استفاده از مبل شوی در نظافت فرش، موکت و مبلمان

نظافت فرش و موکت با دستگاه مبل شور

مبلمان و فرش ها به عنوان بخش از دکوراسیون می باشند که به واسطه استفاده مستمر و مداوم آلوده و کثیف می شوند. با توجه به ماهیت و کاربری مبلمان و فرش، شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح بسیار دشوار می باشد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی و دستی توان لازم و کافی در حذف موثر و سریع آلاینده ها را ندارد. از سوی دیگر ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی این سطوح علاوه بر کاهش جلوه های بصری محیط می تواند منبعی برای رشد و تکثیر انواع قارچ ها و باکتری ها بوده و موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط شود. با توجه به موارد ذکر شده، شستشو و حذف آلاینده ها از میان الیاف و تار پود منسوجاتی چون فرش و روکش مبلمان ها و صندلی ها امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به دشواری های استفاده از شیوه های سنتی در شستشو و نظافت مبلمان و فرش ها، استفاده از شیوه های نوین و به کارگیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های مبل شور و فرش شوی گزینه ای ایده آل برای شستشو و نظافت می باشد.

دستگاه اسپری وک یا موکت شوی

شستن مبل با مبل شوی مکانیزه دستگاه اسپری مکش یا مبل شور دستگاهی کاربردی برای شستشو و نظافت منسوجاتی چون فرش و موکت و مبلمان می باشد. بخش های اصلی این دستگاه عبارتند از: خرطومی، نازل مکش و پاشش، مخازن مجزای آب تمیز و آب کثیف، موتور مکنده، فیلتر و سیستم پاشش آب. دستگاه اسپری مکش یا فرش شوی با پاشش حجم مناسبی از آب و مواد شوینده بر روی سطوح فرش یا موکت آلودگی ها را جدا نموده و در نهایت با استفاده از موتور مکنده قدرتمند، تمامی مایعات آلوده ناشی از شستشو را مکش نموده و به داخل مخزن آب کثیف منتقل می نماید.

 

ویژگی های دستگاه مبل شور

شستن صندلی ماشین با مبل شویاستفاده از سیستم های مکانیزه برای شستشو و نظافت در مقایسه با شیوه های سنتی، از کیفیت و سرعت بالاتری برخوردار می باشد. این دستگاه ها به واسطه استفاده از سیستم پاشش آب در مقایسه با شیوه های سنتی از حجم کمتری از آب و مواد شوینده استفاده نموده و علاوه بر سازگاری بالا با محیط زیست، موجب کاهش هزینه های مرتبط می گردد. استفاده از موتور های قدرتمند در ساختار این دستگاه ها با مکش کامل آب و مایعات آلوده موجب خروج کامل آلاینده ها و رطوبت شده و فرآیند خشک شدن را تسریع نموده و از انتشار بوی نامطبوع ناشی از مرطوب بودن منسوجات ممانعت می نماید. استفاده از نازل ها و سری های گوناگون در این دستگاه، شستشو و نظافت انواع مبلمان، صندلی ها، فرش و موکت و حتی سطوح سخت را نیز امکان پذیر می نماید. ابعاد کوچک و فشرده این دستگاه علاوه بر اینکه جا به جایی و حمل و نقل آن را آسان می کند، موجب کاهش در فضای لازم برای نگهداری می شود.

 

مزایای استفاده از دستگاه های مبل شور

دستگاه مبل شوی یا فرش شویدستگاه مبل شور به گونه ای طراحی شده است که امکان مکش مواد جامد را نیز داد. این دستگاه به منظور جمع آوری مایعات و جامدات همراه با دو نوع فیلتر کیسه ای و اسفنجی ارائه می شود. در هنگام استفاده از دستگاه به عنوان جاروبرقی از فیلتر کیسه ای و در هنگام شستشو و نظافت فرش و موکت از فیلتر اسفنجی استفاده می شود. سرعت عمل بالای این دستگاه ها در شستشو و نظافت و عدم نیاز به جا به جایی فرش و موکت موجب سهولت در امر شستشو و کاهش در تعداد نیروی خدماتی مورد نیاز می گردد. استفاده از سیستم مکش در جمع آوری آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، زمان لازم برای خشک شدن فرش و موکت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

لینک مفید :

معرفی جامع دستگاه چند منظوره مبل شوی

 

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش