راهنمای خرید جاروبرقی تجاری

جاروبرقی تجاری

محیط های عمومی مانند هتل ها، خدمات نظافت، رستوران ها و مجتمع های تجاری و اداری همواره نیازمند ابزار آلات نظافتی جهت شستشو و جمع آوری زباله ها و ذرات آلاینده هستند. یکی از این تجهیزات نظافتی که وجود آن در تمام محیط های عمومی محیط باز و سرپوشیده ضروری است، جاروبرقی تجاری می باشد. این ابزار نظافتی کمک می کند تا ذرات و غبار و آلاینده های نسبتا درشت را به راحت از سطوح جمع آوری کنید. این امر منجر می شود تا کیفیت بهداشت و سلامت محیط برای کارکنان و مشتریان مکان های تجاری فراهم شود.

 

تفاوت مکنده خانگی و تجاری

جاروبرقی تجاریجاروبرقی های خانگی توانایی انجام عملیات نظافت به طور مداوم را ندارند و پس از مصارف حرفه ای و سنگین به سرعت دچار خرابی می شوند. در مقابل، جاروبرقی تجاری قدرتمند تر و مقاومت بیشتری در برابر مصارف سنگین و پیوسته دارد و می تواند به طور پیوسته به مدت چندین ساعت عمل کند. همچنین، مکنده تجاری به همراه کابل های مخصوص ارائه می شوند تا ضمن تامین کیفیت و مقاومت کافی برای امور سنگین تر و حرفه ای، ایمنی کارکنان را فراهم آورد.

 

معیارهای انتخاب بر اساس نوع مخزن جاروبرقی تجاری

مکنده تجاریمکنده ها به طور کلی از لحاظ نوع مخزن به دسته کیسه ای و بدون کیسه تقسیم می شوند. جاروبرقی های بدون کیسه اگرچه متحمل هزینه های ناشی از تعویض و حذف کیسه های جاروبرقی نمی شوند اما دارای فیلترهای خاصی هستند که به طور مداوم و هرچند وقت یک بار نیاز به تعویض شدن و نظافت دارند. همچنین، تخلیه مخزن جاروبرقی تجاری بدون کیسه با برخاستن غبار و ذرات بسیار ریزی همراه است که می تواند برای کارکنانی که از بیماری های حساسیتی و آسم رنج می برند مضر باشد اما در مکنده کیسه دار می توان اطمینان حاصل کرد که گرد و غبار و آلاینده های ریز در داخل کیسه باقی مانده و به محیط منتقل نمی شوند.

 

معیارهای انتخاب بر اساس نوع فیلتراسیون

مکنده خانگیدستگاه های جاروبرقی تجاری به طور متداول دارای فیلترهای مشخصی هستند که طبق دسته بنده به کلاس های L و M تقسیم می شوند. فیلترهای کلاس L توانایی جلوگیری از عبور ذرات با ابعاد 3 میکرون و فیلترهای کلاس M توانایی ممانعت از ذرات با ابعاد 1 میکرون را دارند. برخی از مکنده های تجاری علاوه بر فیلترهای متداول در این سطح از جاروبرقی ها می توانند مجهز به یک فیلتر ثانویه به نام HEPA شوند. این فیلتر تضمین می کند که درصد بسیاری بالایی از ذرات میکروسکوپی و ریز را فیلتر کند. از فیلتر های HEPA در صنایع خودروسازی و سیستم های تهویه مطبوع نیز استفاده می شود. در جاروبرقی تجاری به منظور جلوگیری از انتشار گرد و غبار و ذراتی که مسبب حساسیت و تحریک بیماری آسم می شود، از فیلتر های HEPA استفاده می گردد.

 

ویژگی های جانبی و خاص

جاروبرقی خانگیجاروبرقی تجاری علاوه بر ویژگی هایی که پیش تر ذکر شد می تواند مجهز به قابلیت های جانبی دیگری نیز باشد. به منظور نظافت سطوح سخت مانند سرامیک و مرمری می توان از پارویی مخصوص سطوح سخت استفاده کرد تا از کیفیت بالای نظافت بر روی این سطوح بهره مند شد. برخی پارویی ها به منظور نظافت نقاط غیر قابل دسترس گوشه ها دارای برس های جانبی می باشند. مکنده تجاری جهت مصارف در محیط های خاص مانند بیمارستانی می تواند به گونه ای طراحی شود تا سطح صدای پایین تری تولید نماید. قطر خرطومی مکنده نیز متناسب با نیاز کاربر قابل تغییر خواهد بود.

درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش