شستن سنگ کف پارکینگ با دستگاه های نظافتی

شستشوی کف پارکینگ با کفشوی صنعتی

امروزه بسیاری از فروشگاه‌ها، مراکز تجاری، پاساژ‌ها، اداره‌ها و… برای راحتی حال مشتریان و ارباب رجوعان از پارکینگ اختصاصی استفاده می‌کنند. پارکینگ‌های مسکونی از دیگر موارد قابل ذکر در این حوزه می‌باشند. بنابراین روزانه شاهد رفت و آمد زیادی در این مکان ها هستیم. این رفت و آمد زیاد باعث به وجود آمدن آلودگی می شود که نیاز به نظافت صنعتی را به وجود می‌آورد. معمولا این آلودگی‌ها در کف پارکینگ می‌باشد و به دلیل تردد خودرو ها رد لاستیک ها بر روی کف مانده و خود این موضوع می‌تواند آلودگی ایجاد کرده و محیط را نازیبا کند.

راهنمای خرید انواع زمین شوی صنعتی به همراه لیست قیمت اسکرابر و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

از این رو شستشوی کف پارکینگ موضوع مهمی است. با توجه به وسعت پارکینگ‌ها، شستشوی کف پارکینگ و شستن ماشین در پارکینگ اپارتمان باید با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه این حوزه انجام گیرد تا بتوان نتیجه‌ی مطلوبی را دریافت کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا راهکار آسان و موثر شستشو و نظافت پارکینگ‌ها را به شما ارائه دهیم.

اقدامات لازم قبل از شستشوی کف پارکینگ

در ابتدای فرآیند شستشوی کف پارکینگ باید وسایل و تجهیزات اضافی و ترجیحا خودرو‌ها در محل نباشند. همچنین زباله‌های درشت باید به طریق مناسب جمع‌آوری شوند. در پارکینگ‌های کوچک با یک جاروی دستی می‌توانید این کار را انجام دهید. جمع آوری این آلودگی‌ها به بالا رفتن کیفیت شستشو با دستگاه‌های نظافتی و کیفیت بهتر عملکرد آن‌ها منجر می‌شود.

دستگاه های نظافتی مناسب نظافت و شستن سنگ کف پارکینگ

کف پارکینگ ها با توجه به نوع کفپوش و وسعت و امکانات موجود در محیط با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مختلفی انجام می‌گیرد. دستگاه کفشوی صنعتی و واترجت هر دو برای شستن سنگ کف پارکینگ و دستگاه واترجت برای شستن ماشین در پارکینگ اپارتمان مناسب هستند اما با توجه به نیاز می توانید از یکی از آن‌ها استفاده کنید. زمین شوی صنعتی با استفاده از سیستم برس زنی مکانیزه برای شستن و خشک کردن همزمان کف مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه همزمان با شستشو به کمک بخش مکش، آب های آلوده را جمع کرده و بعد از آن کف را به سرعت خشک می کند. این خاصیت خشک کردن سریع باعث شده است که دستگاه کف شوی پارکینگ، گزینه ی مناسبی برای شستشوی کف پارکینگ باشد. چرا که مرطوب بودن کف می تواند مشکلاتی را به وجود آورد.

بخوانید: شستشوی حرفه ای سطوح کف با کف شوی ساختمان

دستگاه دیگری که می توان برای شستشوی کف پارکینگ از آن استفاده کرد کارواش صنعتی می‌باشد. این دستگاه‌ها در واقع همان واترجت ها هستند که آب را با فشار معمولی دریافت می کنند و آن را با فشار بالا خارج می کنند. واترجت صنعتی قابلیت حذف آلودگی‌های عمیق و رد لاستیک را دارد. در ادامه مقاله ساز و کار این دستگاه ها بیشتر توضیح داده می شود و انتخاب بهترین دستگاه نظافت پارکینگ ساختمان اعم از سوییپر و… برای شستن کف پارکینگ متناسب با نیاز شما را معرفی خواهیم کرد.

ساز و کار دستگاه کاروش صنعتی و انواع آن

واتر جت

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی، دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و حذف لایه‌های عمیق آلودگی می‌باشد که با توجه به سیستم‌های مکانیزه و صنعتی از توان نظافتی بالایی برای شستشو و نظافت برخوردار می‌باشد. دستگاه های کارواش صنعتی به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه مجهز به پمپ فشار قوی می‌باشد. اب وارد شده به داخل پمپ این دستگاه‌ها پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس و نازل بر روی سطوح مد نظر پاشش می شود.

دستگاه های کارواش صنعتی بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته کارواش اب گرم و آب سرد دسته بندی می‌شوند. دستگاه نظافت پارکینگ ساختمان مانند کارواش آب گرم به منظور افزایش دمای آب خروجی از دستگاه مجهز به سیستم گرمکن می‌باشند.

بخوانید: بهترین روش نظافت کف با استفاده از تجهیزات نظافتی

در این مدل از دستگاه‌ها آب با دمای معمولی وارد پمپ شده و پس از افزایش فشار، به منظور افزایش دما وارد سیستم گرمکن می‌شود. از نظر منبع تغذیه کارواش صنعتی به دو دسته برقی و دیزلی یا بنزینی تقسیم می‌گردند. واترجت برقی نیز می‌تواند از نوع تک فاز یا سه فاز باشد.

شستشوی کف پارکینگ با کارواش صنعتی

استفاده از شیوه‌های سنتی و دستی نظافت برای شستشو و نظافت آلاینده های چرب و روغنی از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشد. ضمن اینکه شستشو با این شیوه ها بسیار زمان بر می‌باشد. بر خلاف شیوه‌های سنتی و دستی نظافت، استفاده از سامانه‌های مکانیزه‌ای چون دستگاه کارواش صنعتی ضمن افزایش سرعت شستشوف کیفیت شستشو و نظافت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

با توجه به مزایای ذکر شده، شستشوی کف پارکینگ با دستگاه کارواش صنعتی کاملا اثربخش و کاربردی می‌باشد. با توجه به فشار آب این دستگاه و جاری شدن آب در محیط، استفاده از واترجت در شستن سنگ کف

پارکینگ‌هایی توصیه می‌شود که دارای تخلیه آب مناسبی هستند. رد لاستیک و آلودگی‌های عمیق با فشار آب و استفاده از مواد شوینده مناسب همراه با این دستگاه به راحتی و در مدت زمان کم از بین می‌روند.

شستشوی کف پارکینگ با کفشوی صنعتی

همان طور که گفتیم برای شستشوی کف پارکینگ می توانید از اسکرابر ها یا کفشوی های صنعتی استفاده کنید. برای از بین بردن رد لاستیک ها از کف پارکینگ با استفاده از اسکرابر سرنشین دار لازم است از مواد شوینده استفاده شود تا این نوع آلودگی ها به طور کامل از بین بروند. هنگامی که برای شستن سنگ کف پارکینگ از این دستگاه استفاده می کنید باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که دستگاه باید بتواند به راحتی و بدون برخورد با وسایل و خودرو ها در محیط حرکت کند.

بخوانید: دستورالعمل نظافت مجتمع مسکونی با تجهیزات نظافتی

برای شستن سنگ کف پارکینگ و رد لاستیک شستشوی دو مرحله‌ای با کفشوی صنعتی بهتری راهکار است. در بخش اول این فرآیند بعد از ریختن محلول شوینده سازگار با دستگاه و آب در داخل مخزن آب تمیز، فرآیند را بدون روشن کردن سیستم مکش انجام دهید. در مرحله بعد بعد از یک الی چند دقیقه تی مکنده را پایین بیاورید و آلودگی‌ها را جمع آوری کنید.

سوییپر صنعتی

در سطح پارکینگ از یک دستگاه سویپر صنعتی برای جمع آوری زباله و کثیفی استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از دو یا سه برس کناری و یک برس مرکزی در یک مرحله تمیز می کند و نیازی به بازگشت به قسمت تمیز شده را بی نیاز می کند. جاروها با مکیدن گرد و غبار هنگام برس زدن از پخش شدن کثیفی در پارکینگ جلوگیری می‌کنند.

دستگاه سویپر صنعتی در انواع دستی و خودرویی موجود هستند و پلیورهای خودرو از نظر تمیز کردن پارکینگ عملکرد بهتری دارند. در بین انواع کف شوی صنعتی، سوییپر کاربردی است چرا که دارای سیستم مکش گرد و غبار بوده و کارایی آن مطابق با معیارهای زیست محیطی است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به سطح صدای پا و همچنین ساختار محکم و مقاومت آن در برابر آسیب‌های فیزیکی اشاره کرد.

خرید اسکرابر گاز سوز COMBO S

  • دارای پمپ آب هیدرولیکی
  • موتور هیدرولیکی برای قدرت مانور بیشتر
  • نازل پاشش آب روی برس برای کنترل گرد و غبار
  • صندلی و فرمان قابل تنظیم برای راحتی کاربر
دستگاه سوئیپر اسکرابر گاز سوز مدل Combo D - شستن سنگ کف پارکینگ
دستگاه سوئیپر اسکرابر گاز سوز مدل Combo s

انتخاب بهترین دستگاه نظافتی برای شستن کف پارکینگ

برای شستن سنگ کف پارکینگ هر دو دستگاه کفشوی صنعتی و واترجت بکار می‌آیند اما باید با درک تفاوت‌های آن‌ها و کاربری مد نظر یکی را انتخاب کنید. مثلا اگر پارکینگ شما در یک مجتمع مسکونی است و وسعت کمی دارد، با در نظر گرفتن بخش خروجی آب، دستگاه کارواش صنعتی بهترین گزینه است. همچنین در صورتیکه برای حرکت کردن دستگاه اسکرابر فضای به اندازه کافی ندارید، واترجت صنعتی آب سرد همراه با مواد شوینده مناسب برای شستن سنگ کف پارکینگ کفایت می‌کند.

در بین مدل های مختلف این شوینده فشار قوی، دستگاه واترجت KD1140 یکی از گزینه های پیشنهادی ماست. این واترجت برقی با فشار کاری حداکثر 250 بار و حداقل ۳۰ بار برای شستن انواع سطوح کف، سنگفرش ها و سایر بخش ها نیز قابل استفاده است. همچنین برای پارکینگ های مراکز تجاری و خرید که وسعت بالایی دارند، دستگاه کفشوی صنعتی پیشنهاد می شود.

این دستگاه بسته به وسعت محیط در مدل های دستی یا سرنشین دار برای شستن کف پارکینگ بکار می آید. مدل های باتری دار اسکرابر قدرت مانور بالاتری دارند اما مدل های کابلی سبک تر و ارزان تر هستند. با توجه به ویژگی های ذکر شده و البته بررسی دسترسی به پریز برق در بین مدل های دستی می توانید از کفشوی باطری دار یا کابلی استفاده نمایید. اسکرابر باطری دار Byte یکی از دستگاه هایی است که می توانید از آن برای شستن کف پارکینگ استفاده کنید.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش