نظافت عمیق و حرفه‌ای استخر با دستگاه اسکرابر صنعتی

کفشوی صنعتی مناسب استخر

استخر به عنوان یکی از پر طرفدارترین اماکن تفریحی ورزشی به شمار می آید و روزانه افراد زیادی به آن مراجعه می نمایند. وجود همیشگی آب و رطوبت در استخر بستر بسیار مناسبی برای رشد قارچ ها، باکتری ها و انگل ها است و آلودگی به سرعت بر روی سطوح کاشی کاری شده، اتاق های دوش، کمدها، سرویس های بهداشتی نقش می بندد. یک ماده ضد عفونی کننده مؤثر یا تجهیزات نظافتی قدرتمند و مقرون به صرفه راهکارهای حفظ بهداشت استخر در سطح استاندارد و مطلوب خواهند بود. مراقبت های روزانه با روش های تائید شده تضمینی برای برقراری بهداشت و تمیزی محیط استخر می باشد. دستگاه اسکرابر ابزاری اثربخش و کارآمد برای شستشوی محوطه استخر بوده و کارایی بالایی از خود ارائه می دهد.

روش های نظافت محوطه استخر

محوطه استخر به دو روش صورت می پذیرد؛ با استفاده از مواد شیمیایی و یا دستگاه اسکرابر صنعتی.

 

نظافت و ضد عفونی محوطه استخر با مواد شیمیایی

هنگام شستشوی کناره های استخر با مواد شوینده تولید شده بر پایه کلر، بوی ناخوشایندی در هوا پراکنده شده و علاوه بر آن وارد آب می شود. ازون یکی از جایگزین های چنین موادی است که بویی ندارد و جهت نظافت استخرها و به طور کلی مجموعه های ورزشی مناسب است. اوزون یک ماده قدرتمند برای مبارزه و از بین بردن قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها به شمار می آید. شوینده های حاوی ترکیبات اوزون به شدت آثار میکروارگانیسم ها و مولدهای آن ها را کاهش می دهند. این ماده در محوطه استخرها تاثیر شگفت انگیزی دارد.

 

نظافت استخر با دستگاه اسکرابر

کمپانی آر سی ام ایتالیا یکی از بزرگ ترین سازندگان دستگاه های مکانیزه نظافتی از جمله اسکرابر نسل جدیدی از کفشوهای مکانیزه را به بازار عرضه نموده است. این محصول اسکرابر اوزون است که جهت شستشوی سطوح کف محوطه استخرها و دیگر سالن های ورزشی بسیار مناسب می باشد. دستگاه اسکرابر یک ابزار مورد نیاز برای کاهش اثرات میکروارگانیسم ها در مجموعه های ورزشی به ویژه استخرها است. بهره مندی از یک دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی در استخرها این واقعیت را بیان می کند که سطح بالایی از پاکیزگی و بهداشت در اختیار عموم افراد قرار خواهد گرفت.

 

 

 

کاربرد دستگاه اسکرابر در استخرها

نگهداری از استخرها دارای اصول و استانداردهایی است که باید از جانب افراد مسئول همواره مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود. یکی از مهم ترین فاکتورهای لازم جهت تأمین بهداشت و تمیزی استخرها پاکیزگی سطح زمینه در محوطه استخر می باشد. با توجه به این که جرم و آلودگی در بین بندها و شیارهای کاشی کاری شده باقی می ماند، برای حذف آن ها لازم است نیرویی بیشتر از یک نظافت معمولی صرف شود. از همین رو تنها دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی قادر خواهد بود آلودگی ها و جرم گرفتگی های تثبیت شده را از میان بندها خارج نماید.

 

 

 

مزایای بهره مندی از اسکرابر صنعتی در استخر

به کارگیری دستگاه اسکرابر اوزون برای استخرها یک امتیاز بزرگ به حساب می آید و اگر این نوع از دستگاه کف شوی صنعتی در دسترس نباشد، دستگاه های اسکرابر صنعتی متداول نیز به خوبی از عهده شستشوی محوطه استخرهای تفریحی ورزشی بر می آیند. مزیت های مهم کف شوی صنعتی در استخرها عبارت اند از :

کاهش هزینه های مربوط به نظافت و شستشو در بلند مدت

کاهش مصرف مواد شوینده و شیمیایی

عدم باقی ماندن آلودگی بر روی سطوح

افزایش سرعت عمل نیروهای انسانی، کاهش خستگی و افزایش بهره وری آن ها

و …

در یک نگاه اجمالی می توان این گونه اظهار نمود، دستگاه اسکرابر با هدایت دستی در محوطه استخرها یعنی فضای کنار استخر، سالن ها، بخش های اداری، رختکن ها و … کاربرد موثری دارد و یک ابزار ایده آل جهت بالا بردن سطح بهداشت و تمیزی استخرها به شمار می آید.

 

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش