جاروبرقی صنعتی ، یک سرمایه گذاری ارزشمند برای صنایع گوناگون

ارزش یک کالا معانی متفاوتی می تواند داشته باشد، اما بسیاری از افراد بر این باور هستند که یک سرمایه گذاری خوب و مناسب بیش از خرید یک محصول ارزان قیمت ارزش دارد. تقریباً در همه کارخانه ها، کارگاه ها و دیگر مراکز صنعتی دستگاه های جاروبرقی صنعتی و یا نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. جاروبرقی صنعتی باید با شرایط محیطی و کاری و هم چنین نوع و شدت آلودگی سازگاری داشته باشد، ضمن آن که کاربرد آن برای کاربر امن و آسان باشد. به منظور انتخاب یک مکنده صنعتی مناسب و هماهنگ با وضعیت محیط، به چند نکته توجه می شود.قدرت مکش جاروبرقی صنعتی

هسته مرکزی همه دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی و حتی رده های کوچک تر، موتور و پمپ آن می باشد؛ زیرا کارایی اصلی مکنده ها به این اجزا بستگی دارد. قدرت مکش یک جارو برقی به درصد خلأ ایجاد شده توسط پمپ مکنده وابسته است و هر چه درصد خلأ نسبی بالاتر باشد قدرت مکش دستگاه نیز بالاتر خواهد بود. قدرت مکش به معنای توانایی جاروبرقی در مکش مواد سخت و پرچگالی از فاصله های دورتر است. این که چه دستگاهی و با چه قدرت مکشی مناسب یک واحد صنعتی خواهد بود، باید شرایط پیش رو و همه عوامل محیطی بررسی گردد. هر چه آلاینده ها و پسماندها سنگین تر و توده ای تر باشند، جاروبرقی صنعتی با قدرت مکش بالاتر لازم است و در مقابل با سبک تر شدن مواد جارویی با قدرت مکش کمتر و دارای سرعت مکش بیشتر می تواند کارایی لازم را داشته باشد.

 

 

کارایی جارو برقی صنعتی

مکنده های صنعتی از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که عملکرد این اجزا در کنار یکدیگر کارایی جارو برقی را رقم می زند. پمپ و موتور مهم ترین جز یک دستگاه مکنده به شمار می آیند و پس از آن می توان از واحد فیلتراسیون به عنوان عضو مهم جارو برقی یاد نمود. یک فیلتر بی کیفیت می تواند تمامی گرد و غبار جمع آوری شده را دوباره در هوا و محیط پراکنده کند، این در حالی است که سیستم فیلتراسیون با کیفت دستگاه های جاروبرقی صنعتی از بازگشت ذرات گرد و غبار به محیط جلوگیری نموده و محیطی کاملاً بهداشتی فراهم می کند. یکی دیگر از وظایف فیلتر جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به واحد مکنده دستگاه می باشد. اغلب جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی دارای سیستم نظافت فیلتر مکانیکی (تکاننده فیلتر) هستند و کاربر به آسانی می تواند دسته تکاننده را به حرکت درآورد و در نتیجه آن فیلتر ستاره ای دستگاه به لرزش درآمده و ذرات باقی مانده در میان الیاف آن به درون مخزن فرو می ریزد.

 

قدرت مانور مکنده صنعتی

مکنده های صنعتی و نیمه صنعتی بر روی یک شاسی فولادی قرار دارند و در بخش زیرین شاسی چهار چرخ نصب شده است. این چرخ ها با دارا بودن چرخش 360 درجه به حرکت آسان و روان جاروبرقی کمک می نمایند و سبب می شوند در هنگام کار کاربر بتواند دستگاه را به آسانی جا به جا کرده و به حرکت درآورد. به طور کلی اساس طراحی و تولید جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی بر پایه سهولت کاربری و ایمنی بنا گردیده و به گونه ای ساخته شده اند که کار با این تجهیزات اپراتور را دچار زحمت و خستگی نکند.

 

 

 

دوام، استحکام و طول عمر بالا

یک سرمایه گذاری درست و مناسب سرمایه گذاری است که سال های سال دوام و توالی داشته باشد و زود به پایان نرسد. اگر برای نظافت و جمع آوری پسماندها در یک کارگاه یا کارخانه با هر شرایطی جاروبرقی صنعتی باکیفیت و با کارایی و پایداری بالا تهیه شود می توان اطمینان داشت که سال های متمادی دستگاه قابل استفاده است و با یک بار خرید و سرمایه گذاری دستگاه برای مدت زمانی طولانی کارایی داشته و از باقی ماندن آلاینده های نامطلوب و هم چنین هدر رفت ضایعات قابل بازیابی در چرخه تولید جلوگیری به عمل می آورد. جاروهای صنعتی از بدنه ای تمام فولادی با روکشی از رنگ اپوکسی ساخته شده اند و طراحی دقیق و مهندسی شده موتور و پمپ، پایه های اصلی این سرمایه گذاری به شمار می آیند.

 

 

حفظ ایمنی محیط کار

یک جاروبرقی صنعتی با جمع آوری انواع آلاینده ها، مواد سمی، ذرات پودری، گرد و غبار، آلودگی های تر و … در کنار رعایت سایر استانداردها و آیین نامه هایی که برای واحدهای صنعتی گردآوری شده اند، تا حد زیادی سبب حفظ بهداشت، سلامت و ایمنی محیط کاری می شود. بنابراین دستگاه های جاروبرقی با داشتن دامنه گسترده ای از تنوع علاوه بر این که از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند، از جنبه های زیست محیطی نیز در گروه تجهیزاتی ایده آل و کارآمد قرار می گیرند.

 

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

دسته‌بندی مطالب
پربازدیدترین مطالب
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش