آماده سازی سطوح با دستگاه واترجت

دستگاه های شوینده فشار قوی روشی توصیه شده و بسیار مؤثر برای شستشوی سطوح مختلف هستند که عملیات تمیز کاری یک محیط را در مدت زمان کوتاه تر، ساده تر و با احساس رضایت بیشتری انجام می پذیرد. یکی از مهم ترین کاربردهای دستگاه های واترجت آماده سازی سطوح می باشد که با حذف لایه های آلودگی و رنگ های قدیمی همراه است. بهره مندی از دستگاه های واتر جت صنعتی کیفیت پوشش دهی دوباره سطوح را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

شستشوی فشار قوی به چه معنا است؟

واترجت صنعتی آب با فشار معمولی دریافت کرده و به جریان پر فشار تبدیل می کند که در نهایت جریان آب فشار قوی از نازل خارج شده و به سطح مورد نظر پاشش می شود. رنگ های فرسوده، گرد و خاک، جرم، کپک، آدامس، دوده، روغن، گریس و … از جمله آلاینده هایی هستند که در ساختمان ها، وسایل نقلیه، تجهیزات صنعتی، سطوح بتنی و دیگر سطوح در محیط های صنعتی و غیر صنعتی به چشم می خورد و برای از بین بردن سریع این آلودگی ها شوینده های فشار قوی مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار واتر جت صنعتی ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد و یک پمپ و موتور جهت تأمین نیروی محرکه آن بخش اصلی آن هستند. پس از تولید جریان پر فشار آب توسط پمپ، این جریان از شلنگ فشار قوی و لنس دستگاه عبور کرده و در آخر از نازل پاشش می گردد.

 

واترجت چگونه سبب تمیزی می شود؟

آب یک ماده دو قطبی است که یک قطب مثبت و یک منفی دارد و این دلیلی برای جذب آلودگی ها به شمار می آید. به منظور دست یابی به تمیزی بیشتر به ویژه در مواقع مواجه به آلاینده های چرب و روغنی، مواد شوینده مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که حتی مواد شوینده نیز پاسخگوی رفع نیازها نیستند، دستگاه های واترجت یا کارواش صنعتی به کار گرفته می شوند. در واترجت های آب سرد و آب گرم، آب با پهنای بسیار کم و با قدرت بالا پاشش شده و با ایجاد ضربه به لایه های آلودگی، آن ها را از سطح جدا می سازد. آب با سرعت بسیار زیادی در حرکت است و به عنوان باران ثابتی از ضربه های چکشی کوچک، با انرژی جنبشی بالا به سطح آلوده برخورد می کند. با تنظیم فشار دستگاه بر روی اندازه ای که با نوع و شدت آلودگی و هم چنین جنس سطح هماهنگی داشته باشد، هیچ گونه آسیبی به سطح وارد نخواهد شد.

 

شستشوی فشار قوی از کدام نظر حائر اهمیت است؟

دستگاه واترجت صنعتی یک ابزار پرکاربرد و تأثیر گذار می باشد زیرا که می تواند رنگ های قدیمی و پوسته پوسته را جدا کند، قارچ و کپک های ناشی از شرایط آب و هوایی مرطوب را از بین می برد و علاوه بر آن انواع روغن، مواد شیمیایی و سایر موادی که به سطح می چسبند و به مرور زمان سبب تخریب مصالح ساختمانی و یا تجهیزات می شوند، به وسیله واترجت ها قابل شستشو هستند.

 

 

 

آماده سازی سطح چه ضرورتی دارد؟

اگر برای رنگ آمیزی و پوشش دهی یک سطح آماده سازی آن لازم باشد، شوینده فشار قوی این وظیفه را به خوبی به انجام می رساند. با از میان برداشتن عناصر اضافی و ناخواسته و مواد شیمیایی، امکان افزودن پوشش های جدید به سطح فراهم می گردد. آماده سازی سطح پیش از پوشش دهی سبب می شود پوشش جدید با ظرافت بیشتر بر روی سطح قرار گیرد و بیشترین طول عمر را داشته باشد.

 

 

 

چگونه واترجت مناسب انتخاب می شود؟

استفاده از فشار خیلی بالا در هر شرایطی لازم نیست؛ به عنوان مثال در مصارف خانگی استفاده از واتر جت با فشار عملیاتی خیلی بالا مناسب نبوده و می تواند به سطح صدمه وارد کند. از طرف دیگر به کارگیری واترجت با فشار پایین برای شستشوهای سنگین صنعتی نتیجه ای آن چنان که باید بر جای نخواهد گذاشت. بنابراین انتخاب یک دستگاه مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد که به همین منظور شرایط محیطی، نوع آلودگی و شدت و ضعف آن و هم چنین جنس سطح مورد بررسی قرار می گیرند.

 

 

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش