معرفی چند مورد از کاربرد های جالب جاروبرقی

نظافت خودرو از کاربرد های جالب جاروبرقی

جاروبرقی را می توان یکی از مهم ترین ابزاری دانست که در منازل، ادارات، محیط های صنعتی، فروشگاه ها و تولیدی ها کاربرد دارد. این دستگاه در کوتاه ترین زمان محیط شما را عاری از آلودگی ها و گرد و غبار می کند. کاربرد معمول این دستگاه جارو کشیدن سطح و جمع کردن آلودگی هاست، با اینحال با توجه به سیستم مکش جاروبرقی ، کاربرد های دیگری نیز می توان از آن انتظار داشت. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند مورد از کاربرد های جالب جاروبرقی آشنا کنیم.

 

معرفی جاروبرقی و بخش های مختلف آن

آگاهی از بخش های مختلفی که یک جاروبرقی دارد می تواند تاثیر بسیار زیادی در زمینه ویژگی ها و کاربرد این محصول داشته باشد. این دستگاه دارای یک پمپ مکش بوده که برای ایجاد خلاء در مخزن دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. جاروبرقی یک مخزن از جنس پلاستیک یا استیل دارد که محل نگهداری ذرات مکش شده است. ایجاد مشکل برای موتور حساس این دستگاه با وجود ذرات بسیار ریزی که در برخورد با موتور هستند می تواند مشکل ساز باشد و از این روی از یک فیلتر برای جذب این ذرات استفاده می شود. همچنین فیلتر برای جلوگیری از بازگشت دوباره گرد و غبار کاربرد دارد. در کنار تمامی این بخش ها، تجهیزات جانبی مانند انواع نازل ها که کاربرد جاروبرقی در محیط های مختلف را تسهیل کنند نیز دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و نباید از یاد برد. در ادامه بیشتر در خصوص کاربردهای جالب جاروبرقی با توجه به ویژگی های ذاتی آن بیان می کنیم.

 

کاربردهای معمول جاروبرقی

جاروبرقی در مدل های متنوعی توسط برند های مختلف تولید می شود و شما می توانید از این محصول استفاده داشته باشید. البته بخش های اصلی دستگاه و نحوه عملکرد آن در بسیاری از مدل ها شباهت دارد. کاربرد های معمول جاروبرقی بسیار واضح بوده و امروزه هر خانه ای از این دستگاه برای جمع آوری آلودگی های ریز بهره می برد. بعضی مدل ها دارای توانایی مکش جامد و مایع بوده و بنابراین امکان مکش آب در محیط های خانگی و روغن در محیط های صنعتی با این دستگاه امکان پذیر است. توان موتور جاروبرقی ها با یکدیگر تفاوت داشته و همچنین تعداد موتور مورد استفاده می تواند یک، دو یا سه عدد باشد. نظافت داخل خودرو، تمیز کردن کف، کناره ها و … در منزل و نظافت محیط های صنعتی به منظور ایمن سازی و بهداشتی کردن محیط از کاربرد های معمول جاروبرقی صنعتی و خانگی هستند.

نظافت آسانسور با دستگاه جاروبرقی
نظافت آسانسور با دستگاه جاروبرقی

 

کاربرد های جالب جاروبرقی

یک جاروبرقی ساده در منزل تنها برای امور روزانه خانه کاربرد نداشته و بسیاری از کاربرد های متنوع را می توانید از این دستگاه انتظار داشته باشید.

 

جمع آوری موی حیوانات

یک کاربرد جالب جاروبرقی می تواند جمع کردن موی حیوانات روی سطوح فرش و … باشد. موی حیوانات و موی انسان بر روی ملحفه ها و سایر پارچه هایی که در ماشین لباسشویی شستشو می شوند، باید برطرف شوند تا مشکلی برای این ماشین پیش نیاید. موی ها یکی از عوامل اصلی ایجاد گرفتگی شلنگ های لباسشویی هستند.

 

کنترل حشرات

همچنین می توانیم با استفاده منظم از جاروبرقی حشرات موذی که در یک خانه می توانند باعث سلب آسایش شوند را کنترل کنیم. طبق تحقیقات دانشگاه اوهایو جاروبرقی منظم منزل تا ۹۶ درصد بر روی حذف کک و سایر حشرات موذی تاثیرگذار است. به کمک نازل مخصوص جاروبرقی می توانید حشراتی مانند عنکبوت را از گوشه ها و سقف جدا کنید.

 

نظافت کیبورد با جاروبرقی
نظافت کیبورد با جاروبرقی

 

تمیز کردن کیبورد

برای تمیز کردن کیبورد و بیرون کشیدن آلودگی های به دام افتاده در داخل کیبورد، یکی از راه های کاربردی استفاده از جارو برقی است. با استفاده از نازل جاروبرقی و نزدیک کردن آن به صفحه کلید می توانید ذرات ریز را از داخل کیبورد بیرون بکشید.

 

سایر کاربرد های جالب جاروبرقی

در ادامه بررسی کاربردهای جالب جاروبرقی می توان به امکان گردگیری از کتاب ها، پرده و آباژور اشاره داشت که این کاربرد نیاز به نازل مخصوصی دارد که باید با دقت بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین شما می توانید برای جمع آوری آلودگی های شکاف پنجره ها از جاروبرقی استفاده کنید. اینکار به کاهش آلرژی ها و حتی بیماری آسم در منزل کمک می کند. جاروبرقی همچنین برای گردگیری های بسیاری از سطوح مانند سطح لامپ، کتاب و … مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در صورتی که می خواهید سطوح آشپزخانه را با کیفیت بهتری تمیز کنید، استفاده از جاروبرقی می تواند گزینه ای مناسب باشد. برای مثال برای تمیز کاری اجاق آشپزخانه و جمع کردن ذرات غذا می توانید از این دستگاه بهره ببرید. پیدا کردن اشیا گمشده در زیر مبل ها و سایر بخش ها یکی دیگر از کاربرد های جالب جاروبرقی به حساب می آید. برای پیدا کردن اشیاء ریز مانند گوشواره به کمک یک جوراب که روی قسمت ورودی لوله قرار داده می شود، نسبت به تمیزکاری جاروبرقی اقدام کنیم.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش