خدمات نظافت شهری با تجهیزات مکانیزه

نظافت شهری با دستگاه جاروی شهری

افزایش جمعیت و رشد زندگی شهری در کنار ایجاد محیط های باز وسیع خارج از حیطه شهرداری ها، مهم ترین چالش های امروز در زمینه نظافت شهری به شمار می رود. شهرداری ها بایستی با کمک تکنولوژی و دانش روز، از تجهیزات مکانیزه با کیفیت و موثر تر برای مدیریت خدمات شهری بهره ببرند. جارو مکنده شهری یکی از تجهیزات مهم و کاربردی برای نظافت محیط شهر هاست که استفاده از آن سرعت و کیفیت نظافت را چندین برابر می کند. واترجت صنعتی دیگر دستگاه کاربردی برای شهرداری هاست که با اعمال آب پر فشار سطح پیاده رو ها، خیابان ها و سطل های زباله را تمیز می نماید. نظافت شهری با استفاده از تجهیزات مکانیزه مزایای متعددی به همراه دارد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم.

 

مشکلات نظافت شهر ها

به طور کلی می توان گفت که نظافت شهری امروزه با مشکلات بسیار زیادی همراه شده است. از مهم این مسائل می توان به بر جای ماندن زباله ها و گرد و غبار و خاک در معابر شهری اشاره داشت. افزایش جمعیت شهری و افزایش حجم تولید زباله ها، در کنار افزایش ساخت و ساز ها باعث به وجود آمدن زباله های بسیار شده است. سطل های زباله شهری با حجم بالای آلودگی های مختلف از جمله آلودگی هایی که بدنه سطل ها می چسبند، مواجه اند. خیابان ها و پیاده رو ها در پایان روز مملو از آلودگی های مختلف توسط شهروندان و کسبه شده و نیازمند نظافت هستند. همه این مسائل باعث شده تا نظافت شهری دارای اهمیت ویژه ای باشد. حجم بالای آلودگی و وسعت زیاد محیطی که باید توسط نیروهای بخش خدمات شهری شهرداری ها تمیز شود، حل مشکلات نظافتی را دوچندان نموده است. بنابراین بکارگیری تجهیزات نظافتی مکانیزه مانند جاروی شهری و دستگاه واترجت جهت انجام امور نظافت شهری اهمیت ویژه ای دارد.

 

جارو مکنده شهری
جارو مکنده شهری

معرفی تجهیزات نظافت شهری

برای نظافت شهرها چه ابزار و تجهیزاتی در بازار عرضه شده است و اصولا ما چطور می توانیم این ابزار را خریداری و استفاده کنیم؟ در جواب به این سوال می توانیم ابزار عرضه شده را در دو دسته مخصوص نظافت و شستشو تقسیم بندی کنیم. واترجت صنعتی در شستشوی معابر، جدول ها و گند زدایی از سطل های زباله مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در شستشوی جوی آب و از بین بردن آلوگی ها و چربی های رسوب کرده که باعث ایجاد بیماری های مختلفی برای انسان می شوند، استفاده از واترجت صنعتی توصیه می شود. در کنار این ابزار نیز مکنده های شهری دارای کاربرد بسیار گسترده ای می باشند و شما می توانید از این سری محصولات برای جمع آوری آلودگی ها و همچنین زباله ها استفاده داشته باشید. این امر باعث می شود تا بتوانید در کوتاه ترین زمان به بهترین نتایج دسترسی داشته باشید و با خیال راحت از این ابزار استفاده کنید. جاروی شهری به صورت یک خودروی سنگین مجهز به سیستم برس زنی سطوح کف یا یک سوییپر شهری طراحی می شود. هریک از این دو مدل دستگاه، با استفاده از دو یا سه برس نظافتی آلودگی ها را از سطح معابر جمع آوری می کنند. سیستم پاشش آب تعبیه شده بر روی جارو مکنده شهری نیز از بلند شدن خاک جلوگیری می نماید.

 

بیشتر بخوانید
استفاده از دستگاه واترجت برای انجام خدمات نظافت شهری

ویژگی ها و مزایای واترجت برای نظافت شهری

استفاده از واترجت همانطور که گفته شد برای نظافت شهری می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. از واترجت های صنعتی می توان برای شستن معابر استفاده نمود تا شهر زیباتر به نظر بیاید. همچنین می توان برای شستن محوطه پارک ها و سطل های زباله از این دستگاه استفاده نمود. واترجت صنعتی با اعمال آب پر فشار آلودگی های سطوح مختلف را در کمترین زمان از بین می برد. مزیت مهم این دستگاه برخورداری از پمپ فشار قوی و اعمال آب پر فشار جهت جدا کردن سریع آلودگی ها از سطح می باشد. واترجت در عین حال که فشار آب بسیار زیادی را ایجاد می کند، باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. همچنین مدل های متنوع دیزلی و بنزینی برای استفاده در نظافت شهری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

نظافت شهری با واترجت صنعتی
نظافت شهری با واترجت صنعتی

 

ویژگی ها و مزایای جاروب شهری برای نظافت شهر

استفاده از جاروب شهری را می توان یکی از مهم ترین نیازها برای انجام خدمات نظافت شهری دانست. این دستگاه بطور کلی در محوطه های وسیع مانند محوطه شهرها، مراکز آموزشی وسیع، سازمان های دولتی و غیره مورد استفاده می باشد. در صورتی که فکر می کنید یک محیط با جارو ها و ابزار سنتی نظافت شهری نمی تواند شکل خوبی به خود بگیرد و همواره به دنبال آن هستید که از ابزار مختلف و حرفه ای، به روز و با کارایی بالا استفاده داشته باشید، جاروب شهری می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. این دستگاه با استفاده از باطری یا سوخت فسیلی کار می کند و بسته به مدل دستی یا خودرویی تا چند کیلومتر را می توانید در یک روز نظافت کنید. جاروی مکنده شهری Fil ساخت کمپانی ustun ترکیه در دو مدل باطری دار و بنزینی برای نظافت محوطه ها کاربردی است. این مکنده با قدرت مکش بسیار بالا، انواع آلودگی ها مانند برگ درختان، بطری های کوچک، ته سیگار و سایر آلودگی های مشابه را جمع آوری می کند. مخزن بزرگ دستگاه باعث می شود تا نظافت محوطه ها به آسانی با این دستگاه انجام شود. تمیز کردن خیابان ها، سواحل، معابر و محوطه مراکز تفریحی با استفاده از دستگاه جاروی شهری به آسانی صورت می پذیرد.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش