارواش صنعتیکارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و حذف لایه های آلودگی از روی سطوح هموار و ناهموار افقی می باشد. دستگاه کارواش صنعتی با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و از محیط حذف می نماید. فشار پاشش و سرعت پاشش دو فاکتور مهم در دستگاه های کارواش صنعتی می باشند. هر چه فشار پاشش دستگاه بیشتر باشد، توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه سرعت پاشش بیشتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر می شود. با توجه به اینکه دستگاه های کارواش صنعتی در تماس مستقیم با آب قرار دارند، تمامی اجزا و بخش های دستگاه از مواد مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی ساخته شده است.

سند بلاست با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی

سند بلاست با کارواش صنعتیاستفاده از شیوه های سنتی برای حذف لایه های رنگ، زنگ بری و لایه برداری از روی سطوح بسیار دشوار، رمان بر و پر هزینه می باشد. سند بلاست یکی از شیوه های متداول برای حذف لایه های رنگ و زنگ از روی سطوح می باشد. استفاده از سند بلاست خشک در عملیات های صنعتی اگرچه موجب سهولت لایه برداری می شود اما پراکندگی و انتشار ذرات ماسه به اطراف و انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون خود به عنوان معضلی در فرآنید نظافت محسوب می شود. اما استفاده از سند بلاست همراه با دستگاه کارواش صنعتی در کنار تسریع در فرآیند لایه برداری و نظافت مانع از انتشار ذرات گرد و غبار و ماسه به اطراف می گردد. در سند بلاست خشک ذرات ماسه یا دیگر ذرات زبر و خشن با استفاده از کمپرسور هوا و نازل های پاشش بر روی سطوح هدف پاشش می شوند. در حالیکه در سند بلاست با دستگاه واترجت پاشش آب پر فشار با ذرات خشن و زبری چون شن و ماسه همراه شده و بر روی سطوح هدف پاشش می شود.

مزایای استفاده از دستگاه سندبلاست با آب

کارواش صنعتیدر فرآیند سند بلاست خشک، ذرات زبر و خشنی چون شن و ماسه با استفاده از کمپرسور هوا بر روی سطوح هدف پاشش می شوند. اگر چه استفاده از این شویه نقش موثری در سهولت و تسریع فرآیند زنگ بری و جرم زدایی دارد اما پاشش پر فشار این ذرات بر روی سطوح هدف موجب انتشار آنها در فضای پیرامون شده و در نهایت جمع آوری و نظافت محیط پس از اتمام فرآیند امری دشوار و زمان بر می باشد. ضمن اینکه کیفیت هوای پیرامون نیز در اثر معلق شدن ذرات ریز گرد و غبار به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. این در حالیست که جایگزین نمودن آب پر فشار به جای هوای پر فشار با شناور نمودن ذرات ماسه و جهت دهی بهار به این ذرات از انتشار و پرتاب آنها در محیط ممانعت نموده و آلودگی حاصل پس از عملیات اصلی را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. علاوه بر این در شیوه سند بلاست با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی، ذرات ریز گردو غبار به واسطه حضور آب مهار شده و کیفیت هوای پیرامون حفظ می شود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش