مزایا و کاربردهای مکنده شهری

مکنده شهری وسیله ای است که طراحی آن بسیار ساده بوده و دارای عملکرد فوق العاده می باشد و جهت نظافت همه محیط ها و اماکن شهری مورد استفاده قرار می گیرد مضاف ار این که برای جمع آوری انواع زباله از روی انواع سطوح مناسب است. این دستگاه دارای مزیت های بی شماری بوده که سبب سهولت فعالیت های نظافتی خواهد شد. ساختار و عملکرد این وسیله در مقایسه با سوییپر صنعتی ساده تر است و دارای سهولت در به کارگیری است.

 

مزایای استفاده از مکنده شهری برای خریداران و کاربران

کاربردهای مکنده شهریدستگاه سوییپر شهری از زوایای گوناگون مزایای زیادی هم برای خریداران و هم برای کاربران آن خواهد داشت:

1- می تواند یک سرمایه گذاری موثر در بخش های نظافتی کارآمد محسوب گردد.

2- استفاده از سوییپر شهری سبب افزایش بهره وری نیروهای انسانی می شود.

3- کیفیت پاکیزگی به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

4- این دستگاه مطابق توسعه پایدار و اصول بهره وری انرژی طراحی شده است.

5- جاروب شهری گرد و خاک را در محیط پراکنده نمی کند و آلودگی صوتی ندارد، از این رو یک وسیله سازگار با محیط زیست می باشد.

6- به دلیل این که سوییپر شهری قدرت مکش و در نتیجه کیفیت بالای تمیز کنندگی را دارد، در میان خریدارن و کارکنان ایجاد انگیزه می نماید.

7- مکنده شهری پهنای کمی داشته و می تواند برای نظافت معابر باریک مورد استفاده قرار گیرد.

8- سوییپر شهری بی صدا بوده و هیچ گونه مزاحمتی برای کاربر و افراد حاضر در محل ایجاد نخواهد کرد.

9- کاربرد این دستگاه بسیار آسان است و اپراتور طی یک دوره آموزش کوتاه استفاده از آن را به طور کامل می آموزد.

کاربردهای مکنده شهری10- طراحی ارگونومیک مکنده، سهولت کارایی آن را فراهم ساخته و هنگام استفاده از آن کاربران می توانند از هر دو دست بهره بگیرند. هنگام فعالیت دستگاه، کاربر و دیگر افراد حاضر در محل در ایمنی کامل به سر می برند.

11- این مکنده ضامن ایمنی بوده به صورتی که دارای چراغ چشمک زن و دیگر چراغ های امنیتی است تا از فاصله های دور و نزدیک به خوبی دیده شود. علاوه بر این چون دستگاه سویپر شهری همه زباله ها را به خوبی جمع آوری می کند، می تواند بهداشت محیط مورد نظر را فراهم نماید. فیلتر تعبیه شده بر روی آن آلودگی ها را به محیط بازنمی گرداند و دستگاه به یک اسپری برای گندزدایی مخزن مجهز شده است.

12- جهت افزایش انگیزه کارکنان بخش های نظافتی و ترغیب و تشویق آنان به کار، به کارگیری سوییپر شهری می تواند یک راه حل مناسب باشد.

 

کاربردهای مکنده شهری

کاربردهای مکنده شهریجمع آوری زباله های تولید شده در سطح شهر توسط سوییپر شهری، انقلابی در بهره وری و عملکرد نیروهای بهداشت و نظافت ایجاد خواهد نمود. فضاهای شهری مانند خیابان ها، کوچه ها، پارک ها و دیگر معابر به وسیله مکنده شهری نظافت و تمیز خواهند شد و مهم تر از آن جلوه ای به زیبایی شهر می بخشد. این مکنده دستگاهی مقرون به صرفه و کارآمد می باشد، به گونه ای که با یک بار سوخت گیری در مدل بنزینی آن و یک بار شارژ نمودن در مدل باتری دار آن، ساعت های زیادی قابل استفاده است. علاوه بر آن بازدهی نیروهای انسانی را تا 4 برابر افزایش خواهد داد.

1- هدف اصلی از به کار بردن دستگاه سویپر شهری انجام عملیات نظافت عمومی توسط ابزاری ساده و کارآمد می باشد و احساس ارزش بیشتری در پرسنل به وجود می آورد.

2- دستگاه مکنده درک عمومی شهروندان را نسبت به نیروهای خدماتی و تمیزی شهر تغییر می دهد.

3- این وسیله در همه جا قابل استفاده است و می تواند در فضاهای باز و محیط های سر بسته مورد استفاده قرا گیرد. خیابان ها، کوچه ها، پیاده رو ها، اماکن عمومی، بازارها، پارکینگ ها، سالن، راهرو، اتاق، ایستگاه های قطار و بسیاری محیط های دیگر دارای قابلیت به کار گیری دستگاه مکنده هستند. عرض 90 سانتی متری دستگاه، اجازه ورود آن را به گذرگاه های باریک و مناطق مسکونی می دهد و در صورتی که استفاده از سوییپرهای صنعتی محدودیت داشته باشد، سویپر شهری می تواند یک وسیله مناسب باشد.

4- به منظور پاکیزه نمودن محیط های شهری با انواع سطوح مانند آسفالت، بتن، سنگ فرش، چمن، سطوح آهنی،سطوح شنی و … مکنده شهری به کار گرفته می شود .

5- این سوییپر قابلیت مکش انواع زباله ها داشته و به آسانی آن ها را می بلعد. آلودگی هایی مانند تکه های چوب، فلز، پلاستیک، آلومینویم، کاغذ، مقوا به همراه الیاف نخی، برگ های خشکیده، ته سیگار، بطری و قوطی های پلاستیکی، فلزی و شیشه ای نوشیدنی به وسیله مکنده جمع آوری خواهد شد. مکنده به یک مخزن بزرگ مجهز شده است که زباله های کوچک و بزرگ را در خود جای می دهد.

 

ویژگی های فنی

کاربردهای مکنده شهریسوییپر شهری در دو نوع سوییپر بنزینی و سوییپر شارژی طراحی و ساخته شده است و در مشخصات عمومی این دو مشترک مس باشد:

1- مجهز به موتور 16000 وات

2- حداکثر سرعت حرکت 6 کیلومتر بر ساعت

3- مخزن سوخت 27 لیتری در مدل بنزینی

4- استفاده از باتری 12 ولتی در مدل باتری دار

5- مدت زمان کارایی 20 تا 25 ساعت

6- دارای ابعاد 1790*1775*900 میلی متر

7- سیستم هدایتی هیدرواستاتیک و کنترل از طریق بازوی هدایتی

8- وزن خالی 220 کیلوگرم

9- قطر دهانه مکش 115 میلی متر

10- دارای مخزن زباله 240 لیتری

11- قابلیت عبور از ارتفاع 12 سانتی

12- قابلیت عبور از شیب 25 درصدی

13- سطح صدا 80 دسی بل

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش