جاروبرقی صنعتی براده آهن و آلودگی های صنایع فلزکاری و تراش کاری

شستشوی ماشین آلات صنعتی با کارواش صنعتی و بر طرف کردن انواع آلودگی

جارو برقی صنعتی یک مکنده بسیار قوی است که در صنایع مختلفی از جمله صنایع فلز کاری، تراشکاری ذوب آهن، فولاد و… کاربرد بسیار مفیدی دارد. در این صنایع برای جمع آوری آسان انواع آلودگی ها و آلاینده های صنعتی مانند براده ها، گرد و غبار، پودر سنگ آهن، گندله، لجن، تراشه های فلزی، ضایعات سمباده زنی، ضایعات حاصل از پانچ و… که جمع آوری آن ها کاری دشوار است، از جاروبرقی صنعتی براده آهن استفاده می کنند. این جارو برقی کیفیت و سرعت نظافت را تضمین می کند، همچنین با کارایی مفید خود، محیط کار می تواند در سطح استاندارد توسط سازمان های کنترل کننده مورد تایید واقع شود. علاوه بر موارد ذکر شده مکنده صنعتی قابلیت جمع آوری مایعات با ارزش را دارد که این مواد در صنایع قابل بازیافت می باشند. با توجه به خطرات موجود در این مراکز، رعایت نکات ایمنی و جمع آوری آلاینده ها که می توانند خطر آفرین باشند می بایست با جدیت به طور مداوم کنترل و بررسی شود. بنابراین جمع آوری و حذف این آلاینده ها از محیط و فضای کاری برای پیشبرد فرآیند های مجموعه امری ضروری است. امروزه برای انجام سریع و راحت اینکار از جاروبرقی صنعتی براده آهن استفاده می شود.

جارو برقی صنعتی براده آهن و مشکلات ایجاد تراشه

تراشه و براده‌های ضایعاتی در مراکز صنعتی می‌توانند بسیار تیز باشند و باعث بریدن دست و دیگر نقاط بدن شوند. همچنین مشکلاتی از قبیل سایش، خرابی و استهلاک ماشین آلات، کاهش راندمان دستگاه ها، کاهش کیفیت محصول نهایی را به دنبال دارند. به همین دلیل در کارگاه‌های برش کاری، تراشکاری، صنایع فولاد و… برای جمع آوری این براده ها از جارو برقی صنعتی براده آهن استفاده می شود. این براده های جمع آوری شده قابلیت بازیافت دارند و از آن ها می توان در جاهای مختلفی استفاده نمود. به عنوان مثال از این براده ها می توان جهت استفاده در کوره های ذوب آهن، یا برای حذف آرسنات و آرسنیت از آب آشامیدنی بهره برد.

جمع آوری براده آهن با جاروبرقی صنعتی
جمع آوری براده آهن با جاروبرقی صنعتی

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع فلزکاری

در صنایع فلزکاری از تجهیزات گوناگون و حرفه ای برای تغییر فرم فلزات استفاده می شود تا با تغییر شکل و استحکام آن ها، محصولات متنوعی را طراحی و تولید نمایند. با توجه به محیط کاری در این صنایع اقتصادی، نظافت از مبحث های اساسی و مهم به شمار می آید. نوع آلودگی در این مراکز علاوه بر آنکه فرایند کاری را با مشکل مواجه می کند، سلامت افراد را نیز به خطر می اندازد. برای جلوگیری از خطرات احتمالی در این صنایع استفاده از جارو برقی صنعتی براده آهن یک راه حل بسیار مناسب و هوشمندانه تلقی می شود. این مکنده صنعتی یک ابزار مکانیزه با موتور و مکش بسیار قوی می باشد که با استفاده از فیلتراسیون پیشرفته، ذرات در اندازه میکرون را فلیتر می کند و سبب عدم باز نشر مواد و آلودگی های بسیار ریز به محیط می شود. برای عملکرد مناسب این جاروبرقی در انتخاب آن باید به قوی و سخت کار بودن، مقاومت لوله و تجهیزات مکنده در برابر براده ها و عدم آسیب رسانی براده ها به فیلتر که از ویژگی های این دستگاه است دقت کافی داشت.

مزایای جاروبرقی صنعتی براده آهن

جارو برقی صنعتی براده آهن در صنایع فلزی و برشکاری از مزایای زیادی برخوردار است. یکی از مزایای این دستگاه بکارگیری نوع جنس بدنه مخزن آن می باشد که ضد الکتریسیته ساکن است و در برابر حوادث ناگهانی، مقاوم و پایدار است و بدنه آن ضد انفجار است. استفاده از این جارو برقی برای رعایت ایمنی محیط کار، افزایش بازدهی ماشین آلات، کمک به اپراتورها برای مقابله راحت و سریع با آلودگی از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر آن با هزینه کم می توان شرایط تمیز بودن و نظافت محیط کار را به راحتی کنترل کرد، و بدلیل برخورداری از سیستم فیلتراسیون قوی گرد و غبار هوا را به طور کامل جذب می کند.

جمع آوری براده آهن با جاروبرقی صنعتی
جمع آوری براده آهن با جاروبرقی صنعتی
درخواست کارشناسی

مشاوره و راهنمایی با کارشناسان فروش